Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All INFRAKONSULT All 3,419,450.00 10 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Qendra e Transferimit te Teknologjive Bujqesore Kruje (0716) INFRAKONSULT Kruje 551,977 2014-12-29 2014-12-30 29210051122014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) sa lik fat nr 02970479 dt 26.12.2014 nga qttb f kruje
  Qendra e Transferimit te Teknologjive Bujqesore Kruje (0716) INFRAKONSULT Kruje 441,623 2014-12-29 2014-12-30 29710051122014 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime sa lik fat nr 02970480 dt 26.12.2014 nga qttb f kruje
  Bashkia Tirana (3535) INFRAKONSULT Tirane 916,260 2014-12-03 2014-12-04 93621010012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2101001 Bashkia Tirane MBIK RIK RRUGE SHKRESA 11441/1 DT 02.09.14 KONT 73/520 DT 05.11.2012 FAT 02970472 DT 04.08.14
  Bashkia Tirana (3535) INFRAKONSULT Tirane 96,000 2014-11-17 2014-11-18 97821010012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore Bashkia Tirane mbikq rikons cerdhe 47 kont 11443/1 dt 05.09.14 kont 64/17 dt 29.10.12 fat 02970469 dt 04.08.2014
  Bashkia Tirana (3535) INFRAKONSULT Tirane 483,990 2014-11-17 2014-11-18 96921010012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore Bashkia Tirane mbik cerdhja nr 47 faza 2 shkresa 1144/1 dt 05.09.14 kont 33/18 dt 05.06.13 fat 02970468 dt 04.08.14
  Bashkia Tirana (3535) INFRAKONSULT Tirane 420,000 2014-11-17 2014-11-18 94321010012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Tirane mbik rruga 28 nentori kont 106/34 dt 11.12.12 fat 02970467 dt 01.07.14
  Bashkia Vlore (3737) INFRAKONSULT Vlore 8,400 2014-11-12 2014-11-13 58621460012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve KOLAUDIM SHESHI PAVARESIA BASHKIA 2146001 FAT 23 DT 28.10.2014
  Komuna Velipoje (3333) INFRAKONSULT Shkoder 143,600 2014-08-13 2014-08-14 10027660012014 Garanci bankare te viteve te meparshme,Te Dala KOMUNA VELIPOJE 40% PROJ SHETIT PLAZH LOTI 2
  Komuna Velipoje (3333) INFRAKONSULT Shkoder 189,600 2014-08-13 2014-08-14 9927660012014 Garanci bankare te viteve te meparshme,Te Dala KOMUNA VELIPOJE 40% PROJ SHET PLAZH LOTI 1
  Komuna Velipoje (3333) INFRAKONSULT Shkoder 168,000 2014-08-13 2014-08-14 10227660012014 Garanci bankare te viteve te meparshme,Te Dala KOMUNA VELIPOJE 40% PROJ RRUGA KRYESORE PULAJ-PLAZH
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >