Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All MUSTAFA TOCILA All 1,306,080.00 12 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Nd-ja Komunale Banesa (0810) MUSTAFA TOCILA Gramsh 60,000 2014-12-18 2014-12-22 12821140082014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim 2114008 Sa paguar fat.nr.50 dt:13.12.2014 nga Komunale Banesa
  Bashkia Gramsh (0810) MUSTAFA TOCILA Gramsh 36,000 2014-12-16 2014-12-17 73621140012014 Shpenz. per rritjen e AQT - mjete dhe pajisje te tjera teknik 2114001 Sa paguara fat.nr.48 dt:05.12.2014 nga Bashkia Gramsh
  Komuna Skenderbeg (0810) MUSTAFA TOCILA Gramsh 142,800 2014-12-10 2014-12-11 20124330012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2433001 Sa paguar fat.nr.45 dt:30.11.2014 nga Komuna Skenderbegas
  Komuna Skenderbeg (0810) MUSTAFA TOCILA Gramsh 47,400 2014-11-10 2014-11-10 17924330012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2433001 Sa paguar fat.nr.41 dt:31.10.2014 nga Komuna Skenderbegas
  Nd-ja Komunale Banesa (0810) MUSTAFA TOCILA Gramsh 33,600 2014-10-30 2014-10-30 11021140082014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim 2114008 Sa paguar fat.nr.39 dt:29.10.2014 nga Komunale Banesa Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) MUSTAFA TOCILA Gramsh 466,800 2014-10-16 2014-10-17 64121140012014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 2114001 Sa paguar fat.nr.34 dt:25.09.2014 mjeti nga Bashkia Gramsh
  Komuna Kukur (0810) MUSTAFA TOCILA Gramsh 253,080 2014-09-09 2014-09-09 17824320012014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim 2432001 Sa paguar fat.nr.31 dt:19.08.2014 nga Komuna Kukur
  Bashkia Gramsh (0810) MUSTAFA TOCILA Gramsh 38,400 2014-07-08 2014-07-09 45021140012014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme Sa paguar fat.nr.serie 12627369 dt:12.06.2014 nga Bashkia Gramsh
  Komuna Kushove (0810) MUSTAFA TOCILA Gramsh 36,000 2014-06-24 2014-06-24 10324380012014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme Sa paguar fat.nr.19 dt:26.05.2014 nga Komuna Kushove
  Komuna Skenderbeg (0810) MUSTAFA TOCILA Gramsh 54,000 2014-06-09 2014-06-09 8124330012014 Shpenzime per pritje e percjellje Sa paguar fat.nr.12627638 dt:06.06.2014 nga Komuna Skenderbegas
  Nd-ja Komunale Banesa (0810) MUSTAFA TOCILA Gramsh 93,000 2014-05-20 2014-05-20 6321140082014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj Sa paguar fat.nr.17 dt:15.05.2014 nga Komunale Banesa Gramsh
  Nd-ja Komunale Banesa (0810) MUSTAFA TOCILA Gramsh 45,000 2014-05-20 2014-05-20 6421140082014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj Sa paguar fat.nr.18 dt:15.05.2014 nga Komunale Banesa Gramsh
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >