Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All INSTITUTI I KONSULENCES NE NDERTIM All 2,119,503.00 4 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) INSTITUTI I KONSULENCES NE NDERTIM Tirane 1,095,172 2014-12-26 2014-12-29 161110060542014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve ARRSH Shkresa Nr.8966/1 dt 17.12.14 Sit Nr. 6 Fat Nr.10 dt 12.12.14 ser 04408546 Kontrata Nr. 4492/7 dt 07.07.14
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) INSTITUTI I KONSULENCES NE NDERTIM Tirane 178,433 2014-12-16 2014-12-19 146310060542014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve ARSH - Shkresa Nr.8360/1 dt 09.12.14 Sit Nr 11 Fat Nr. 9 dt 24.11.14 ser 04408545 Kontrata Nr. 10600/7 Dt 31.12.2008
  Drejtoria e Pergjithshme per Krimin e Organizuar dhe Krimet e Renda Tirane (3535) INSTITUTI I KONSULENCES NE NDERTIM Tirane 299,515 2014-08-20 2014-08-21 9910161282014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative 231 Departamenti per kr e organizuar pagese kolaudatori,shkrese nr 2712/2 dt 18.06.2014,urdher nr 736 dt 06.02.2014,fat nr serie 04408535 dt 12.06.2014,akt kolaudimi dt 24.02.2014
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) INSTITUTI I KONSULENCES NE NDERTIM Tirane 546,383 2014-06-04 2014-06-05 33910060542014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve ARSH - Shkresa Nr. 3223/1 dt 02.06.14 Fat Nr. 2 dt 21.05.14 ser 04408534 Kontrata Nr. 10600/7 Dt 31.12.2008
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >