Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All PETRIT LIKA All 974,920.00 6 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  ALUIZNI - Drejtorite Elbasan (1) + Elbasan (2) (0808) PETRIT LIKA Elbasan 10,000 2014-12-30 2014-12-30 19610940052014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre Paisje Zyre Aluizni Elbasan
  ALUIZNI - Drejtorite Elbasan (1) + Elbasan (2) (0808) PETRIT LIKA Elbasan 467,040 2014-12-29 2014-12-29 18010940052014 Shpenz. per rritjen e AQT - orendi zyre PAISJE ZYRE ALUIZNI
  Komuna Gracen (0808) PETRIT LIKA Elbasan 78,360 2014-12-23 2014-12-23 15023840012014 Uniforma dhe veshje te tjera speciale blerje uniforme Komuna Gracen
  Sp. Librazhd (0821) PETRIT LIKA Librazhd 47,400 2014-12-22 2014-12-23 45410130762014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre SPITALI LIBRAZHD,LIKUJDIM F.V.KONDICIONERI PER FAT NR 3 DATE 04.12.2014,UP NR 69 DATE 25.11.2014.
  ALUIZNI - Drejtorite Elbasan (1) + Elbasan (2) (0808) PETRIT LIKA Elbasan 174,120 2014-12-19 2014-12-22 17710940052014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje per mbrojtjen ndaj zjarrit PAISJE ZYRE ALUIZNI
  Drejtoria e Pyjeve Elbasan (0808) PETRIT LIKA Elbasan 198,000 2014-12-16 2014-12-17 21010260082014 Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres Drejtoria Pyjore materiale
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >