Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All KRESHNIK SEFERI All 1,239,904.00 6 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Drejtoria Arsimore Gjirokaster (1111) KRESHNIK SEFERI Gjirokaster 45,872 2014-12-23 2014-12-24 42510110112014 Udhetim i brendshem 1011011 DAR GJIROKASTER TRANSPORT MESUES DHJETOR 2014 FAT NR 7 DT 17.12.2014 NR SER 6999112 UP NR 83 DT 24.02.2014 NJOFT FITUES KERKES PROPOZ NJOFTIM LIDHJE KONTR AKTRAKORDIM KONTR 414 DT 01.04.2014
  Drejtoria Arsimore Gjirokaster (1111) KRESHNIK SEFERI Gjirokaster 206,037 2014-12-04 2014-12-05 39610110112014 Udhetim i brendshem 1011011 DAR GJIROKASTER TRANSPORT MESUES NENTOR 2014 FAT NR 6 DT 03.12.2014 NR SER 69991111 UP NR 83 DT 24.02.2014 NJOFT FITUES KERKES PROPOZ NJOFTIM LIDHJE KONTR AKTRAKORDIM KONTR 414 DT 01.04.2014
  Drejtoria Arsimore Gjirokaster (1111) KRESHNIK SEFERI Gjirokaster 388,293 2014-10-29 2014-10-31 33410110112014 Udhetim i brendshem 1011011 DAR GJIROKASTER TRANSPORT MESUES SHTATOR-TETOR 2014 FAT NR 5 DT 28.10.2014 NR SER 6999109 UP NR 83 DT 24.02.2014 NJOFT FITUES KERKES PROPOZ NJOFTIM LIDHJE KONTR AKTRAKORDIM KONTR 414 DT 01.04.2014
  Drejtoria Arsimore Gjirokaster (1111) KRESHNIK SEFERI Gjirokaster 144,210 2014-07-17 2014-07-18 24210110112014 Udhetim i brendshem 1011011 DAR GJIROKASTER TRANSPORT MESUES QERSHOR 2014 FAT NR 4 DT 11.07..2014 NR SER 6999108 UP NR 83 DT 24.02.2014 NJOFT FITUES KERKES PROPOZ NJOFTIM LIDHJE KONTR AKTRAKORDIM KONTR 414 DT 01.04.2014
  Drejtoria Arsimore Gjirokaster (1111) KRESHNIK SEFERI Gjirokaster 221,858 2014-06-20 2014-06-20 18810110112014 Udhetim i brendshem 1011011 DAR GJIROKASTER TRANSPORT MESUES MAJ 2014 FAT NR 4 DT 18.06.2014 NR SER 6999107 UP NR 83 DT 24.02.2014 NJOFT FITUES KERKES PROPOZ NJOFTIM LIDHJE KONTR AKTRAKORDIM KONTR 414 DT 01.04.2014
  Drejtoria Arsimore Gjirokaster (1111) KRESHNIK SEFERI Gjirokaster 233,634 2014-05-29 2014-05-29 15210110112014 Udhetim i brendshem 1011011 DAR GJIROKASTER TRANSPORT MESUES PRILL 2014 FAT NR 1 DT 21.05.2014 NR SER 6999104 UP NR 83 DT 24.02.2014 NJOFT FITUES KERKES PROPOZ NJOFTIM LIDHJE KONTR AKTRAKORDIM KONTR 414 DT 01.04.2014
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >