Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All K & N All 8,580,710.00 15 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Vlore (3737) K & N Vlore 376,714 2014-12-26 2014-12-29 7681460012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit BASHKIA 2146001 MIREMBAJTJE VORREZA FAT DHJETOR DT 18.12.2014
  Bashkia Vlore (3737) K & N Vlore 758,644 2014-12-04 2014-12-04 68021460012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit MIRMBAJTJE VARREZ ADEKORI BASHKIA 2146001 FAT 472 DT 30.11.2014
  Bashkia Vlore (3737) K & N Vlore 151,335 2014-11-21 2014-11-24 61721460012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit INFLACIONI 2013 BASHKIA 2146001 FAT 442DT 12.11.2014
  Bashkia Vlore (3737) K & N Vlore 999,432 2014-11-07 2014-11-10 56821460012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit MIRMBAJTJE VARREZA BASHKIA 2146001 FAT 422 DT 31.10.2014
  Bashkia Vlore (3737) K & N Vlore 749,545 2014-10-07 2014-10-08 47021460012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit MIRMBAJTJE VARREZA DEKORI BASHKIA 2146001 FAT 383 DT 30.09.2014
  Bashkia Vlore (3737) K & N Vlore 470,000 2014-09-04 2014-09-04 38321460012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit MIRMBAJTJEVAREZA BASHKIA 2146001 FAT 342 DT31.08.2014
  Bashkia Vlore (3737) K & N Vlore 670,000 2014-08-05 2014-08-06 36721460012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit MIRMBAJTJE VAREZA , DEKORI BASHKIA 2146001 FAT 293 DT 31.07.2014
  Bashkia Vlore (3737) K & N Vlore 338,000 2014-07-15 2014-07-16 30921460012014/ Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit DEKORI QERSHOR BASHKIA 2146001 FAT 30.06.2014
  Bashkia Vlore (3737) K & N Vlore 470,000 2014-07-14 2014-07-14 30921460012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit MIRMBAJTJE VARREZA BASHKIA 2146001 FAT 257 DT 30.06.2014
  Bashkia Vlore (3737) K & N Vlore 1,170,000 2014-06-09 2014-06-09 24621460012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit MIRMBAJTJE VARREZA DEKORI BASHKIA 2146001FAT 221 DT 31.05.2014
  Bashkia Vlore (3737) K & N Vlore 470,000 2014-05-07 2014-05-08 17621460012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit MIRMBAJTJE VARREZA BASHKIA 2146001 FAT 178 DT 30.04.2014
  Bashkia Vlore (3737) K & N Vlore 550,000 2014-04-09 2014-04-10 11921460012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit MIRMBAJTJE VARREZA MARS BASHKIA 2146001 FAT 129 DT 31.03.2014
  Bashkia Vlore (3737) K & N Vlore 470,000 2014-03-06 2014-03-06 6621460012014 Unspecified MIRMBAJTJE VARREZA SHKURT BASHKIA 2146001 FAT 74 DT 28.02.2014
  Bashkia Vlore (3737) K & N Vlore 470,000 2014-03-06 2014-03-06 6421460012014 Unspecified MIRMBAJTJE VARREZA JANAR BASHKIA 2146001 FAT 27 DT 31.01.2014
  Bashkia Vlore (3737) K & N Vlore 467,040 2014-01-14 2014-01-14 1221460012014 Unspecified MIRMBAJTJE VARREZA BASHKIA 2146001 FAT 565 DT 30.12.2012
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >