Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All ILIRJAN POSTOLI All 12,969,486.00 243 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Qendra e zhvillimit Korce nr.2 (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 33,000 2014-12-30 2014-12-31 15021220202014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale QENDRA DITORE E ZHVILLIMIT KORCE MATERIALE TE NDRYSHME FAT 1170 DATE 30.12.2014
  Drejtoria Rajonale e Kufirit dhe Migracionit Korce (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 66,660 2014-12-31 2014-12-31 21910161052014 Kancelari DR.RAJ.KUFIRI-MIGRACIONI KORCE FAT.1182 KANCELARI
  Qendra Ekonomike Kultures (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 67,344 2014-12-30 2014-12-31 30321220072014 Kancelari QENDRA E ARTIT DHE KULTURES KORCE FAT.1148,1147,1152 MAT.PASTRIMI DHE KANCELARI
  Dogana Korce (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 227,946 2014-12-30 2014-12-31 21210100842014 Kancelari DOGANA KORCE BLERJE KANCELARI MATERIALE PASTRIMI FAT 1131, 1133, 1134, 1138 DATE 23.12.2014
  Bashkia Korce (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 65,970 2014-12-31 2014-12-31 81121220012014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim BASHKIA KORCE MATERIALE PASTRIMI FAT 1088 DATE 18.12.2014
  Shtepia e Foshnjes Korce (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 6,732 2014-12-29 2014-12-30 17021220152014 Kancelari SHTEPIA E FOSHNJES KORCE FAT.1155 DT.29.12.2014 KANCELARI
  Bordi i Kullimit Korce (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 59,940 2014-12-29 2014-12-30 24810050722014 Kancelari BORDI I KULLIMIT KORCE KANCELARI FAT.1149 DT 26.12.14
  Instituti i Edukimit te Vendimeve Penale Korce (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 29,358 2014-12-26 2014-12-29 27910140972014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim 1014097 I.E.V.P.KORCE FAT NR.1111 DT 22.12.2014 MATERIALE PASTRIMI,NDRICIMI
  Instituti i Edukimit te Vendimeve Penale Korce (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 26,070 2014-12-26 2014-12-29 27710140972014 Kancelari 1014097 I.E.V.P.KORCE FAT NR.1076 DT 17.12.2014 SHPENZIME KANCELARIE
  Gjykata e rrethit Korce (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 87,048 2014-12-26 2014-12-29 30810290232014 Kancelari GJYKATA E RRETHIT BLERJE KANCELARI
  Komuna Gore (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 74,130 2014-12-24 2014-12-26 24025040012014 Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres KOMUNA GORE MATERIALE, MATERIALE PASTRIMI, TONERA, KANCELARI FAT.1108 DT 18.12.14
  Komuna Pojan (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 50,358 2014-12-24 2014-12-26 29825000012014 Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres KOMUNA POJAN FAT.1033,1034 DT.09.12.2014 BLERJE KANCELARI,MAT.PASTRIMI,MAT.PER FUNKSINIMIN E PAJISJEVE TE ZYRES
  ALUIZNI - Drejtorite Korce + Pogradec (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 9,000 2014-12-24 2014-12-26 17710940062014 Sherbime te tjera DREJTORIA E ALUIZNIT KORCE MAKINA KAPSE LETRE,EVIDENCIATORE FAT.NR.1078 DT.17.12.2014
  Drejtoria e Bujqesise Korce (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 27,360 2014-12-24 2014-12-26 26910050152014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim D.R BUJQESISE 1005015 MATERIALE PASTRIMI FAT.NR.1090,1092 DT.18.12.2014
  Klubi I Futbollit (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 33,960 2014-12-24 2014-12-26 14021220082014 Kancelari KLUBI I FUTBOLLIT KORCE KANCELARI FAT 1079 DATE 17.12.2014
  Drejtoria Arsimore Korce (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 88,920 2014-12-24 2014-12-26 44310110152014 Kancelari DREJTORIA ARSIMORE RAJONALE KORCE KANCELARI LIK FAT NR.1135 DT.23.12.2014
  Qarku Korçe (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 62,750 2014-12-24 2014-12-26 34020150012014 Kancelari K QARKUT FAT 962,963 DT 21.11.2014 BLERJE KANCELARI,TONERA
  Qarku Korçe (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 10,000 2014-12-24 2014-12-26 35620150012014 Kancelari K QARKUT FAT 962,963 DT 21.11.2014 BLERJE KANCELARI
  Shtepia e Foshnjes Korce (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 28,440 2014-12-24 2014-12-26 16421220152014 Kancelari SHTEPIA E FOSHNJES KORCE FAT.1112 DT.22.12.2014 KANCELARI
  Drejtoria e SHIK Korce (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 14,388 2014-12-24 2014-12-26 21410180112014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim SHISH KORCE BLERJE MATERJALE PASTRIMI FAT NR 1121 DAT 22.12.2014