Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All KUJTIM DRIZARI All 3,084,308.00 45 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Shkolla "Elektrike", Tirane (3535) KUJTIM DRIZARI Tirane 167,000 2014-12-29 2014-12-30 11410110782014 Sherbime te printimit dhe publikimit Shkolla Teknike Elektrike printime postera up 17 dt 5.12.2014 ftes 9.12.2014 njf 16.12.2014 ft 32 dt 32 dt 22.12.2014 s 005601 fh 15 dt 22.1.2014
  Prokuroria e rrethit Pogradec (1529) KUJTIM DRIZARI Pogradec 29,800 2014-12-26 2014-12-29 19510280232014 Kancelari 1028023 PROKURORIA POGRADEC LIK FAT=nr 30 dt 24.04.2014
  Agjencia Kombetare e Planifikimit te Territorit (3535) KUJTIM DRIZARI Tirane 79,780 2014-12-29 2014-12-29 31710940162014 Sherbime te printimit dhe publikimit AKPT lik printime up 4.9.14 fo 4.9.14 fat 27.10.14
  Gjykata Kushtetuese (3535) KUJTIM DRIZARI Tirane 97,800 2014-12-24 2014-12-26 30010300012014 Kancelari GJYKATA KUSHTETUSE bldosje up 79 dt 9.12.2014 nj. fit 18.12.2014 fat 28 23.12.2014 seri 005596 fh 55 dt 23.12.2014
  Reparti Ushtarak Nr.3001 Tirane (3535) KUJTIM DRIZARI Tirane 128,000 2014-12-25 2014-12-26 55210170372014 Shpenzime per prodhim dokumentacioni specifik REP 3001, shpenzime prodhim dokumentacioni up 2853/2 d 26.11.14 ft.of 2853/3 d 26.11.14 ft 24 d 15.12.14 s 005591 fh 24 d 15.12.14nj.fit 12.12.14
  Drejtoria Rajonale AKU Tirane (3535) KUJTIM DRIZARI Tirane 42,000 2014-12-17 2014-12-18 17210051292014 Blerje dokumentacioni A.K.U, Dega Rajonale ,shpenz.blerje dokumentc.ft nr 25 dt 16.12..14,seri 5593,u.p. nr 25 dt 08.12..14, p.v.nr1,2,dt 9-10.12..14 ,njfit.15.12..2014,f,oft.09.12.14,f.hyrje nr 24 dt 16.12.2014
  Unversitet "L.Gurakuqi", Shkoder (3333) KUJTIM DRIZARI Shkoder 11,700 2014-12-17 2014-12-18 48410111292014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 1011129 UNIVERSITETI LUIGJ GURAKUQI SHKODER FAT 005588 DT 05.12.2014
  Fakulteti i Shkencave Mjekesore Teknike (3535) KUJTIM DRIZARI Tirane 164,400 2014-12-12 2014-12-15 16910112022014 Sherbime te printimit dhe publikimit Fak Shkenc.Mjeksore Teknike SHERBIME PRINTIMI UP 13 DT 9.12.2014 NJ, FIT 10.12.2014 FAT 23 DT 11.12.2014 SERI 005589
  Qendra Ekonomike Arsimit (3737) KUJTIM DRIZARI Vlore 26,700 2014-12-10 2014-12-10 16821460142014 Libra dhe publikime profesionale MJETE PROMOCIONALE TEATRI 2146014 FAT 18 DT 14.11.2014
  Qendra Ekonomike Arsimit (3737) KUJTIM DRIZARI Vlore 11,780 2014-12-10 2014-12-10 16921460142014 Libra dhe publikime profesionale MJETE PROMOCIONALE TEATRI 2146014 FAT 19 DT 14.11.2014
  Agjencia Kombetare e Planifikimit te Territorit (3535) KUJTIM DRIZARI Tirane 92,600 2014-11-27 2014-12-01 26810940162014 Sherbime te printimit dhe publikimit 1094016 Pagese printime up1444/02dt09.10.2014 ft.of.1444/04 dt09.10.2014 njof. fit13.10.2014 njof. fi1444/07dt23.10.14 fat05dt24.10.2014 up1237/03 dt04.09.14 njof.16.09.14 kont1237dt18.09.14 fat06dt27.10.2014
  AKTI (3535) KUJTIM DRIZARI Tirane 97,800 2014-11-21 2014-11-24 17910870082014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale akti materiale up 22 dt 4.11.2014 nj. fit 6.11.2014 fat 005583 dt 14.11.2014 fh 10 dt 14.11.2014
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane KUJTIM DRIZARI Tirane 98,000 2014-11-19 2014-11-20 11510290482014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre Gjykata Ad.Shk.Pare Bl flamuj e stema urdh 22 dt 09.01.2014 up 13014/1 dt 29.10.2014 fo 13014/2 prot 30.10.2014 fat 005581 nr 15 dt 11.11.2014 fh 32 dt 11.11.2014
  Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) KUJTIM DRIZARI Tirane 124,800 2014-11-07 2014-11-07 42310940012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale MZHUT blerje materiale up 4578/1,4579/1,10.10.14 pv 14.10.2014 fat 8 14.10.2014 fh 22,23 14.10.14
  Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) KUJTIM DRIZARI Tirane 27,800 2014-10-29 2014-10-30 39910940012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale MZHUT blerje flamuj up 4491/1 07.10.14 pv 09.10.14 fat 19 09.10.14 fh 5 09.10.14
  Gjykata Kushtetuese (3535) KUJTIM DRIZARI Tirane 35,900 2014-10-28 2014-10-29 23310300012014 Sherbime te tjera GJYKATA KUSHTETUSE ,printim,up 57 d 29/9/14,ft of 30/9/14,njf 3/10/14,fat 18 d 6/10/14 s 000128
  Bashkia Shkoder (3333) KUJTIM DRIZARI Shkoder 98,800 2014-10-27 2014-10-27 62921410012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative bashkia shkoder likuj fat nr 517715 DT 17.10.2014
  Prokuroria e rrethit Durres (0707) KUJTIM DRIZARI Durres 78,000 2014-10-02 2014-10-03 22910280062014 Shpenzime per prodhim dokumentacioni specifik TDO 0707 PROKURORIA E RRETHIT DURRES 1028006 FAT 15BLERJE DOSJE
  Gjykata e rrethit Sarande (3731) KUJTIM DRIZARI Sarande 62,800 2014-09-26 2014-09-29 14610290352014 Kancelari lik nga gjykata fat nr 17 12.09. 2014
  Drejtoria Rajonale e Monumenteve te Kultures Shkoder (3333) KUJTIM DRIZARI Shkoder 88,900 2014-09-25 2014-09-25 16510120062014 Blerje dokumentacioni 1012006 Drejtoria e mon te kultures komb shkoder ft 000124 dt 12.09.2014