Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All LAND & CO All 1,527,633.00 7 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Komuna Bicaj (1818) LAND & CO Kukes 25,200 2014-12-26 2014-12-29 32225410012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera per konstruksionin e rrugeve, urave, rrjeteve 2541001 Komuna Bicaj mirmbajtje Urdh Pag 04 date 24.11..2014 Komuna Bicaj
  Dogana Kukes (1818) LAND & CO Kukes 438,000 2014-12-17 2014-12-18 16910100932014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative 1010093 Dogana Rik ambjenti Qaf prush Has fat Nr 006dt 11.12.2014
  Dogana Kukes (1818) LAND & CO Kukes 435,600 2014-12-17 2014-12-18 17010100932014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative 1010093 Dogana Rik ambjenti Qaf prush fat Nr 05 dt 11.12.20142014
  Dega e Kujdesit Paresor Kukes (1818) LAND & CO Kukes 377,728 2014-10-20 2014-10-21 14910130102014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore miremb objekti ft 49dt22.09.2014 S07664850 DSHP Kukes
  Bashkia Kamez (3535) LAND & CO Tirane 95,346 2014-06-10 2014-06-11 21921660012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertimin e mureve rrethuese Bashkia Kamez Mbikqyrje kolaudues, up.88 dt.26.03.13,pv.04.04.13 kont.255 dt.05.04.13 sit.17.03.14 fat40 dt.07.05.14,seria 07664840 vend.172 dt.01.11.2012, kont.172 dt.01.11.12, akt.kol. dt.02.05.13 fat.17 dt.23.10.13 seria 07664817
  Bashkia Kamez (3535) LAND & CO Tirane 100,759 2014-06-10 2014-06-11 21821660012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Kamez Mbikqyrje kolaudues, vendimi 11 dt.09.04.2013 kont.111 dt.09.04.2013 akt. kol.19.07.13 fat.44 dt.02.06.14,seria 07664844 up.nr.85 dt.26.03.13,pv. dt.05.04.13, kont.251 dt.05.04.13, sit.01.04.14 fat41 dt.07.05.14 seria 07664841
  Komuna Sauk (3535) LAND & CO Tirane 55,000 2014-06-10 2014-06-10 6928110012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Kom Farke Kolaudim pun urdh 1342/5 dt 10.09.2013 kontr 1342/4 dt 11.06.2013 fat 42 dt 13.05.2014 akt kol 25.09.2013
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >