Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All PETER PHARMA All 4,871,342.00 26 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Spitali Lushnje (0922) PETER PHARMA Lushnje 158,200 2014-12-29 2014-12-31 58210130222014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI LUSHNJE 1013022 SA XHIROJME PER LIK.DETYRIME PER BL.MATERIALE MJEKIMI SIPAS FATURES DHJETOR 2014 ,PROK.ME VL.TE VOGLA NGA TE ARDH.DYTESORE
  Sp. Kucove (0217) PETER PHARMA Kuçove 347,222 2014-12-22 2014-12-23 42110130742014 Ilaçe dhe materiale mjeksore shpenzime per medikamente spitali kucove kod.1013074 fat.13308029
  Sp. Malesi e Madhe (3323) PETER PHARMA M.Madhe 28,800 2014-12-12 2014-12-12 14610131012014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013101-Spitali (Bl.fature nr.28,ser.18939007 dt.11.12.2014
  Sp. Mirdite (2026) PETER PHARMA Mirdite 136,433 2014-12-04 2014-12-05 48610130792014 Ilaçe dhe materiale mjeksore spitali mirdite per ilace detyrime te prapambetura
  Shkolla "Loro Borici", Tirane (3535) PETER PHARMA Tirane 52,581 2014-12-02 2014-12-03 6510110772014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1011077 Shk.Loro Borici bl barnaup 4 dt 18.11.2014 ftes 23.11.2014 pv 25.11 .2014 ft 198 dt 1.12.2014 s 16295198 fh 5 dt 1.12.2014
  Sp. Malesi e Madhe (3323) PETER PHARMA M.Madhe 174,920 2014-11-20 2014-11-20 13710131012014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013101-Spitali(lik.fat.nr.181,dt.14.11.2014,ser.16295181-materiale)
  Sp. Kucove (0217) PETER PHARMA Kuçove 300,000 2014-11-17 2014-11-17 34010130742014 Ilaçe dhe materiale mjeksore shpenzime per medikamente spitali kucove kod.1013074 fat.11147986
  Sp. Kucove (0217) PETER PHARMA Kuçove 200,000 2014-10-10 2014-10-10 28810130742014 Ilaçe dhe materiale mjeksore shpenzime per ilace spitali kucove kod.1013074 fat.11147986
  Sp. Kucove (0217) PETER PHARMA Kuçove 200,000 2014-09-04 2014-09-04 25810130742014 Ilaçe dhe materiale mjeksore shpenzime per medikamente likujd. pjesor spitali kucove kod.1013074 fat.11147986
  Sp. Has (1812) PETER PHARMA Has 15,920 2014-08-21 2014-08-21 17710130702014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1812 Spitali Has sa likujdojme faturen nr.106 date 20.08.2014 ilace e materiale mjekesore
  Komuna Kryevidh (3513) PETER PHARMA Kavaje 123,534 2014-08-18 2014-08-19 12424730012014 Ilaçe dhe materiale mjeksore KOMUNA KRYEVIDH LIKUIDIM FAT 65 DT 30.06.2014 ILACE E MATERIALE MJEKSORE PER QSH kRYEVIDH UP 3 DT 23.06.2014
  Sp. Kucove (0217) PETER PHARMA Kuçove 200,000 2014-08-06 2014-08-07 22510130742014 Ilaçe dhe materiale mjeksore shpenzime per medikamente spitali kucove kod.1013074 fat.11147986
  Sp. Malesi e Madhe (3323) PETER PHARMA M.Madhe 171,772 2014-07-18 2014-07-18 7810131012014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013101 Spitali (fature nr.ser.13308084 bl.mat.mjeksore)
  Sp. Kucove (0217) PETER PHARMA Kuçove 200,000 2014-07-04 2014-07-04 19210130742014 Ilaçe dhe materiale mjeksore shpenz.likujdim pjesor per ilace spitali kod.1013074 fat.11147986
  Spitali Lushnje (0922) PETER PHARMA Lushnje 198,120 2014-06-26 2014-06-27 20210130222014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI LUSHNJE 1013022 SA XHIROJME PER LIK.DETYRIME PER BL.MATERIALE MJEKIMI SIPAS FATURES MAJ 2014 ,PROK.ME VL.TE VOGLA NGA TE ARDH.DYTESORE
  Sp. Kucove (0217) PETER PHARMA Kuçove 200,000 2014-06-10 2014-06-11 16810130742014 Ilaçe dhe materiale mjeksore shpenzime per ilace spitali kucove kod.1013074 fat 11147986
  Sp. Peqin (0827) PETER PHARMA Peqin 227,860 2014-06-02 2014-06-03 02.06.2014 Ilaçe dhe materiale mjeksore Medikamente nga Spitali Peqinne favor te Peter pharma Tirane Fatur nr 10010855 dt 02.09.2013
  Sp. Mat (0625) PETER PHARMA Mat 427,999 2014-05-09 2014-05-12 5110130782014 Shpenzime per ekzekutim te detyrime kontraktuale te papaguara Spitali Mat (1013078) Lik. Detyr. V.'13 "Blerje medikamente" Fat.Nr.791 Dt.22.04.2013 Nr. i Serise 03578791 Urdh. Prok. Nr.19 Dt.16.04.2013.
  Sp. Mat (0625) PETER PHARMA Mat 444,444 2014-05-09 2014-05-12 5210130782014 Shpenzime per ekzekutim te detyrime kontraktuale te papaguara Spitali Mat (1013078) Lik. Detyr. V.'13 "Blerje medikamente" Fat.Nr.830 Dt.14.06.2013 Nr. i Serise 03578830 Urdh. Prok. Nr.27 Dt.10.06.2013.
  Sp. Kucove (0217) PETER PHARMA Kuçove 200,000 2014-05-07 2014-05-08 13010130742014 Ilaçe dhe materiale mjeksore shpenzime per ilace e materiale spitalore drejt. sherbimit spitalor kod.1013074 fat.11147986