Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All HE&SK 11 All 778,200.00 3 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Komuna Milot (2019) HE&SK 11 Laç 504,000 2014-12-24 2014-12-30 42125600012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore KOMUNA MILOT PAGAUR UP NR 08/6 DT 22.08.2013 KONTRATE 08/10 DT 30.09.2013 FT NR 13 DT 17.12.2014 NR SERIE 09757516
  Aparati prokurorise se pergjitheshme (3535) HE&SK 11 Tirane 24,200 2014-12-19 2014-12-23 43210280012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore 1028001 602, Prokuroria Pergjithshme , KOLAUDATOR, SHKRESC 3480/3 D 12/12/14,FAT 11 D 26/11/14 S 09757514
  Komuna Sauk (3535) HE&SK 11 Tirane 250,000 2014-05-30 2014-05-30 50281100112014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve KOM FARKE Mbikqyrje punimesh urdher i kryetarit nr.5 dt.03.06.2013 kont.dt.03.06.2013 ft.6 dt.05.05.2014 seria 09757508
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >