Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All LAJTHIZA INVEST All 599,940.00 34 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) LAJTHIZA INVEST Tirane 15,000 2014-12-24 2014-12-30 70410060012014 Shpenzime per pritje e percjellje 1006001 MTI, .Shpenz.blerje uje pritje percjellje,Fat.nr.8276dt.22.12.2014nr,serial18731824F.H.nr.65.dt.22.12.14,Kontrate ne vazhdim nr.3069dt.09.06.14
  Gjykata Kushtetuese (3535) LAJTHIZA INVEST Tirane 864 2014-12-24 2014-12-26 29510300012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale GJYKATA KUSHTETUSE bl uje kontrate ne vazhdim dt 13.10.2014 fa8020 dt 5.12.2014 seri. 18731570 seri 18731570 fh 46 dt 5.12.2014
  Gjykata Kushtetuese (3535) LAJTHIZA INVEST Tirane 2,700 2014-12-24 2014-12-26 27910300012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale GJYKATA KUSHTETUSE bl uje kontrate ne vazhdim dt 16.10.2014 fa8101 dt 26.11.2014 seri 18731651 fh 43/1 dt 126.11.2014
  Gjykata Kushtetuese (3535) LAJTHIZA INVEST Tirane 2,700 2014-12-24 2014-12-26 29610300012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale GJYKATA KUSHTETUSE bl uje kontrate ne vazhdim dt 16.10.2014 fat 8020 dt 5.12.2014 seri 18731570 fh 46 dt 5.12.2014
  Gjykata Kushtetuese (3535) LAJTHIZA INVEST Tirane 864 2014-12-24 2014-12-26 27510300012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale GJYKATA KUSHTETUSE bl uje kontrate ne vazhdim dt 1310.2014 fat8101 dt 26.11.2014 seri 18731651 fh 43/1 dt 26.11.2014
  Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) LAJTHIZA INVEST Tirane 9,900 2014-12-15 2014-12-19 68610060012014 Shpenzime per pritje e percjellje 1006001 MTI, .Shpenz.blerje uje pritje percjellje,Fat.nr.3397dt.27.11.2013nr,serial11318547F.H.nr.39dt.27.11.2013,P.Verbal i emergjencesdt.27.11.2013
  Drejtoria Metrologjise e Kalibrimit (3535) LAJTHIZA INVEST Tirane 9,000 2014-12-16 2014-12-18 36810041092014 Sherbime te tjera 602 DPM uje,kontrate ne vazhdim dt 05.03.2014,fat nr 8229,serie 18731779 dt 11.12.2014
  Qarku Tirane (3535) LAJTHIZA INVEST Tirane 7,290 2014-12-12 2014-12-15 21220350012014 Shpenzime per pritje e percjellje 2035001 KESHILLI QARKUT MAT PER PRITJE FAT 7788 DT 01.12.14 SR 17838888 FH 47 DT 01.12.2014
  Aparati Drejt.Pergj.Tatimeve (3535) LAJTHIZA INVEST Tirane 7,500 2014-12-11 2014-12-12 98510100392014 Shpenzime per pritje e percjellje DREJT PERGJ TATIMEVE . lik ft shp pritje urdher dt 17.11.2014, seri 17838733 dt 20.11.2014, fh dt 20.11.2014
  Drejtoria Metrologjise e Kalibrimit (3535) LAJTHIZA INVEST Tirane 31,500 2014-12-12 2014-12-12 36110041092014 Sherbime te tjera 602 DPM uje,kontrate ne vazhidm dt 05.03.2014,fat nr 8079,8155 dt 27.11.2014,04.12.2014,seri 18731629,18731705
  Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) LAJTHIZA INVEST Tirane 15,000 2014-11-05 2014-11-13 60210060012014 Shpenzime per pritje e percjellje MTI, shpenzim pritje percjellje,uje,fat.7104dt.30.10.14,17836703F.h.nr46,dt.31.10.14kontrate ne vazhdimnr.3069,dt.09.06.14
  Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) LAJTHIZA INVEST Tirane 49,200 2014-11-12 2014-11-13 54010160012014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme 1016001,Aparati Min.Brend.pagese blerje uje up 8325/2 dt 21.10.14, ftesa 8325/3 dt 21.10.14, fitues 22.10.14, ft 6803 dt 23.10.14 sr 17836403, fh 56 dt 23.10.14 pv 23.10.14
  Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) LAJTHIZA INVEST Tirane 14,400 2014-11-06 2014-11-11 60910060012014 Shpenzime per pritje e percjellje MTI, shpenzim pritje percjellje,uje,fat.5670dt.11.09.14nr.serie16684670F.h.nr41,dt.11.09.14kontrate ne vazhdimnr.3069,dt.09.06.14
  Gjykata Kushtetuese (3535) LAJTHIZA INVEST Tirane 6,264 2014-11-04 2014-11-04 24110300012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale GJYKATA KUSHTETUSE uji,up 67 d 13/10/14,njf 15/10/14,fat 7252 d 16/10/14 s 17836852,fh 34 d 16/10/14
  Gjykata Kushtetuese (3535) LAJTHIZA INVEST Tirane 864 2014-11-04 2014-11-04 24210300012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale GJYKATA KUSHTETUSE uji,up 61 d 6/10/14,njf 10/10/14,fat 7251 d 13/10/14 s 17836851,fh 31 d 13/10/14
  Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) LAJTHIZA INVEST Tirane 6,000 2014-10-27 2014-10-27 62210040012014 Shpenzime per pritje e percjellje 602-MZHETS pritje-percjellje,up nr 444 dt 14.10.2014,ftese per oferte dt 15.10.2014,njofti fit dt 16.10.2014,fat nr 6558 dt 16.10.2014,seri 17177058,fh nr 44 dt 16.10.2014
  Aparati Ministrise se Financave (3535) LAJTHIZA INVEST Tirane 39,000 2014-10-23 2014-10-24 58710100012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Min.Fin.bl.uje,urdh.prok.38 dt.09.10.2014,37 dt.29.09.2014,urdh.37/1 dt.03.10.2014,njoftim i APP dt.16.10.2014,p.verb.dt.04.10.2014 ftese per oferte,fat.6372 dt.16.10.2014 seri 17176872 F.h nr.2 dt.16.10.2014
  Ministria e Integrimit (3535) LAJTHIZA INVEST Tirane 24,000 2014-10-20 2014-10-21 41610780012014 Sherbime te tjera MINISTRIA E INTEGRIMIT Shp. operative blerje uje up.66 dt.09.09.2014 ft. of.dt.09.09.2014 nr. ref.5354609-09.2014 njof. fit.10.09.2014 fat.5674 dt.12.09.2014 seria 16684674 fh.nr.57 dt.23.09.2014
  Aparati Drejt.Pergj.Tatimeve (3535) LAJTHIZA INVEST Tirane 7,500 2014-10-16 2014-10-16 80110100392014 Shpenzime per pritje e percjellje DREJT PERGJ TATIMEVE . lik ft shp pritje, urdher dt 3.10.2014, seri 16684980 dt 6.10.2014, fh dt 6.10.2014
  Drejtoria Metrologjise e Kalibrimit (3535) LAJTHIZA INVEST Tirane 13,500 2014-10-08 2014-10-09 29210041092014 Sherbime te tjera 602 DPM uje i pijshem,kontrate dt 05.03.2014 ne vazhdim,fat nr 6170 dt 30.09.2014,seri 17176670