Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All MIRJAN NIÇO (L32002002V) All 8,505,056.00 66 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Drejtoria Rajonale Tatimore Durres (0707) MIRJAN NIÇO (L32002002V) Durres 138,000 2014-12-22 2014-12-31 27610100472014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj TDO 0707 DREJTORIA RAJONALE TATIMORE 1010047 LIK SHP.MIRMB.APARATURE
  Mini Bashkia 7 (3535) MIRJAN NIÇO (L32002002V) Tirane 359,400 2014-12-24 2014-12-31 18721011442014 Shpenz. per rritjen e AQT - mjete te tjera Min Bashk Nr 7 Lik bl kompjutera up 10,11 dt 04.12.2014 fo 04.12.2014 fat 92 dt 13.12.2014
  Shtepia e Foshnjes Korce (1515) MIRJAN NIÇO (L32002002V) Korçe 428,544 2014-12-29 2014-12-30 16921220152014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale SHTEPIA E FOSHNJES KORCE FAT.98 DT.26.12.2014 BEBELINA
  Zyra Arsimore Sarandë (3731) MIRJAN NIÇO (L32002002V) Sarande 54,000 2014-12-26 2014-12-29 29010111332014 Sherbime te printimit dhe publikimit SHP NGA ZYRA ARSIMORE
  ALUIZNI-Tirana (3) MIRJAN NIÇO (L32002002V) Tirane 284,148 2014-12-26 2014-12-29 14610940282014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim Aluizni Tirana 3 Bl detergjente up 21 dt 17.12.2014 pv 19.12.2014 fat 94 fh 25
  Sp. Librazhd (0821) MIRJAN NIÇO (L32002002V) Librazhd 23,400 2014-12-23 2014-12-24 462/110130762014 Sherbime te tjera SPITALI LIBRAZHD,LIKUJDIM DETYRIMI PER FH 77 DATE 17.12.2014.
  Prefektura e qarkut Shkoder (3333) MIRJAN NIÇO (L32002002V) Shkoder 434,400 2014-12-23 2014-12-24 27110160712014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje kompjuteri PREFEKTURA SHKODER fature nr 17513297 DT 15.12.2014
  Nd-ja Tregut Lire (3535) MIRJAN NIÇO (L32002002V) Tirane 46,440 2014-12-23 2014-12-23 43721010492014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme drejt e pergj e taksa vend pajisje elektronike up 166 dt 26.11.14 ftese oferte 175 dt 01.12.14 njof fit 182/1 dt 09.12.14 vendim 182 dt 09.12.14 fat 77 dt 09.12.14 sr 17513291 fh 21 dt 09.12.14
  Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) MIRJAN NIÇO (L32002002V) Tirane 357,000 2014-12-12 2014-12-22 63910260012014 Shpenz. per rritjen e AQT - orendi zyre Min Mjedisit pajisje up 27.10.14 fo 28.10.14 fat 3.11.14 fh 3.11.2014
  Komuna Ndroq (3535) MIRJAN NIÇO (L32002002V) Tirane 63,960 2014-12-12 2014-12-22 14528030012014 Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres Komuna Ndroq Bl materiale te ndryshme up 22 dt 09.12.2014 fo 09.12.2014 pv 09.12.2014 njoft fit 11.12.2014 fat 80 dt 11.12.2014 seri 17513294 fh 18 dt 11.12.2014
  Qendra Kombetare e Trajtimit te Viktimave te Dhunes ne Familje (3535) MIRJAN NIÇO (L32002002V) Tirane 154,524 2014-12-12 2014-12-22 12710251132014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim qendra komb viktimave dhunes Pagese blerje detergjente,nentor 2014,UP 540/1 dt 10.11.14,Ftes ofert 541 dt 10.11.14,PV 542 dt 11.11.2014,Njoft fit 543 dt 12.11.14,Fat 63 seri 17513277 dt 13.11.14,FH 127 dhe 127/1 dt 13.11.14
  Bordi i Kullimit Tirane (3535) MIRJAN NIÇO (L32002002V) Tirane 86,400 2014-12-17 2014-12-19 239100507920141 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave 602 BORDI KULLIMIT riparim paisje informatike,, u.p. nr 1/ 43 dt 03.12..2014,f.of.APP dt 05.12..14, fat nr 82 dt 11.12.2014, seri 19301453
  Shkolla e Gjuheve te Huaja (3535) MIRJAN NIÇO (L32002002V) Tirane 115,200 2014-12-10 2014-12-11 10610110632014 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave 600 Shk.mesme Gjuhet e Huaja rip komjut up 15 dt 14.11.2014 ftes 19.11.2014 pv vleres 21.11.2014 njf 24.11.2014 ft 73 dt 27.11.2014 s 17513287 sit 27.1.2014 pvmd 27.11.2014
  Reparti Ushtarak Nr.4300 Tirane (3535) MIRJAN NIÇO (L32002002V) Tirane 140,400 2014-12-09 2014-12-10 72310170512014 Materiale per funksionimin e pajisjeve speciale 602-REP 4001 blerje materiale up 3942/1 dt 22.9.14, ft.oferte 3942/2 dt 22.9.14 nj.fituesi dt 23.9.14 ft 45 dt 30.9.14 seri 17513259 fh 7 dt 30.9.14
  Drejtoria e Patentave dhe Markave (3535) MIRJAN NIÇO (L32002002V) Tirane 24,000 2014-12-05 2014-12-10 14610040762014 Shpenz. per rritjen e AQT - makineri printimi dhe grafimi 231 drejt.pergji.patentave pajisje,up nr 29 dt 14.11.2014,ftese per oferte dt 18.11.2014,njoftim fit dt 01.12.2014,fat nr 75 dt 01.12.2014,seri 17513289,fh nr 20 dt 01.12.2014
  Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (0909) MIRJAN NIÇO (L32002002V) Fier 120,000 2014-12-05 2014-12-09 16721110082014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje kompjuteri Nd Pastrimit Fier 2111008 likujdim fature
  Drejtoria e Sherbimeve te Peshkimit dhe Akuakultures Tirane (3535) MIRJAN NIÇO (L32002002V) Tirane 297,600 2014-11-26 2014-12-09 21510051312014 Pjese kembimi, goma dhe bateri DSHPA Tirane BLERJE PJESE NDERIMI.MIREMBAJTJE,fat 72,dt 26.11..14, seri 17513286 U.P. NR 68 68/1,,DT 18.-11.14, Ftes ofert ,PV klasifikimi dt 21.11.2014 ,
  Muzeu "Gjergj Kastrioti Skenderbeu" Kruje (0716) MIRJAN NIÇO (L32002002V) Kruje 67,200 2014-12-04 2014-12-05 16710120162014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje kompjuteri sa lik fat nr 76 dt 2.12.2014 nga muzeu kruje
  Mini Bashkia 1 (3535) MIRJAN NIÇO (L32002002V) Tirane 139,200 2014-11-27 2014-12-04 26421011412014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje kompjuteri Min Bashk Nr 1 Bl njesi kompjuterike up 29 dt 20.10.2014 fo 20.10.2014 njoft fit 23.10.2014 fat 51 dt 29.10.2014 seri 17513265 fh 20 dt 29.10.2014
  Mini Bashkia 9 (3535) MIRJAN NIÇO (L32002002V) Tirane 11,500 2014-11-24 2014-12-04 15121011432014 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave Min Bashkia 9 Riparim paisje , kontrate ne vazhdim nr.1619 dt.16.09.2014 ne vazhdim lik. fat.66 dt.20.11.2014 nr serial 17513280