Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All PERPARIMI/G All 17,371,168.00 9 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Komuna Skenderbeg (0810) PERPARIMI/G Gramsh 3,370,894 2014-12-30 2014-12-31 23024330012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2433001 Sa pagaur fat.nr.24 dt:29.12.2014 nga Komuna Skenderbegas
  Komuna Kushove (0810) PERPARIMI/G Gramsh 1,427,616 2014-12-24 2014-12-26 21624380012014 Te tjera transferime korrente 2438001 Sa paguar fat.nr.22 dt:09.12.2014 ,ndertim ure mbi lumin kushove nga Komuna Kushove
  Komuna Sult (0810) PERPARIMI/G Gramsh 880,034 2014-12-15 2014-12-15 19024370012014 Te tjera transferime korrente Sa paguar fat.nr.serie.11353775 dt:11.12.2014 nga Komuna Sult
  Komuna Skenderbeg (0810) PERPARIMI/G Gramsh 3,030,332 2014-11-17 2014-11-18 18724330012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2433001 Sa pagaur fat.nr.20 dt:13.11.2014 nga Komuna Skenderbegas
  Komuna Porocan (0810) PERPARIMI/G Gramsh 1,787,935 2014-10-22 2014-10-23 14424340012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 2434001 Sa paguar fat.nr.18 dt:22.10.2014 "Ndertim shko 9-vjeçare Gjere",situacion perfondimtar,akt kolaudimi,akt marrje dorezim nga Komuna Poroçan
  Komuna Tunje (0810) PERPARIMI/G Gramsh 832,303 2014-10-07 2014-10-08 20824360012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2436001 Sa paguar fat.nr.17 dt:06.10.2014,situacion perfundimtar,akt-kolaudimi,akt-marrje dorezim nga Komuna Tunje
  Komuna Kushove (0810) PERPARIMI/G Gramsh 2,278,660 2014-09-03 2014-09-03 13724380012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2438001 Sa paguar fat.nr.16 dt:02.09.2014 ,ndertim ure mbi lumin kushove nga Komuna Kushove
  Komuna Tunje (0810) PERPARIMI/G Gramsh 1,884,152 2014-07-21 2014-07-21 15724360012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Sa paguar fat.nr.15 dt:17.07.2014 nga Komuna Tunje
  Komuna Porocan (0810) PERPARIMI/G Gramsh 1,879,242 2014-04-23 2014-04-23 4324340012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore Sa paguar fat.nr.11 dt:22.04.2014 "Ndertim shko 9-vjeçare Gjere",situacion nr.2 nga Komuna Poroçan
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >