Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All ILIRIAN BULKU All 1,604,630.00 31 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Qarku Durres (0707) ILIRIAN BULKU Durres 35,000 2014-12-26 2014-12-26 29420470012014 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes TDO 0707/ KESH. QARK. KOD. 2047001/SH PER MIREMB.
  Komisariati i Policise Diber (0606) ILIRIAN BULKU Diber 117,000 2014-11-24 2014-11-24 20610160242014 Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres kom policise lik fat nr 58 59 dt 13.11.14dhr 14.11.14
  Drejtoria e Bujqesise Berat (0202) ILIRIAN BULKU Berat 19,700 2014-11-13 2014-11-14 22110050022014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme Drejtoria e Bujqesise likujdim fature nr 627.dt.12.11.2014
  Komisariati i Policise Diber (0606) ILIRIAN BULKU Diber 62,000 2014-11-13 2014-11-13 19110160242014 Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres KOM POLICISE lik fat nr 86 dt 24.10.14
  Komisariati i Policise Diber (0606) ILIRIAN BULKU Diber 21,000 2014-10-23 2014-10-23 17910160242014 Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres KOMISARIATI POLICISE lik fat nr 23 dt9.10.14
  Komisariati i Policise Elbasan (0808) ILIRIAN BULKU Elbasan 15,500 2014-10-23 2014-10-23 33310160262014 Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres Drejtoria Policise tonera
  Komisariati i Policise Diber (0606) ILIRIAN BULKU Diber 122,000 2014-10-10 2014-10-10 16010160242014 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave KOM POLICISE lik fat nr 70 dt 19.09.14
  Komisariati i Policise NSH Tirane (3535) ILIRIAN BULKU Tirane 10,000 2014-10-07 2014-10-08 15210160122014 Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres 1016012,Kom.Pol.NSH-se pagese,blerje materiale zyre, up nr 8 dt 4.9.2014, kerkese prokurim 1972 dt 4.9.14, ft 201 dt 4.9.2014 seri nr 7503201 fh 3 dt 4.9.14
  Komisariati i Policise NSH Shkoder (3333) ILIRIAN BULKU Shkoder 22,500 2014-10-07 2014-10-07 21510160132014 Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres KOMISARIATI I POLICISE NSH SHKODER FAT 6545669 DT.25.09.2014
  Bashkia Peshkopi (0606) ILIRIAN BULKU Diber 12,000 2014-09-24 2014-09-24 29921060012014 Kancelari bashkia diber blerje bojra fat ne 820 dt 27.03.14
  Komisariati i Policise Diber (0606) ILIRIAN BULKU Diber 60,000 2014-09-19 2014-09-19 14710160242014 Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres KOM POLICISE lik fat nr 43 dt 3.09.14
  Drejtoria Arsimore Durres (0707) ILIRIAN BULKU Durres 120,000 2014-09-04 2014-09-05 33110110072014 Kancelari LIK TONERA / DREJTORIA ARSIMORE RAJONALE DURRES/ KOD 1011007/ TDO 0707/
  Komisariati i Policise Diber (0606) ILIRIAN BULKU Diber 25,000 2014-08-18 2014-08-20 122101360242014 Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres KOM POLICISE likfat nr 57 dt 31.07.14 blerje bojra
  Komuna Velipoje (3333) ILIRIAN BULKU Shkoder 95,600 2014-08-01 2014-08-04 8727660012014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme KOMUNA VELIPOJE FAT 7278041 DT 14.05.2014
  Komisariati i Policise Elbasan (0808) ILIRIAN BULKU Elbasan 7,800 2014-07-22 2014-07-23 19810160262014 Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres Drejtoria Policise bojra
  Dega e Kujdesit Paresor Elbasan (0808) ILIRIAN BULKU Elbasan 59,990 2014-07-21 2014-07-22 10110130062014 Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres Blerje Boje Shendeti Publik
  Komisariati i Policise Lezhe (2020) ILIRIAN BULKU Lezhe 42,600 2014-07-16 2014-07-18 20910160312014 Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres KOMISARIATI POLICISE LEZHE LIK FAT.144 DT.07.07.2014
  Komisariati i Policise Diber (0606) ILIRIAN BULKU Diber 24,600 2014-07-15 2014-07-17 10710160242014 Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres KOM POLICISE lik fat nr 24 dt 2.07.14 dhe dt 46 nr 25 dt 3.07.14
  Komisariati i Policise Kukes (1818) ILIRIAN BULKU Kukes 20,600 2014-06-27 2014-06-30 12310161032014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme 1016030 Drejtoria Policise Fl dalja 397 dt 29.05.2014
  Komisariati i Policise Elbasan (0808) ILIRIAN BULKU Elbasan 14,980 2014-06-19 2014-06-19 14710160262014 Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres Drejtoria Policise tonera ,boje