Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All JODY-KOMPANY All 93,890,256.00 88 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Komuna Ksamil (3731) JODY-KOMPANY Sarande 65,158 2014-12-30 2014-12-31 16827360012014 Garanci te viteve te meparshme per sipermarje punimesh,Te Dala lik garanci e vitenve te kaluara nga kom ksamil
  Komuna Lukove (3731) JODY-KOMPANY Sarande 68,400 2014-12-29 2014-12-30 16627300012014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim lik nga lukova fat nr 119 dat 15.12.2014
  Bashkia Sarande (3731) JODY-KOMPANY Sarande 254,448 2014-12-29 2014-12-30 62721380012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve REHABILITIM ,SISTEMIM SHATERVANIT NE QENDER TE QYTETIT LIK FAT NR 114 DT 11.12.2014 NGA BASHKIA
  Bashkia Delvine (3704) JODY-KOMPANY Delvine 360,000 2014-12-29 2014-12-30 27921040012014 Sherbime te tjera lik.fat.nr.121 date 22.12.2014 per sek.gjelberimit siaps urdher prok.nr.10 date 03.12.2014 dhe proces verbalit date 11.12.2014 nga bashkia delvine
  Komuna Ksamil (3731) JODY-KOMPANY Sarande 681,300 2014-12-24 2014-12-26 16427360012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit lik nga ksamili fat nr 124 dat 22.12.2014
  Komuna Ksamil (3731) JODY-KOMPANY Sarande 1,092,000 2014-12-24 2014-12-26 16327360012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit lik nga ksamili fat nr 107 dat 02.12.2014
  Bordi i Kullimit Vlore (3737) JODY-KOMPANY Vlore 120,000 2014-12-24 2014-12-26 20710050802014 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes PUNIME PER RIP.POMP.NR.5,6 NE HIDROVORIN CUKE FAT.NR.117 B.KULLIMIT 1005080
  Bordi i Kullimit Vlore (3737) JODY-KOMPANY Vlore 25,992 2014-12-24 2014-12-26 20910050802014 Shpenzime per qiramarrje mjetesh transporti MJETE ME QERA PER TRANSP.ESK. B.KULLIMIT 1005080
  Bordi i Kullimit Vlore (3737) JODY-KOMPANY Vlore 120,000 2014-12-24 2014-12-26 20810050802014 Shpenzime per qiramarrje mjetesh transporti MJETE ME QERA PER TRANSP.E POMPES(LEZHE-CUKE-SARANDE) B.KULLIMIT 1005080
  Bashkia Delvine (3704) JODY-KOMPANY Delvine 8,749,809 2014-12-22 2014-12-24 27721040012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera per konstruksionin e rrugeve, urave, rrjeteve lik.fat.nr.120date 22.12.2014 per rik.e rruges Delvine -Rusan me fonde nga zhvbillimi i rajoneve per vitin 2014
  Drejtoria e Rajonit Jugor (Gjirokaster) (1111) JODY-KOMPANY Gjirokaster 504,457 2014-12-18 2014-12-19 57610060672014 Garanci te vitit te meparshem per sipermarje punimesh,Te Dala 1006067 DREJT RAJONIT JUGOR GJIROKASER ,clirim garancie per riveshje sarande/q muzine, urdher nr 751,749,748, dt 16.10.2014
  Bashkia Delvine (3704) JODY-KOMPANY Delvine 6,772,624 2014-12-16 2014-12-17 26421040012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) lik.fat.tat.nr.115date 11.12.2014per rik.rruges delvine rusan sipas sit.nr.5 nga bashkia
  Drejtoria e Rajonit Jugor (Gjirokaster) (1111) JODY-KOMPANY Gjirokaster 1,458,810 2014-12-12 2014-12-15 56810060672014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006067 DREJT RAJONIT JUGOR GJIROKASTER MIREMBAJTJE RUTINE, SARANDE/BUTRINT.. KONTRATE DT 01.06.2013, FATURA NR 113 DT 03.12.2014, NR SERIAL 17626567
  Drejtoria e Rajonit Jugor (Gjirokaster) (1111) JODY-KOMPANY Gjirokaster 675,888 2014-12-12 2014-12-15 56710060672014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006067 DREJT RAJONIT JUGOR GJIROKASTER MIREMBAJTJE RUTINE, BORSH/SARANDE, KONTRATE DT 15.06.2013, FATURA NR 110 DT 03.12.2014, NR SERIAL 17626564
  Drejtoria e Rajonit Jugor (Gjirokaster) (1111) JODY-KOMPANY Gjirokaster 544,240 2014-12-12 2014-12-15 56610060672014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006067 DREJT RAJONIT JUGOR GJIROKASTER MIREMBAJTJE RUTINE, PALASE/BORSH, KONTRATE 15.06.2013, SITUACION NENTOR 2014, FATURA NR 109 SERIA 17626563 DT 03.12.2014
  Bashkia Sarande (3731) JODY-KOMPANY Sarande 3,922,700 2014-12-10 2014-12-15 55621380012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve asfaltim,ndricim rruga ''Bilal Golemi'' nga bashkia lik fat nr 100 dt 11.11.2014
  Drejtoria e Rajonit Jugor (Gjirokaster) (1111) JODY-KOMPANY Gjirokaster 400,452 2014-12-12 2014-12-15 56910060672014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006067 DREJT RAJONIT JUGOR GJIROKASTER MIREMBAJTJE RUTINE URA E KRANESE/KONISPOL, KONTRATE DT 15.06.2013, SITUACION NENTOR 2014, FATURA NR 112 DT 03.12.2014, NR SERIAL 17626566
  Drejtoria e Rajonit Jugor (Gjirokaster) (1111) JODY-KOMPANY Gjirokaster 2,157,278 2014-12-12 2014-12-15 56510060672014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006067 DREJT RAJONIT JUGOR GJIROKASTER MIREMBAJTJE RUTINE, QAFE GJASHTE JORGUCAT, KONTRATE 01.06.2013, SITUACION NR 18, FATURA NR111 DT 03.12.2014, NR SERIAL 17626565
  Drejtoria e Rajonit Jugor (Gjirokaster) (1111) JODY-KOMPANY Gjirokaster 444,870 2014-12-10 2014-12-12 549710060672014 Garanci te vitit te meparshem per sipermarje punimesh,Te Dala 1006067 DREJT RAJONIT JUGOR GJIROKASTER ,clirim garrancie 5% riveshje pjesore aksi jorgucat sarande, pv per marrjen perfundimtare ne dorezim, urdher nr 747 dt 16.10.2014
  Drejtoria e Sherbimeve te Peshkimit dhe Akuakultures Tirane (3535) JODY-KOMPANY Tirane 77,760 2014-12-09 2014-12-10 24210051312014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj DSHPA Tirane Pagese pastrim gropa skeptike fat nr 104 dt 24.11..2014,p.verb emergjence dt 24.11.2014, p.verb forml.nr 4 dt 25.11.2014 situac, dt 25.11.2014 punimesh