Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All INFOSOFT OFFICE SHA All 302,638,034.00 627 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Dega e Thesarit Vlore (3737) INFOSOFT OFFICE SHA Vlore 142,800 2014-12-30 2014-12-31 16210100372014 Kancelari BLERJE KANCELARI DEGA E THESARIT 1010037 FATURA NR.119808726 DT.22.12.2014
  Aparati i Drejtorise se Policise se Shtetit (3535) INFOSOFT OFFICE SHA Tirane 749,122 2014-12-30 2014-12-31 71110160792014 Kancelari 602,D Pergjithshme pol shtetit ,BL, UP 104/3 D 26/12/14, KON 104/3 D 26/12/14, FAT 119809070 D 29/12/14,FH 26 D 29/12/14
  Universiteti "A. Xhuvani", Elbasan (0808) INFOSOFT OFFICE SHA Elbasan 69,629 2014-12-30 2014-12-31 39610110992014 Kancelari kancelari Universiteti El
  Komuna Ksamil (3731) INFOSOFT OFFICE SHA Sarande 87,600 2014-12-30 2014-12-31 17427360012014 Kancelari lik nga kom ksamil
  Shkolla profesionale "Tregtare" Vlore (3737) INFOSOFT OFFICE SHA Vlore 134,400 2014-12-29 2014-12-30 310111962014 Kancelari KANCELARI SH.TREGTARE 1011196 FTA 96 DT 04.08.2014
  Komuna Paskuqan (3535) INFOSOFT OFFICE SHA Tirane 252,979 2014-12-29 2014-12-30 23428070012014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme 2807001 Komuna Paskuqan lik mater urdh prok nr 9 dt 13.09.2013,njoft fit 27.9.2013,20.12.2013,fat 110989117 dt 20.12.20114,fl hyr nr 16 dt 23.12.2013,fat 110966977 dt 3.10.2013,fl hyr nr 11 dt 3.10.2013
  Aparati Zyres Admin.Buxh.Gjyqesor (3535) INFOSOFT OFFICE SHA Tirane 147,120 2014-12-29 2014-12-30 21510290012014 Kancelari ZABGJ Lik kancelari up 24 dt 26.11.2014 pv 05.12.2014 fat 119808318 fh 10
  Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) INFOSOFT OFFICE SHA Tirane 4,054,919 2014-12-29 2014-12-30 78910170012014 Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres Minis.Mbrojtje tonera,kontrate nr 3730/1 dt 20.05.2013,fat nr serie 110962487,dt 30.05.2013 detyrime
  Aparati prokurorise se pergjitheshme (3535) INFOSOFT OFFICE SHA Tirane 307,200 2014-12-29 2014-12-30 44410280012014 Shpenz. per rritjen e AQT - mjete dhe pajisje te tjera teknik 231, Prokuroria Pergjithshme bl, up 34/1 d 23/12/14,njf 29/12/14,fat 119808932 d 26/12/14,fh 20 d 26/12/14
  Gjykata Kushtetuese (3535) INFOSOFT OFFICE SHA Tirane 143,473 2014-12-29 2014-12-30 29110300012014 Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres 1030001 GJYKATA KUSHTETUESE BL. BOJE UOP 83 DT 9.12.2014 FAT 119808299 DT 17.12.2014 FH 52 DT 17.12.2014
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) INFOSOFT OFFICE SHA Tirane 117,120 2014-12-23 2014-12-29 1569110060542014 Kancelari ARRSH - Shkresa Nr. 8259/2 dt 18.12.14 Urdher prokurimi Nr. 8259/1 dt 01.12.14 Proces - verbal Dt 04.12.14 FH31 dt 04.12.14 Fat Nr. 119807206 dt 04.12.14
  Avokati i Shtetit (3535) INFOSOFT OFFICE SHA Tirane 106,800 2014-12-27 2014-12-29 39110140582014 Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres avokati i shtetit, blerje toner,up nr 71 dt 17.12.14 pv dt 23.12.14,fat nr 119808917 dt 26.12.14 fh nr 35 dt 26.12.2014
  Komisariati i Policise Shkoder (3333) INFOSOFT OFFICE SHA Shkoder 55,200 2014-12-26 2014-12-29 32210160212014 Kancelari KOMISARIATI POLICISE SHKODER FAT.119808196 DT. 17.12.2014.
  Autoriteti i konkurrences (3535) INFOSOFT OFFICE SHA Tirane 43,394 2014-12-24 2014-12-26 24610770012014 Kancelari AUTORITETI I KONKURENCES kancelari up 37 dt 17.12.2014 fat 119808544 dt 19.12.2014 fh 21 dt 19.12.2014
  Dogana Lezhe (2020) INFOSOFT OFFICE SHA Lezhe 142,800 2014-12-24 2014-12-26 15110100952014 Kancelari DOGANA LEZHE LIK FAT.119808684 DT.22.12.2014
  Gjykata e larte (3535) INFOSOFT OFFICE SHA Tirane 22,951 2014-12-24 2014-12-26 36910290412014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme Gjykata e Larte Lik leteri up 64 dt 15.12.2014 fat 119808546 dt 22.12.2014 fh 130 dt 22.12.2014
  Reparti Ushtarak nr.6670 Tirane (3535) INFOSOFT OFFICE SHA Tirane 478,219 2014-12-24 2014-12-26 22410171222014 Kancelari 602-REP NR 6670 ,blerje mat, kancelari,up 11717 dt 25.11.14, nj.fit dt 26.11.14,pv 17.12.14,,fat seri 119808054,dt 17.12.14,fh nr 1 dt 17.12.2014
  Komuna Kashar (3535) INFOSOFT OFFICE SHA Tirane 107,846 2014-12-23 2014-12-24 43428090012014 Kancelari Komuna Kashar Lik kancelari up 3 dt 28.03.2014 kontr vazhd 771/3 fat 119807464 fh 53 dt 10.12.2014
  Gjykata Kushtetuese (3535) INFOSOFT OFFICE SHA Tirane 48,000 2014-12-23 2014-12-24 27910300012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale gjykata kushtetuese up 87 dt 9.12.2014 nj. fit 15.12.2014 fat 11980833 dt 18.12.2014 fh 53 dt 18.12.2014
  Universiteti i Tiranes, fakulteti i Drejtesise (3535) INFOSOFT OFFICE SHA Tirane 1,407,209 2014-12-23 2014-12-24 23610111412014 Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres Fak.Drejtesise BL TONERA NJOFT KONTRATE 1486/11 DT 20.10.2014 KONTRATE 1486/1 DT 17.10.2014 FGAT 119807052 DT 3.12.2014 FH 21 DT 4.12.2014