Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All KLEIDI All 1,559,238.00 6 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Komuna Pogon (1111) KLEIDI Gjirokaster 166,218 2014-11-17 2014-11-19 15024540012014 Karburant dhe vaj KOMUNA POGON 2454001, KARBURANT, FATURA NR 62 DT 14.10.2014, NR SERIAL 06307670,
  Komuna Pogon (1111) KLEIDI Gjirokaster 273,219 2014-10-28 2014-10-29 14024540012014 Karburant dhe vaj KOMUNA POGON 2454001, karburant per automjetin e komunes, fatura nr 52 ,60, dt 06.10.2014, seria 06307660, 06307668, kontrate dt 23.05.2014
  Komuna Zagorie (1111) KLEIDI Gjirokaster 400,038 2014-09-15 2014-09-17 8924550012014 Karburant dhe vaj 2455001 KOMUNA ZAGORIE nafta fat tat 45 dt 21.08.2014 seria 06307653 kontrate furnizimi 18.07.2014
  Komuna Pogon (1111) KLEIDI Gjirokaster 260,043 2014-09-11 2014-09-12 11924540012014 Karburant dhe vaj KOMUNA POGON 2454001 KARBURANT ,kontrate dt 23.05.2014, fatura nr 43 dt 18.08.2014, seria 06307651
  Komuna Pogon (1111) KLEIDI Gjirokaster 300,120 2014-07-08 2014-07-10 8324540012014 Karburant dhe vaj KOMUNA POGON 2454001 KARBURANT KONTRATE DT 23.05.2014, FATURA NR 21,23, DT 04.06.2014, 09.06.2014, SERIA 06315379, 06315381
  Komuna Pogon (1111) KLEIDI Gjirokaster 159,600 2014-04-28 2014-04-29 4424540012014 Karburant dhe vaj KOMUNA POGON 2454001 KARBURANTE UP NR 128 DT 24.02.2014 FAT NR 35 DT 03.03.2014 NE SERIAL 06315321
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >