Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All PANAJOT XHOXHI All 914,840.00 4 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Zyra Arsimore Lushnjë (0922) PANAJOT XHOXHI Lushnje 16,800 2014-09-23 2014-09-24 21510111052014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme 1011105 Zyra Arsimore Lushnje, Sa xhirojme ne llogari per likujd. Blerje pompe uji sipas fat Nr.3, dt:18.09.2014
  Ndermarrja e Pasurive PNdermarrja e Pasurive Publike Lushnje (0922) PANAJOT XHOXHI Lushnje 597,000 2014-06-11 2014-06-16 10721290102014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 2129010 ND.Pasuris Publike Lushnje BLERJE MATRIALE hidraulike dhe elektrike F.02297602.603.604.605.606.608.610 dt.05.06-16.06.2012
  Qendra Kulturore dhe Klubi i Sportit Lushnje (0922) PANAJOT XHOXHI Lushnje 51,040 2014-05-08 2014-05-09 6021290112014 Sherbime te tjera Qendra Kulturore blerje materiale per festivalin Tipologjik fat.41 dt.23.05.2012
  Ndermarrja e Pasurive PNdermarrja e Pasurive Publike Lushnje (0922) PANAJOT XHOXHI Lushnje 250,000 2014-02-26 2014-02-27 4021290102014 Unspecified ND.Pasuris publike lushnje lik fat.202 dt.18.11.2013 blerje mat.elektrike dhe hidraulike
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >