Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All LIQENI VII SH.A All 97,076,675.00 50 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Qarku Durres (0707) LIQENI VII SH.A Durres 7,266,565 2014-12-29 2014-12-30 29029120470012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) TDO 0707/ KESH. QARK. KOD. 2047001/RIK. RR. TUNEL VARREZA .RRASHB.
  Komuna Katundi I Ri (0707) LIQENI VII SH.A Durres 115,976 2014-12-23 2014-12-24 22923680012014 Garanci te vitit te meparshem per sipermarje punimesh,Te Dala 0707 KOM. KATUNDI RI 2368001 KTHIM 5% RIKONSTRUKSION UJSJELLSI FSHATRA
  Bashkia Tirana (3535) LIQENI VII SH.A Tirane 5,130,251 2014-12-23 2014-12-24 124421010012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore Bashkia Tirane sit perf kopshi 40 ko 25/6 dt 21.05.13 sit 11.04.14 fat 143333260 dt 17.04.14 pv kolad 02.09.14
  Komuna Paskuqan (3535) LIQENI VII SH.A Tirane 253,606 2014-12-11 2014-12-12 19728070012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore Komuna Paskuqan Ndertim KUZ kont ne vazhdim nr.1626 prot. dt.20.08.2012 situacion perfund lik.pjesor dt.05.08.2014 ,vazhd fat 289 s. dt.16.09.2014 seria 17426455,lik pjesor fature
  Komuna Rashbull (0707) LIQENI VII SH.A Durres 268,386 2014-11-27 2014-12-01 40223650012014 Garanci te viteve te meparshme per sipermarje punimesh,Te Dala TDO 0707 KOMUNA RRASHBULL 2365001 LIK DHENIE GARANCIE RIK RRUGE PROSKE-VRINE SH.VLASH
  Bashkia Kamez (3535) LIQENI VII SH.A Tirane 707,773 2014-11-25 2014-11-26 48521660012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Kamez likuidim 5% kont ne vazhdim 205 nr.10.09.2012 sit.perf.10.06.2013 akt. kol.14.06.2013 fat.41 dt.11.06.2013se 07665238,fat.71,9,28, dt.06.12.12,08.04.13,07.05.13, seria 04063321,07665206,07665225 pv.dorez.21.11.2014 urdh.marr,d
  Bashkia Kamez (3535) LIQENI VII SH.A Tirane 2,984,288 2014-11-25 2014-11-26 48421660012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Kamez Nd. rrug.Zall Mner sit shtese , kont ne vazhdim 273 dt.05.04.2013 up.234 dt.10.11.14 kont .shtese 255 dt.11.11.14 njoftim 235 dt.11.11.2014 sit. pshtese dt.19.11.2014 sit.3 dt.19.11.2014fat305,306dt.19.11.14se17426471,17426472
  Bashkia Kamez (3535) LIQENI VII SH.A Tirane 2,566,728 2014-10-27 2014-10-28 41721660012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Kamez Ndertim rr.Banka Botrore lik. sit. nr.1 fat.28 dt.07.05.2013 seria 07665225 up. 39 dt.18.01.13 pv. 04.03.2013 rap. perf.04.03.13 njof.fit.104dt04.03.13 kont.303dt05.04.13 sit.1dt09.06.14 fat.259dt.09.06.14 seria 14333277
  Komuna Zall Dardhe (0606) LIQENI VII SH.A Diber 1,010,940 2014-10-21 2014-10-21 15823540012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala kzall dardhe LIK.GARANCIE 5% PER UREN MBI LUMIN DRIN
  Komuna Paskuqan (3535) LIQENI VII SH.A Tirane 2,092,685 2014-10-15 2014-10-16 17128070012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore Komuna Paskuqan Ndertim KUZ kont ne vazhdim nr.1626 prot. dt.20.08.2012 situacion perfund lik.pjesor dt.05.08.2014 fat 289 s. dt.16.09.2014 seria 17426455,lik pjesor fature
  Komuna Paskuqan (3535) LIQENI VII SH.A Tirane 1,696,605 2014-10-03 2014-10-03 15928070012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Komuna Paskuqan Ndertim KUZ kont ne vazhdim nr.1626 prot. dt.20.08.2012 situacion 4 lik.pjesor dt.05.08.2014 fat 277 s. dt.05.08.2014 seria 14333293
  Komuna Xhafzotaj (0707) LIQENI VII SH.A Durres 9,216,004 2014-09-08 2014-09-08 22923660012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2366001 KOM XHAFZOTAJ NDERTIM SHKOLLE RRETH
  Komuna Xhafzotaj (0707) LIQENI VII SH.A Durres 7,880,866 2014-09-03 2014-09-04 22323660012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2366001 KOM XHAFZOTAJ NDERTIM SHKOLLE RRETH
  Komuna Xhafzotaj (0707) LIQENI VII SH.A Durres 1,476,061 2014-08-25 2014-08-25 20923660012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 2366001 KOM XHAFZOTAJ NDERTIM SHKOLLE RRETH
  Komuna Xhafzotaj (0707) LIQENI VII SH.A Durres 2,397,596 2014-08-25 2014-08-25 20723660012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 2366001 KOM XHAFZOTAJ NDERTIM SHKOLLE RRETH
  Komuna Kacinar (2026) LIQENI VII SH.A Mirdite 667,260 2014-08-11 2014-08-12 5326660012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve komuna kacinar per mirmbajtje rruge te brendshme te komunes
  Komuna Kacinar (2026) LIQENI VII SH.A Mirdite 147,540 2014-08-12 2014-08-12 5626660012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) komuna kacinar per sit perfundimtar mirmbajtje rruge
  Komuna Kacinar (2026) LIQENI VII SH.A Mirdite 1,033,140 2014-07-23 2014-07-23 4726660012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve komuna kacinar per mirmbajtje rruge te brendshme te komunes
  Nd-ja Mirembajtja Rruga (0808) LIQENI VII SH.A Elbasan 143,640 2014-07-22 2014-07-23 19921090142014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje dhe makineri per kopshtarine Nd Sherb Publike makine korrese
  Ndermarja e punetoreve nr. 2 (3535) LIQENI VII SH.A Tirane 478,800 2014-07-15 2014-07-15 12521011552014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 2101155 Nderm.nr 2 pune materilae per mirembajtje up 24 dt 22.11.13 ftese oferte 2099 dt 21.11.13 pv 25.11.13 njoft fit 2389 dt 26.12.13 fat 220 dt 27.12.13 sr 120688885 fh 10 dt 27.12.13