Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All INFOSOFT SYSTEM All 684,138,989.00 127 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Biblioteka kombetare (3535) INFOSOFT SYSTEM Tirane 13,639,512 2014-12-29 2014-12-31 27810120252014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje kompjuteri 1012025 BIBLIOTEKA Blerje pisje KONT.248/1 DT.16.12.14 FT.80770103 DT.26.12.14 FH 88 DT.26.12.14
  Reparti Ushtarak Nr.6001 Tirane (3535) INFOSOFT SYSTEM Tirane 304,080 2014-12-30 2014-12-31 35810170872014 Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres REP 6002 materiale up 36/1 dt 16.12.14 ft.of 36/2 dt 16.12.14 nj.fit 22.12.14 ft 80770043 dt 23.12.14 fh 3 d 23.12.14
  Shkolla "Elektrike", Tirane (3535) INFOSOFT SYSTEM Tirane 101,098 2014-12-29 2014-12-30 11310110782014 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes Shkolla Teknike Elektrike rip paisje teknike up 11 dt 24.10.2014 ftes 28.10.2014 njf 4.11.2014 ft 80770093 dt 24.12.2014 fh 16 dt 24.12.2014
  ALUIZNI - Drejtoria e Pergjithshme + Tirana (3) (3535) INFOSOFT SYSTEM Tirane 430,260 2014-12-29 2014-12-30 22610940022014 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes Drejt.Pergj.Aluiznit mirmbajtje servera up 13 01.08.2014 kont 4429 11.08.2014 fat 80770101 pv marrje dorzim 4429/2 26.12.2014
  Autoriteti Shteteror per Informacionin Gjeohapsinor (ASIG) (3535) INFOSOFT SYSTEM Tirane 12,618 2014-12-29 2014-12-30 9110870132014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre ASIG skaner up 13.10.14 aut 10.12.14 k 26.12.14 fat 26.12.14 fh 26.12.14
  Qendra Nderuniversitare e Sherbimeve te Rrjetit Telematik (3535) INFOSOFT SYSTEM Tirane 15,000 2014-12-29 2014-12-29 910111602014 Shpenz. per rritjen e AQT - makina 1011160 QENDRA NDERUNIVERSITARE E SHERBIMEVE DHE RRJETIT TELEMATIK tvsh sh 22.12.2014 fat 22.12.2014
  Inspektoriati Qendror (3535) INFOSOFT SYSTEM Tirane 22,726,878 2014-12-29 2014-12-29 18410870112014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) INSP QENDR lik kite ,autorizim lidhje kontr 42/4 dt 6.11.2014,kontr 304 dt 26.11.2014,fat 80769949 dt 16.12.2014 ,fl hyrje nr 28 dt 17.12.2014
  Qend.Kombt.Inventariz.pasurive kulturore (3535) INFOSOFT SYSTEM Tirane 39,600 2014-12-29 2014-12-29 13710120202014 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave 1012020, qkipk, Rip.kompjutera UP 31 dt.12.12.14 ftese oferte 269 shpallje fituesi kont.sherb.269/1 ft.80770078 dt.24.12.14
  Agjencia Kombetare e Planifikimit te Territorit (3535) INFOSOFT SYSTEM Tirane 341,048 2014-12-29 2014-12-29 32610940162014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre AKPT pajisje aut 10.12.14 k 22.12.14 fat 22.12.14 fh 22.12.14
  Agjencia Kombetare e Shoqerise se Informacionit (3535) INFOSOFT SYSTEM Tirane 156,000 2014-12-23 2014-12-26 31010870062014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve AKSHI pagee shtim shtrirje rrjeti gov-net kerkese nr.1748prot. dt.09.12.2014 akt marrje dorez nr.1773prot.dt.15.12.2014 ft.nr.s/80769931 dt.15.12.2014 fh.nr.57 dt.15.12.2014
  Sherbimi i Kontrollit te Brendshem ne MB (3535) INFOSOFT SYSTEM Tirane 12,618 2014-12-24 2014-12-26 22810161102014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre 1016110,Sherbimi Kontrollit te Brend. pagese kontrate blerje paisje, autorizim 6018 dt 10.12.14, kontr 2640 dt 22.12.14, ft 80770030 dt 22.12.14, fh 97 dt 22.12.14
  Drejtoria e Patentave dhe Markave (3535) INFOSOFT SYSTEM Tirane 121,200 2014-12-26 2014-12-26 16110040762014 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave riparime,up nr 30 dt 01.12.2014,ftese per oferte dt 03.12.2014,njoftim fit dt 09.12.2014,fat nr serie 80770039 dt 22.12.2014
  Komisioni i Prokurimit Publik (3535) INFOSOFT SYSTEM Tirane 506,300 2014-12-22 2014-12-23 414108701020104 Garanci te tjera, te vitit vazhdim,Te Dala 466 Kom Prok Publik kthim te ardh op ek U brend nr 341,dt 08.12.2014,vendim KPP 613/2014 dt 27.11.2014
  Agjencia Kombetare e Shoqerise se Informacionit (3535) INFOSOFT SYSTEM Tirane 1,058,400 2014-12-19 2014-12-23 29910870062014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj AKSHI pagese mirembajtje Gov - Net kontrate ne vazhdim nr.811/1prot. dt.13.10.2011,Ft.nr.s/80769927 dt.15.12.2014
  Agjencia Kombetare e Shoqerise se Informacionit (3535) INFOSOFT SYSTEM Tirane 2,586,066 2014-12-19 2014-12-23 29810870062014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj AKSHI pagese mirembajtje Gov - Net kontrate ne vazhdim nr.811/1prot. dt.13.10.2011,Ft.nr.s/80769926 dt.15.12.2014
  Shkolla "Elektrike", Tirane (3535) INFOSOFT SYSTEM Tirane 466,560 2014-12-19 2014-12-22 10610110782014 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave Shkolla Teknike Elektrike rip paisje zyre up 8 dt 30.9.2014 ftes 1.10.2014 njf 15.10.2014 ft 80769954 dt 17.12.2014 fh 14 dt 17.12.2014
  Agjencia Kombetare e Turizmit (3535) INFOSOFT SYSTEM Tirane 11,529 2014-12-18 2014-12-19 44310940182014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje kompjuteri AGJ.KOMB TURIZMIT paisje kompjuterike up 17.12.2014 fat 80769950 fh 107 17.12.2014
  Laboratori i barnave (3535) INFOSOFT SYSTEM Tirane 23,210,496 2014-12-18 2014-12-19 21610130562014 Shpenz. per rritjen e AQT - instalimi i sistemit te kompjuterave QENDRA KOMB KONTROLLIT BARNAVE, sistem informacioni autorizim MSH 3313/8 dt. 18.06.2014 kontrate 4059/2 dt. 08.07.2014 fat.80768310 dt. 08.09.2014 fh. 18 dt. 07.11.2014
  Laboratori i barnave (3535) INFOSOFT SYSTEM Tirane 300,000 2014-12-18 2014-12-19 21710130562014 Shpenz. per rritjen e AQT - instalimi i sistemit te kompjuterave QENDRA KOMB KONTROLLIT BARNAVE, sistem informacioni autorizim MSH 3313/8 dt. 18.06.2014 kontrate 4059/2 dt. 08.07.2014 fat.807689378 dt. 07.11.2014
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) INFOSOFT SYSTEM Tirane 9,976,080 2014-12-18 2014-12-19 51510130012014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MSH sistem menaxh.staf Up.170 dt.24.04.2014 njft. 3313/14 dt. 22.07.2014 sisitem menaxhimi i stafit autorzim lidhje kontr.3313/15 dt. 01.08.2014 kontr.3313/16 dt. 06.08.2014 fat.807697886 dt. 11.12.2014 fh. 24 dt. 11.12.2014 pvmd dt.