Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All M&B BOTIME DHE STUDIO GRAFIKE All 261,600.00 4 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Reparti Ushtarak Nr.5001 Tirane (3535) M&B BOTIME DHE STUDIO GRAFIKE Tirane 60,000 2014-12-24 2014-12-26 58510170812014 Libra dhe publikime profesionale 600-602-REP 5001 bl libra publikime up 2818/2 dt 8.832014 ftes 8.8.14 pv 12.8.2014 ft 205 dt 1.12.2014 s 17006222 fh 2 dt 1.12.2014 njf 12.8.14
  Reparti Ushtarak Nr.5001 Tirane (3535) M&B BOTIME DHE STUDIO GRAFIKE Tirane 72,000 2014-11-11 2014-11-12 43710170812014 Libra dhe publikime profesionale Reparti 5001 libra dhe publikime profesionale up 2881/1 dt 8.8.14 ft.oferte 2818/2 dt 8.8.14 nj.fituesi 12.8.14 ft 140 dt 4.9.14 seri 17006156 fh 4 dt 4.9.14
  Reparti Ushtarak Nr.5001 Tirane (3535) M&B BOTIME DHE STUDIO GRAFIKE Tirane 108,000 2014-10-28 2014-10-29 39110170812014 Libra dhe publikime profesionale 602-REP 5001 libra dhe publikime profesionale up 2818/1 dt 8.8.14 ft.oferte 2818/2 dt 8.8.14 nj.fituesi 12.8.14 ft 136 dt 22.8.14 seri 17006152 fh 3 dt 22.8.14
  Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) M&B BOTIME DHE STUDIO GRAFIKE Tirane 21,600 2014-09-16 2014-09-16 33010940012014 Sherbime te printimit dhe publikimit MZHUT PUBLIKIME ZYRTARE botime fletepalosje,up nr 48 dt 11.08.14,njof fit 12.08.14,fat nr 134 dt 15.08.2014,fh nr 13833006,fh nr 16 dt 15.08.2014
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >