Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All KRISTINA BEQIRLLARI All 629,576.00 6 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Spitali Korce (1515) KRISTINA BEQIRLLARI Korçe 70,460 2014-12-18 2014-12-19 79010130192014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale SPITALI KORCE GAZ I LENGSHEM FAT.4075 DT 30.12.2013 DETYRIM 2013
  Drejtoria Rajonale AKU Korce (1515) KRISTINA BEQIRLLARI Korçe 101,952 2014-12-03 2014-12-04 16710051252014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim AKU DR.RAJONALE KORCE (1005125) BLERJE GAZ PER NGROHJE FAT.NR.1 DT.01.12.2014
  Prokurori Apeli Korce (1515) KRISTINA BEQIRLLARI Korçe 55,560 2014-11-19 2014-11-20 15310280332014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim PROKURORIA E APELIT KORCE GAS PER NGROHJE LIK FAT NR.36 DT.13.11.2014
  Drejtoria e shendetit publik Devoll (1505) KRISTINA BEQIRLLARI Devoll 185,892 2014-10-22 2014-10-23 14610130272014 Sherbim per ngrohje DREJTORIA E SHENDETIT PUBLIK DEVOLL PER KRISTINA BEQIRLLARI PER LENDE DJEGSE PER NGROHJE
  Komisariati i Policise Korce (1515) KRISTINA BEQIRLLARI Korçe 180,000 2014-10-22 2014-10-23 24010160292014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim DR.POLICISE KORCE FAT.14 LENDE DJEGESE (GAS I LENGSHEM)
  Klubi Skenderbeu (1515) KRISTINA BEQIRLLARI Korçe 35,712 2014-10-22 2014-10-23 24321220092014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim KLUBI SHUMESPORTESH GAZ I LENGSHEM FAT.16 DT 17.10.14
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >