Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All MEDI - TEL All 53,031,992.00 236 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Spitali Kukes (1818) MEDI - TEL Kukes 390,288 2014-12-31 2014-12-31 68610130202014 Elektricitet 1013020 medikamente seria686dt10.10.2014
  Materniteti Tirane (3535) MEDI - TEL Tirane 402,888 2014-12-30 2014-12-31 56310130502014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 1013050 SUOGJ M.GERALDINA trajtim mbetjesh vazhdim kontr,65/7 dt. 26.09.2014 fat.324(18608724) dt. 29.12.2014
  Maternitet Nr.2T. (3535) MEDI - TEL Tirane 187,396 2014-12-30 2014-12-31 74010130882014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit SUOGJ K.GLIOZHENI tarjtim mbetjesh vazhdim kontr.42/8 dt. 03.06.2014 fat.18608984 dt. 30.12.2014
  Sp. Peqin (0827) MEDI - TEL Peqin 159,754 2014-12-29 2014-12-31 17110130802014 Ilaçe dhe materiale mjeksore Medikamente nga Spitali Peqin fature nr 159 dt 04.10.2013 detyrim te prapambetura
  Spitali Kukes (1818) MEDI - TEL Kukes 389,160 2014-12-31 2014-12-31 68710130202014 Elektricitet 1013020 medikamente seria168dt10.10.2014
  Spitali Lushnje (0922) MEDI - TEL Lushnje 324,000 2014-12-29 2014-12-31 58310130222014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit SPITALI LUSHNJE 1013022 SA XHIROJME PER LIK.EVADIM I MBETJEVE SPITALORE SIPAS FATURES DHJETOR 2014,
  Spitali Psikiatrik Elbasan (0808) MEDI - TEL Elbasan 45,119 2014-12-30 2014-12-31 44110130592014 Sherbime te tjera trajtim i mjeteve spitalore Spitali Psikiatrik
  Spitali Elbasan (0808) MEDI - TEL Elbasan 259,716 2014-12-29 2014-12-30 76810130162014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Spitali Civil Elbasan asgjesim mjete spitalore
  Sp. Sarande (3731) MEDI - TEL Sarande 63,189 2014-12-29 2014-12-30 50810130842014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit SHP NGA SPITALI
  Dega e Kujdesit Paresor Durres (0707) MEDI - TEL Durres 36,000 2014-12-29 2014-12-29 23510130052014 Sherbime te tjera TDO 0707 DR.RAJONALE SHENDETESISE 1013005 LIK MBETJE SPITALORE SIPAS FAT 320
  Spitali Fier (0909) MEDI - TEL Fier 284,861 2014-12-26 2014-12-29 85910130172014 Sherbime te tjera GRUMBULLIM PERPUNIM MBETJESH PER SPITALIN FIER
  Spitali Fier (0909) MEDI - TEL Fier 8,532 2014-12-26 2014-12-29 8510130172014 Sherbime te tjera GRUMBULLIM PERPUNIM MBETJESH PER SPITALIN FIER
  Spitali Elbasan (0808) MEDI - TEL Elbasan 535,109 2014-12-23 2014-12-24 76310130162014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Spitali Civil Elbasan asgjesim mbetje spitalore
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MEDI - TEL Tirane 222,829 2014-12-22 2014-12-23 326810130492014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale QSUT trajtim mbetje ko 934/6 dt 02.04.14 fat 264 sr 18608564 dt 27.11.14 pv 27.11.14
  Sp. Librazhd (0821) MEDI - TEL Librazhd 74,447 2014-12-23 2014-12-23 46110130762014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit SPITALI LIBRAZHD,EVADIM MBETJE SPITALORE,FATURA NR 232 DATE 18.12.2014,KONT 31/10 DATE 25.03.2014,UB 2975 DATE 03.04.2014.
  Materniteti Tirane (3535) MEDI - TEL Tirane 219,370 2014-12-22 2014-12-23 52410130502014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit SUOGJ M.GERALDINA, evadim mbetjesh vazhdim kontr.65/7 dt. 26.09.2014 fat. 282(18608532) dt. 27.11.2014
  Spitali Shkoder (3333) MEDI - TEL Shkoder 479,880 2014-12-19 2014-12-22 50410130232014 Sherbime te tjera SPITALI SHKODER LIKUJ FAT NR 89411671 DT 19.06.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MEDI - TEL Tirane 593,510 2014-12-18 2014-12-19 310710130492014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale qsut barna kon ne vazhd 2803/7 dt 24.05.13 fat 212 sr 06026413 dt 28.06.2013 fat 62 sr 06026464 dt 31.07.2013
  Spitali Korce (1515) MEDI - TEL Korçe 54,437 2014-12-18 2014-12-19 78910130192014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit SPITALI KORCE LARGIM I MBETURINAVE TE RREZIKSHME FAT.230 DT 18.12.14
  Sp. Delvine (3704) MEDI - TEL Delvine 24,811 2014-12-18 2014-12-18 21010130662014 Sherbime te tjera lik.fat.nr.227date17.12.2014 siaps ur.prok.nr.20 date 21.05.2014 prok.elekt..