Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All NATASHA VASKA All 3,142,232.00 73 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) NATASHA VASKA Tirane 21,600 2014-12-30 2014-12-31 54110940012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale MZHUT materiale up 5911/1 22.12.2014 pv p 24.12.2014 fat 173 14719182 fh 9 24.12.2014
  Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) NATASHA VASKA Tirane 17,364 2014-12-30 2014-12-31 66710160012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 231Aparati Min.Brend. lik ft bl zbukurime up dt 26.12.2014, nj fit dt 29.12.2014, seri 14719185 dt 29.12.2014, fh dt 29.12.2014
  Galeria Kombetare e arteve (3535) NATASHA VASKA Tirane 11,868 2014-12-24 2014-12-26 23810120212014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 1012021 GALERIA 600 Blerje materiale pastrimi Up 22/1 dt.188/5 dt.24.12.14 kont.188/8 dt.27.12.13 ft.28 dt.27.12.13 seri 09550291 fh 12 dt.27.12.13rimi
  Shtepia Botuese e Teksteve Mesimore (3535) NATASHA VASKA Tirane 26,400 2014-12-23 2014-12-24 12310110502014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim SHTEPIA BOTUESE E TEKSTEVE MESIMORE mat up 25.11.14 fo 15.12.2014 fat 18.12.14 fh 16.12.14
  Zyra e Punes Durres (0707) NATASHA VASKA Durres 31,068 2014-12-17 2014-12-18 35610250072014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim 1025007 ZYRA PUNESIMIT BLERJE MATERIALE PASTRIMI
  Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) NATASHA VASKA Tirane 29,760 2014-12-04 2014-12-09 66310060012014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim 1006001 MTI, shpenzim blerje material pastrimi %dezinfektimi,Fat.nr.164,dt.17.11.14,nr.serial14719172,f.h.nr.58,dt.17.11.14,U.Prok.nr.69,dt.12.11.13,Ftese per oferte,Vleresim perfundimtar,dt.13.11.14
  Agjencia Kombetare e Planifikimit te Territorit (3535) NATASHA VASKA Tirane 28,800 2014-12-04 2014-12-05 27910940162014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim AKPT materiale pastrimi fat 14719171 17.11.2014 fh 41 17.11.2014
  Biblioteka kombetare (3535) NATASHA VASKA Tirane 34,440 2014-12-02 2014-12-03 23610120252014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme 1012025 BIBLIOTEKA blerje materiale,up nr 108 dt 19.11.2014 njof fit dt 25.11.2014 fat nr 166 dt 26.11.2014 sr 14719175 fh nr 69 dt 26.11.2014
  Bordi i Kullimit Tirane (3535) NATASHA VASKA Tirane 28,200 2014-11-25 2014-11-25 22010050792014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim 1005079 , BORDI KULLIMIT blerje materiale U.P. nr 1/ 36 dt 11.11.2014 f.ofrt. APP.dt 13.11..2014, fat nr 161 dt 13.11.14, seri 14719167/168 , f.hyrje nr 24,24/1,dt 13.11.2014
  Gjykata e Rrethit per Krimet (3535) NATASHA VASKA Tirane 64,700 2014-11-21 2014-11-21 30510290422014 Kancelari GJYKATA E SHKALLES SE PARE PER KRIMET Lik materiale pastrimi up 189 dt 10.11.2014 fo 11.11.2014 veres perf 12.11.2014 fat 165 dt 20.11.2014 fh 4 dt 20.02.2014 fh 37 dt 20.11.2014
  Zyra e Punes Fier (0909) NATASHA VASKA Fier 40,800 2014-11-13 2014-11-14 35010250092014 Subvencion per te nxitur punesimin (Paga) ZR.Punes 1025009 likujdim fature
  Prefektura e qarkut Vlore (3737) NATASHA VASKA Vlore 11,868 2014-11-10 2014-11-11 22610160742014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim 1016074 PREFEKTURA MATERIALE FAT NR 11 DAT 30.10.2014
  Biblioteka kombetare (3535) NATASHA VASKA Tirane 18,564 2014-11-07 2014-11-10 21410120252014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme 1012025 BIBLIOTEKA Blerje materiale elektrike UP 88 dt.23.10.14 lista ofertave 27.10.14 nj.fituesi 29.10.14 ft.156 dt.03.11.14 seri 14719160 fh 63 dt.03.11.14
  Arkivi Qendror teknik i ndertimit (3535) NATASHA VASKA Tirane 132,000 2014-11-07 2014-11-10 10310940262014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim AQTN materiale pastrimi up 14 03.11.2014 ftese 04.11.14 nj 04.11.2014 fat 158 fh 7 05.11.2014
  Drejtoria Rajonale AKU Tirane (3535) NATASHA VASKA Tirane 24,000 2014-11-10 2014-11-10 13610051292014 Materiale dhe pajisje labratorik e te sherbimit publik 1005129 A.K.U, Dega Rajonale, mirembajtje aparaturave dhe blerje matr.U.P.nr 15 dt 14.10.2014,p.v. marje dorrez. nr1,2, dt 15-16-10.2014, u.b. koms. nr 1009 dt 20.10.2014, fat nr 146 seri.14719146dt 20.10.2014
  Prokuroria e rrethit Durres (0707) NATASHA VASKA Durres 25,752 2014-11-05 2014-11-06 26210280062014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim TDO 0707 PROKURORIA E RRETHIT DURRES 1028006 FAT 152MATERIALE PASTRIMI
  Klubi I Shumesporteve (0707) NATASHA VASKA Durres 27,360 2014-11-03 2014-11-04 18821070092014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim TDO 0707 KLUBI SHUME SPORTEVE TEUTA 2017009 LIK SHPENZIME MATERIALE
  Burgu Vaqarr Tirane (3535) NATASHA VASKA Tirane 61,764 2014-10-28 2014-10-29 10310140122014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim I.E.V.P Blerje materiale UP 1889 dt.09.10.14 formular oferte 09.10.14 pcv i vlkeresimit ofertave 13.10.14 fh 9 dt.21.10.14 ft.147 dt.20.10.14 seri 14719147
  Universiteti i Tiranes (3535) NATASHA VASKA Tirane 5,160 2014-10-14 2014-10-15 27510110392014 Sherbime te tjera UT Rektorati BL MAT. PROG. 3.10.2014 UP 73 DT 6.10.2014 FAT 143 DT 8.10.2014 SERI 14719141 FH 48 DT 8.10.2014
  Komisariati i Policise NSH Tirane (3535) NATASHA VASKA Tirane 20,880 2014-10-14 2014-10-15 15410160122014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim Kom.Pol.NSH-se materiale pastrimi, up 10 dt 26.9.14, ftesa 2243/1 dt 26.9.14, fituesi 2.10.14, ft 141 dt 2.10.14 seri 14719139 fh 4 dt 2.10.2014