Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All N E P T U N All 7,757,490.00 18 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Dega e Thesarit Korce (1515) N E P T U N Korçe 5,990 2014-12-22 2014-12-23 19510100152014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale DEGA E THESARIT KORCE MATERIALE ZYRE LIK FAT NR.551 DT.19.12.2014
  Teatri Kombetar (3535) N E P T U N Tirane 63,670 2014-12-18 2014-12-19 35610120222014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje qe sigurojne energji 1012022, TEATRI KOMBETAR blerje paisje UP 23 dt.02.12.14 form.6 dt.03.12.14 ft.336 dt.08.12.14 seri 17590336 fh 99 dt.09.12.14
  Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) N E P T U N Tirane 2,650 2014-12-03 2014-12-04 60210140012014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MINISTRIA E DREJTESISE blerje pajisje zyre ne kuader te IPA misioni EURALIUS,shkresa nr 8174 dt 24.10.2014 fat nr 120 dt 03.10.2014 sr 17591120
  Komuna Peze (3535) N E P T U N Tirane 135,490 2014-11-18 2014-11-19 9828020012014 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes Komuna Peze Blerje projektor dhe mirembajtje up.19dt.03.11.2014 kerk.27.10.2014 ft. of.11 dhe 14.11.2014 pv.11/11-14.11./17.11.2014 fh.nr.20 dt.17.11.2014 fat.749 dt.17.11.2014 seria 18085749
  Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) N E P T U N Tirane 9,690 2014-11-12 2014-11-13 61210060012014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim MTI, shpenzim Blerje fshese korenti,fat.927dt.04.11.2014,nr.serial17591927Fl,hyrje nr.56dt.04.11.2014,U.prok.nr.68dt.04.11.2014,P.verbaldt.04.11.2014Ofertat dt.04.11.14.Kerkese per blerjedt.28.10.14,Memo dt,28.10.14
  Avokati i Shtetit (3535) N E P T U N Tirane 9,490 2014-09-11 2014-09-11 24610140582014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme avokati i shtetit, blerje telefon,up nr 26 dt 01.09.14,pv dt 01.09.2014,fat nr 958 dt 01.09.2014 sr 16879958,fh nr 16 dt 01.09.2014
  Aparati Qendror i SHIKUT (3535) N E P T U N Tirane 138,000 2014-09-03 2014-09-04 42610180012014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje dhe instalimi i kondicionereve SHISH Bl instal.kondicionere up 194/12 dt 02.07.2014 pv 14.07.2014 kontr 194/17 dt 31.07.2014 fat 452 dt 05.08.2014 fh 16 dt 06.08.2014
  Aparati Qendror i SHIKUT (3535) N E P T U N Tirane 276,000 2014-09-03 2014-09-04 42510180012014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje dhe instalimi i kondicionereve SHISH Bl instal.kondicionere up 194/12 dt 02.07.2014 pv 14.07.2014 kontr 194/17 dt 31.07.2014 fat 451 dt 01.08.2014 fh 15 dt 06.08.2014
  Aparati Qendror i SHIKUT (3535) N E P T U N Tirane 483,000 2014-09-03 2014-09-04 42710180012014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje dhe instalimi i kondicionereve SHISH Bl instal.kondicionere up 194/12 dt 02.07.2014 pv 14.07.2014 kontr 194/17 dt 31.07.2014 fat 398 dt 06.08.2014 fh 14 dt 06.08.2014
  Dogana Tirane (3535) N E P T U N Tirane 6,200,000 2014-06-20 2014-06-20 4210100802014 Garanci bankare te vitit ne vazhdim,Te Dala DEGA DOGANES TIRANE .lik garanci doganore urdher tit dt 19.4.2014
  Drejtoria Rajonale Mjedisit Lezhe N E P T U N Lezhe 9,900 2014-06-11 2014-06-13 810260732014 Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres DREJT RAJON E MJEDIS LEZHE LIK FAT.170 DT.11.06.2014
  Gjykata e rrethit Shkoder (3333) N E P T U N Shkoder 9,950 2014-06-02 2014-06-02 9010290372014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale GJYKATA RRETHIT SHKODER FAT. 12529470 DT. 23.05.2014
  Universiteti i Tiranes, fakulteti i Shkencave te Natyres (3535) N E P T U N Tirane 300,000 2014-05-22 2014-05-23 8510111402014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje kompjuteri Fak Shk Natyres blkompj proj AKTI pl fin kontr fin 167 dt 15.5.2013 167/1 dt 15.5.13 up 16 dt 12.5.14 pv 12.5.14 ft 367 dt 12.5.14 s 14572367 fh 6 dt 13.5.14
  Federata Futbollit (2020) N E P T U N Lezhe 7,900 2014-05-19 2014-05-21 2421270052014 Kancelari KLUBI I SPORTIT LEZHE LIK FAT.165 DT.19.05.2014
  Agjencia Kombetare e Shoqerise se Informacionit (3535) N E P T U N Tirane 76,990 2014-05-12 2014-05-13 11210870062014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre AKSHI pagese per pritje percjellje ekspres kafeje ,urdher prokurimi ne.24 dt.29.04.2014,ftese per oferte ,njoftim fituesi dt.30.04.2014,FT nr.957 dt.01.05.2014 S/14570957, FH nr.10 dt. 01.05.2014
  Drejtoria e shendetit publik Puke (3330) N E P T U N Puke 9,500 2014-04-30 2014-05-02 4710130422014/1 Sherbime te tjera DREJ.E SHENDETIT PUBLIK PUKE KODI 1013042 sherbime te tjera fatura 153 dt.11.03.2014
  Qendra Kombetare e Regjistrimit (3535) N E P T U N Tirane 9,290 2014-03-25 2014-03-26 4410040932014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme 602 QKR furniz. mat zyre pergjith up 88 dt 10.3.14 pv 5 dt 10.3.14 ft 12546196 dt 10.3.14 fh 4 dt 10.3.14
  Gjykata Administrative e Apelit Tirane N E P T U N Tirane 9,980 2014-03-10 2014-03-11 710290432014 Unspecified Gjykata Ad Apelit Tirane NGROHES ELEKTRIK PV EMERGJEMCE 4 DT 11.02.14 FAT 12529919 DT 11.02.2014 FH 2 DT 11.02.2014
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >