Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All JUBICA. All 195,124,603.00 10 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) JUBICA. Shkoder 5,412,900 2014-12-30 2014-12-31 40410060772014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj DREJ RAJONIT VERIOR LIKUJ FAT NR 87196547,87196550,07602502,07602505 DT 01.10.2013,01.11.2013,01.12.2013,31.12.2013
  Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) JUBICA. Shkoder 2,576,551 2014-12-29 2014-12-30 39810060772014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj DFEJ RAJONIT VERIOR LIKUJ FAT NR 07602539 DT 07.12.2014
  Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) JUBICA. Shkoder 870,691 2014-12-29 2014-12-30 39610060772014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj DREJ RAJONIT VERIOR LIKUJ FAT NR 07602537 DT 01.12.2014
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) JUBICA. Tirane 34,616,966 2014-12-22 2014-12-29 158310060542014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) ARSH - Shkresa Nr 9266 dt 17.12.14 Sit Nr. 2 Fat 125 dt 16.12.14 ser 07602536 Kontrata Nr. 6162/4 dt 20.10.14 ne vazhdim
  Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) JUBICA. Shkoder 885,000 2014-12-19 2014-12-22 34310060772014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj DREJ RAJONIT VERIOR LIKUJ FAT NR 076025355 DT 01.12.2014
  Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) JUBICA. Shkoder 885,000 2014-11-24 2014-11-25 28710060772014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj DREJ RAJONIT VERIOR LIKUJ FAT NR 07602529 DT 31.10.2014
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) JUBICA. Tirane 139,372,695 2014-11-19 2014-11-20 114510060542014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) ARRSH Shkresa Nr 7825/1 dt 17.11.14 Sit Nr. 1 Fat 1122 dt 13.11.14 ser 07602533 Kontrata Nr. 6162/4 dt 20.10.14 Urdher prokurimi Nr. 21 dt 11.09.14
  Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) JUBICA. Shkoder 5,955,000 2014-11-05 2014-11-06 23110060772014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj drej rajonit verior likuj fat n r 07602511,0760251,07602521,07602523 07602526 dt 30.05.2014,27.06.2014,01.08.2014,013.09.2014,03.10.2014
  Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) JUBICA. Shkoder 1,770,000 2014-05-14 2014-05-14 8410060772014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj DREJ RAJONIT VERIOR LIKUJ FAT NR 07602506 31.01.2014,07602507 DT 28.02.2014
  Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) JUBICA. Shkoder 2,779,800 2014-04-22 2014-04-22 5010060772014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj DREJ RAJONIT VERIOR LIKUJ FAT NR 07602508 DT 31.03.2014
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >