Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All MONTAL All 638,527,767.00 541 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Sp. Peqin (0827) MONTAL Peqin 868,446 2014-12-29 2014-12-31 161/110130802014 Ilaçe dhe materiale mjeksore MEDIKAMENTE nga Spitali Peqin fat nr 2694, 2693,2695dt 15.12.2008 fat nr 2876 dt 31.12.2008 detyrimet e prapambetura
  Spitali Shkoder (3333) MONTAL Shkoder 1,170,000 2014-12-30 2014-12-31 52810130232014 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes spitali shkoder likuj fat nr 11532456 dt 26.12.2014
  Spitali Shkoder (3333) MONTAL Shkoder 648,000 2014-12-30 2014-12-31 52710130232014 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes spitali shkoder likuj fat nr 11532457 dt 26.12.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 97,020 2014-12-30 2014-12-31 354410130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore QSUT barna ko 5299/3 dt 04.12.14 fat 7050 dt 12.12.14 sr 11532421 fh 4406 dt 12.12.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 39,600 2014-12-30 2014-12-31 354310130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore QSUT barna ko 5299/3 dt 04.12.14 fat 7045 sr 11532421 dt 11.12.14 fh 4395 dt 11.12.14
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 2,175,660 2014-12-30 2014-12-31 3542110130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore QSUT barna ko 5299/3 dt 04.12.14 fat 7016 sr 11532389 dt 04.12.14 fh 4338 dt 04.12.14
  Spitali Korce (1515) MONTAL Korçe 324 2014-12-26 2014-12-29 79810130192014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI KORCE MATERIALE MJEKIMI FAT.6633 DT 21.03.14 (DIFERENCE)
  Spitali Kukes (1818) MONTAL Kukes 132,000 2014-12-26 2014-12-29 64310130202014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013020 ilace seria40296370dt21.01.2009
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 1,775,250 2014-12-27 2014-12-29 340910130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore QSUT barna, kon vazh 2511/19 d 22/7/14,fat 6853 d 20/10/14 s 11532226,fh 4095 d 20/10/14
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 3,935,556 2014-12-27 2014-12-29 340810130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore QSUT barna, kon vazh 2511/19 d 22/7/14,fat 6662 d 28/8/14 s 11532035,fh 3721 d 28/8/14
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) MONTAL Tirane 113,456 2014-12-28 2014-12-29 58110130012014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje mjekesore dhe spitalore Ministria shendetesise TVSH paisje zyre kontr.27.10.2014 fat.6776(11532149) dt. 29.09.2014
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) MONTAL Tirane 113,456 2014-12-28 2014-12-29 57910130012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shendetesore Ministria shendetesise TVSH paisje zyre kontr.17.02.2014 fat.6911(11532284) dt.06.11.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 4,559,076 2014-12-28 2014-12-29 352210130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore qsut barna ko 2568/4 dt 10.06.14 fat 7017 dt 05.12.14 sr 11532390 fh 4341 dt 05.12.2014
  Materniteti Tirane (3535) MONTAL Tirane 300,000 2014-12-28 2014-12-29 55710130502014 Sherbime te tjera 1013050 SUOGJ M.GERALDINA MIRMB AUTOKLAVI up.7/2 dt. 17.12.2014 pv dt, 6 dt. 17.12.2014 fat.7061(11532437) dt. 17.12.2014 sit 17.12.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 1,223,250 2014-12-27 2014-12-29 340710130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore QSUT barna, kon vazh 2511/19 d 22/7/14,fat 6897 d 3/11/14 s 11532270,fh 4189 d 3/11/14
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 1,557,000 2014-12-29 2014-12-29 343010130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore QSUT BARNA KO 3743/8 DT 11.11.14 UP 3743 DT 28.08.14 RAP 3743/6 DT 21.10.14 FAT 6989 DT 01.12.14 SR 11532362 FH 53 DT 01.12.14
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) MONTAL Tirane 113,456 2014-12-28 2014-12-29 58010130012014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje mjekesore dhe spitalore Ministria shendetesise TVSH paisje zyre kontr.17.02.2014 fat.6926(11532199) dt.11.11.2014
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) MONTAL Tirane 113,456 2014-12-28 2014-12-29 57810130012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shendetesore Ministria shendetesise TVSH paisje zyre kontr.17.02.2014 fat6910(11532283) dt. 06.11.2014
  Sp. Laç (2019) MONTAL Laç 564,210 2014-12-17 2014-12-24 40310130752014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013075 KOD INST 1013075 PAGUAR SHPENZIME PER ILACE KONTRATE NR 453/1 DT 24.11.2014 FT NR 7022/1 DT 05.12.2014
  Spitali Ushtarak (3535) MONTAL Tirane 880,380 2014-12-23 2014-12-24 61110131042014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI UNIVERSITAR I TRAUMES MAT MJEKIMI VAZHDIM KONTR.56 DT.06.06.2014 FAT.6471(11531794) DT. 16.07.2014 FH. 101 DT. 16.07.2014 FAT.6507(11531880) DT. 22.07.2014 FH. 108 DT. 22.07.2014 FAT.6548(11531921) DT. 31.07.2014 FH. 116 DT. 3