Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All MBM All 976,049.00 6 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Qendra e Transferimit te Teknologjive Bujqesore Kruje (0716) MBM Kruje 28,800 2014-12-10 2014-12-11 26110051122014 Plehra kimike, furnitura veterinare, farera, fidane e te tjera produkte agrokulturore sa lik fat nr 15219566 dt 27.11.2014 nga qttb f kruje
  Qendra e Transferimit te Teknologjive Bujqesore Kruje (0716) MBM Kruje 114,000 2014-10-28 2014-10-29 22610051122014 Plehra kimike, furnitura veterinare, farera, fidane e te tjera produkte agrokulturore sa lik fat nr 1062 dt 15.10.2014 nga qttb f kruje
  Qendra e Transferimit te Teknologjive Bujqesore Kruje (0716) MBM Kruje 55,200 2014-09-30 2014-09-30 20610051122014 Plehra kimike, furnitura veterinare, farera, fidane e te tjera produkte agrokulturore sa lik fat nr 15 dt 02.09.2014 nga qttb f kruje
  Qendra e Transferimit te Teknologjive Bujqesore Kruje (0716) MBM Kruje 234,000 2014-09-19 2014-09-22 20210051122014 Plehra kimike, furnitura veterinare, farera, fidane e te tjera produkte agrokulturore sa lik fat nr 432 dt 19.08.2014 nga qttb f kruje
  Qendra e Transferimit te Teknologjive Bujqesore Kruje (0716) MBM Kruje 76,560 2014-08-26 2014-08-27 17610051122014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale sa lik fat nr 754 dt 13.08.2014 nga qttb f kruje
  Qendra e Transferimit te Teknologjive Bujqesore Kruje (0716) MBM Kruje 467,489 2014-05-14 2014-05-15 8810051122014 Plehra kimike, furnitura veterinare, farera, fidane e te tjera produkte agrokulturore SA LIK FAT NR 339 DT 31.03.2014 NGA QTTB F KRUJE
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >