Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All IMI - FARMA All 210,510,436.00 203 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Spitali Psikiatrik Elbasan (0808) IMI - FARMA Elbasan 28,896 2014-12-30 2014-12-31 43710130592014 Ilaçe dhe materiale mjeksore blerje vaksine Spitali Psikiatrik
  Sp. Gramsh (0810) IMI - FARMA Gramsh 11,000 2014-12-30 2014-12-31 50710130692014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013069 Detyrim i Prapambetur fat.nr.11525155.date:19.11.2013 nga Spitali Gramsh
  Spitali Kukes (1818) IMI - FARMA Kukes 59,060 2014-12-31 2014-12-31 71510130202014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013020 medikamente seria15639035dt03.12.2014
  Spitali Kukes (1818) IMI - FARMA Kukes 71,904 2014-12-31 2014-12-31 71010130202014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013020 medikamente seria19041261dt 12.12..2014
  Sp. Mat (0625) IMI - FARMA Mat 42,336 2014-12-31 2014-12-31 38110130782014 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Mat (1013078) Lik.Ilace dhe mater. mjeksore(vaksina ndaj gripit). Fat.Nr.106812 Dt.11.12.2014 Urdh.Prok.Nr.388 Dt.19.09.14. Kontr.Nr.810prot Dt.09.12.14
  Materniteti Tirane (3535) IMI - FARMA Tirane 97,440 2014-12-30 2014-12-31 57210130502014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013050 SUOGJ M.GERALDINA BARNA AUTORIAIM 5507/6 DT. 31.10.2014 KONTR.134/2 DT. 24.12.2014 FAT.107102(19041476) DT, 24.12.2014 FH. 169 DT. 24.12.2014
  Sp. Peqin (0827) IMI - FARMA Peqin 22,438 2014-12-29 2014-12-30 16310130802014 Ilaçe dhe materiale mjeksore MEDIKAMENTE nga Spitali Peqin fat nr 105238 dt 15.09.2008 detyrimet e prapambetura
  Sp. Peqin (0827) IMI - FARMA Peqin 6,424 2014-12-29 2014-12-30 163/110130802014 Ilaçe dhe materiale mjeksore MEDIKAMENTE nga Spitali Peqin fat nr 103414dt 28.07.2011 detyrimet e prapambetura
  Sp. Peqin (0827) IMI - FARMA Peqin 19,400 2014-12-29 2014-12-30 163/210130802014 Ilaçe dhe materiale mjeksore MEDIKAMENTE nga Spitali Peqin fat nr 1033 dt 08.07.2013 detyrimet e prapambetura
  Spitali Ushtarak (3535) IMI - FARMA Tirane 100,128 2014-12-28 2014-12-30 67410131042014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI UNIVERSITAR I TRAUMES vaksina Up. 388 dt. 19.09.2014 njft. 15.12.2014 kontr. 143 dt. 02.12.2014 fat.1067769(19041150) dt. 10.12.2014 fh. 256 dt. 10.12.2014
  Spitali Kukes (1818) IMI - FARMA Kukes 208,875 2014-12-26 2014-12-29 72010130202014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013020 Medikamente fatura Nr 106074 dt 22.08.2006
  Spitali Kukes (1818) IMI - FARMA Kukes 122,500 2014-12-26 2014-12-29 71710130202014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013020 Medikamente fatura Nr 105398dt 23.09.2009
  Spitali Kukes (1818) IMI - FARMA Kukes 64,955 2014-12-26 2014-12-29 71910130202014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013020 Medikamente fatura Nr 105236 dt 15.09.2008
  Spitali Kukes (1818) IMI - FARMA Kukes 8,631 2014-12-26 2014-12-29 71810130202014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013020 Medikamente fatura Nr 18705979 dt 17.09.2014
  Sp. Librazhd (0821) IMI - FARMA Librazhd 49,056 2014-12-26 2014-12-29 47110130762014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI LIBRAZHD,LIKUJDIM DETYRIMI PER BLERJE MEDIKAMENTEFAT NR 107095 DATE 14.02.2014,FH FARMACISE 79 DATE 24.12.2014,KONT NR 96/1 VDATE 24.12.2014.
  Spitali Ushtarak (3535) IMI - FARMA Tirane 100,128 2014-12-28 2014-12-29 67410131042014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI UNIVERSITAR I TRAUMES vaksina Up. 388 dt. 19.09.2014 njft. 15.12.2014 kontr. 143 dt. 02.12.2014 fat.1067769(19041150) dt. 10.12.2014 fh. 256 dt. 10.12.2014
  Sp. Kucove (0217) IMI - FARMA Kuçove 116,345 2014-12-23 2014-12-24 42410130742014 Ilaçe dhe materiale mjeksore shpenzime per medikamente spitali kucove kod.1013074 fat.09702398
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) IMI - FARMA Tirane 266,900 2014-12-23 2014-12-24 332510130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore QSUT BARNA KO 4913/8 DT 12.11.14 FAT 10593 DT 17.11.14 FH 4252 DT 17.11.14
  Spitali Elbasan (0808) IMI - FARMA Elbasan 100,500 2014-12-22 2014-12-23 67110130162014 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Civil Elbasan MEDIKAMENTE
  Spitali Elbasan (0808) IMI - FARMA Elbasan 13,006 2014-12-22 2014-12-23 63410130162014 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Civil Elbasan MEDIKAMENTE