Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All JUNIK All 326,880,403.00 72 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Komuna Berzhide (3535) JUNIK Tirane 1,675,000 2014-12-30 2014-12-31 16627960012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te urave Komuna Berzhite Ndert ure kontr vazhd 14.05.2013 fat 32 dt 01.07.2013
  Spitali Psikiatrik Vlore (3737) JUNIK Vlore 10,491,608 2014-12-29 2014-12-30 28710130602014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1013060 PSIKIATRI SPITALI RI FAT NR 25 DAT 16.12.2014
  Komuna Paskuqan (3535) JUNIK Tirane 150,000 2014-12-29 2014-12-30 23628070012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shendetesore 2807001 Komuna Paskuqan lik ndert polikl, kontr 1620 dt 10.10.2007,shtese kontr 10.7.2008,sit perfund 26.12.2008,fat nr 30 dt 29.4.2013,seri 03260134
  Bashkia Lezhe (2020) JUNIK Lezhe 3,847,484 2014-12-26 2014-12-29 68521270012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) BASHKIA LEZHE LIK FAT.26 DT.24.12.2014 SIT 2 NDERTIM KOPSHTI NE QYTET
  Spitali Lezhe (2020) JUNIK Lezhe 550,000 2014-12-24 2014-12-26 52310130212014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit SPITALI LEZHE LIK FAT.14 DT.24.12.2014
  Spitali Lezhe (2020) JUNIK Lezhe 110,816 2014-12-24 2014-12-26 53010130212014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit SPITALI LEZHE LIK PER DIFER FAT.10 DT.31.10.2014
  Komisariati Special "Renea" Tirane (3535) JUNIK Tirane 946,038 2014-12-18 2014-12-19 34210160092014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera per konstruksionin e rrugeve, urave, rrjeteve R.E.N.E.A pagese shpenz objekte dhe garanci 5% kontr 37/5 dt 18.7.12, ft 21 dt 30.11.14 seri 17234871 situacion progresiv, 9
  Bordi i Kullimit Lezhe (2020) JUNIK Lezhe 145,824 2014-12-17 2014-12-18 18310050742014 Garanci te vitit te meparshem per sipermarje punimesh,Te Dala BORDI KULL LEZHE LIK 5% G.O PER OBJEKT.REHABILIT E REZ PERLAT-MIRDITE
  Komisariati i Policise Lezhe (2020) JUNIK Lezhe 447,998 2014-12-16 2014-12-18 38410160312014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj KOMISARIATI POLICISE LEZHE PAG FAT NR 17 DT 13.12.2014
  Bashkia Lezhe (2020) JUNIK Lezhe 2,650,500 2014-12-16 2014-12-17 63521270012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) BASHKIA LEZHE LIK FAT.24 DT.16.12.2014 NDERT KOPSHTI LAGJ BESLIDHJA
  Komuna Paskuqan (3535) JUNIK Tirane 200,000 2014-12-12 2014-12-15 319828070012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shendetesore Komuna Paskuqan lik ndert poliklinika ,vazhd kontr 10.07.2008, vazhd situac dt 26.12.2008,vazhd fat 30 dt 29.04.2013 seri 03260134
  Bashkia Mamuras (2019) JUNIK Laç 53,542 2014-12-11 2014-12-12 517 21620012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore BASHKIA MAMURRSA PAGAUR FT NR 22 DT 16.04.2014 NR SERIE 11077723 KONTRATE NR 364/5 DT 26.08.2013
  Bashkia Mamuras (2019) JUNIK Laç 78,082 2014-12-11 2014-12-12 519 21620012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) BASHKIA MAMURRAS PAGUAR FT NR 20 DT 30.11.2014 NR SERIAL I FT 17234870 KONTRATE NR 364/5 DT 26.08.2013
  Spitali Psikiatrik Vlore (3737) JUNIK Vlore 19,393,463 2014-12-12 2014-12-12 26410130602014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1013060 PSIKIATRI SPITALI RI FAT NR 21 DAT 28.11.2014
  Komisariati i Policise Lezhe (2020) JUNIK Lezhe 77,636 2014-12-10 2014-12-10 36810160312014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat KOMISARIATI POLICISE LEZHE PAG FAT NR 12 DT 08.11.2014
  Prefektura e qarkut Shkoder (3333) JUNIK Shkoder 8,398,116 2014-12-05 2014-12-09 24710160712014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative PREFEKTURA SHKODER FAT.FAT. 85830501.85830501 DT. 02.08.2014
  Spitali Lezhe (2020) JUNIK Lezhe 548,910 2014-12-02 2014-12-03 49310130212014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit SPITALI LEZHE LIK FAT.19 DT.30.11.2014
  Gjykata e rrethit Pogradec (1529) JUNIK Pogradec 2,912,786 2014-12-02 2014-12-03 21710290332014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala 1029033 GJYKATA POGRADEC LIK GARANCI PUNIMESH PRO-VERBAL DT 01.12.2014
  Bashkia Mamuras (2019) JUNIK Laç 10,112,186 2014-11-26 2014-11-27 49021620012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) BASHKIA MAMURRAS LIKUJD FATUREN NR 25 DT 25.11.2013 NR SERIE 11077679 DETYRIM I PRAPAMBETUR KONTRATE NR PROT 364/5 DT 26.08.2013 SITUAC NR 2
  Bashkia Mamuras (2019) JUNIK Laç 378,115 2014-11-26 2014-11-27 49121620012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore BASHKIA MAMURRAS LIKUJDUAR FATURE NR 43 DT 13.09.2013 KONTRATE NR 364/5 DT 26.08.2013 NR SERIAL 03260148 PREVENT ,SITUAC NR 1 LIKUJDUAR DIFERENCE E MBETUR