Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All HASTOÇI All 169,201,316.00 38 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Arkivi Qendror i Filmit (3535) HASTOÇI Tirane 249,687 2014-12-30 2014-12-31 7810120152014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative 1012015, ARKIVI FILMIT, rikonstruksion ndertese Up 48 dt.29.03.11 pcv 25.04.11 kont.1 dt.24.05.11 ft.92 dt.24.08.11 serial 72203192
  Komuna Macukull (0625) HASTOÇI Mat 4,381,166 2014-12-26 2014-12-29 18526500012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Komuna Macukull (2650001)Lik. Dety.V"13 Ndert.rrug Lis-shelli situac..nr.2 fat.nr.64 dt 28.11.2013Urdh.Prok.nr.1 Dt.18.04.2013
  Komisioneri per Mbrojtjen e te Dhenave Personale (3535) HASTOÇI Tirane 478,200 2014-12-18 2014-12-22 26910890012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative K.M.DH. PERSONALE . lik ft bl mat te ndryshme form emergjent dt 5.12.2014, seri 07838742 dt 10.12.2014
  Bashkia Librazhd (0821) HASTOÇI Librazhd 10,358,724 2014-12-18 2014-12-19 48521280012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore BASHKIA LIBRAZHD,SIT.PJESOR NR.3 RIKONSTRUKSION I SHESHIT KRYESOR I QYTETIT FATURA NR.35 DATË 15.12.2014
  Bashkia Fushe Kruje (0716) HASTOÇI Kruje 1,819,440 2014-12-18 2014-12-19 69121630012014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj BASHKIA FUSHE KRUJE LIK I FATURES ME NR SERIAL 07838735 DT 21.11.2014
  Bashkia Fushe Kruje (0716) HASTOÇI Kruje 26,537,676 2014-12-17 2014-12-18 68321630012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore sa lik fat nr 07838739 dt 10.12.2014 nga bashkia f kruje
  Bashkia Librazhd (0821) HASTOÇI Librazhd 337,230 2014-12-05 2014-12-09 44721280012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala BASHKIA LIBRAZHD,LIK.5% GARANCI PUNIMESH RIKONSTRUKSION SHKOLLA 9-VJEÇARE "GENC LEKA"
  Bashkia Librazhd (0821) HASTOÇI Librazhd 6,839,533 2014-12-03 2014-12-03 45021280012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore BASHKIA LIBRAZHD,LIK.SIT.NR.2 REHABILITIM I QENDRËS SË QYTETIT DHE LYERJE FASADASH FAT.NR.27 DATË 27.11.2014
  Bashkia Librazhd (0821) HASTOÇI Librazhd 13,485,354 2014-11-26 2014-11-27 44621280012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore BASHKIA LIBRAZHD,LIK.FAT.NR.21 DATË 07.05.2013 DHE FAT.NR.61 DATË 04.11.2013 SIT.PËRFUNDIMTAR RIKONSTRUKSION SHKOLLA 9-VJEÇARE "GENC LEKA"
  Bashkia Fushe-Arrez (3330) HASTOÇI Puke 113,910 2014-11-25 2014-11-26 21021550012014/1 Garanci te viteve te meparshme per sipermarje punimesh,Te Dala 2155001 bashkia fushe arrez puke kodi 2155001 clirim garancie per sistemim asfaltim rrugeve te fshatit f arrez pv kolaudimi 26.09.2012
  Bashkia Fushe-Arrez (3330) HASTOÇI Puke 1,173,377 2014-11-25 2014-11-26 21021550012014 Garanci te viteve te meparshme per sipermarje punimesh,Te Dala 2155001 bashkia fushe arrez puke kodi 2155001 clirim garancie per sistemim asfaltim rrugeve te fshatit f arrez pv kolaudimi 26.09.2014
  Komuna Shales (0808) HASTOÇI Elbasan 760,474 2014-11-24 2014-11-25 20123960012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala garanci punime per rikonstruksion shkolle e bashkuar Komuna Shales
  Bashkia Fushe Kruje (0716) HASTOÇI Kruje 26,000,627 2014-11-24 2014-11-24 65021630012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) SA LIK FAT NR 25 DT 21.11.2014 NGA BASHKIA F KRUJE
  Komuna Kryevidh (3513) HASTOÇI Kavaje 1,900,000 2014-11-07 2014-11-07 17724730012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve KOMUNA KRYEVIDH LIKUIDIM RIKON RRUGA QENDER QENDER FSHATI GRETH FAT 53 DT 01.01.2013 KONTR 240 01.04.2013
  Universiteti Bujqesor (3535) HASTOÇI Tirane 82,970 2014-11-04 2014-11-05 43410110412014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore Univer.Bujqesor 5% garanci pv 30.05.2014 kontrate 907/12 dt 7.11.2012
  Bashkia Librazhd (0821) HASTOÇI Librazhd 6,833,844 2014-11-03 2014-11-04 39621280012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore BASHKIA LIBRAZHD,LIK.FAT.NR.24 DATE 31.10.2014 LIKUJDIM SITUACIONI NR.1 "REHABILITIM I QENDRES SE QYTETIT DHE LYERJA E FASADAVE"
  Bordi i Kullimit Gjirokaster (1111) HASTOÇI Gjirokaster 788,179 2014-10-27 2014-10-29 12010050712014 Garanci te vitit te meparshem per sipermarje punimesh,Te Dala 1005071 BORDI KULLIMIT 5% te garancise te sistemimit te shtratit lumit drino faza e 3 gjirok. certifikate e marrjes perfundimtare te dorezimit te objektiti
  Shtepia Botuese e Teksteve Mesimore (3535) HASTOÇI Tirane 124,582 2014-10-20 2014-10-21 9210110502014 Garanci te vitit vazhdim per sigurimin e kontrates,Te Dala SHTEPIA BOTUESE E TEKSTEVE MESIMORE garanci punimesh sh 16.10.2014
  Bashkia Fushe Kruje (0716) HASTOÇI Kruje 47,982 2014-10-08 2014-10-09 53621630012014 Garanci bankare te vitit te meparshem,Te Dala sa lik 55 garanci per Miremb lumit zeze nga bashkia f kruje
  Bashkia Fushe Kruje (0716) HASTOÇI Kruje 1,692,608 2014-10-08 2014-10-09 53721630012014 Garanci bankare te vitit te meparshem,Te Dala sa lik 5% garanci per mbrojtjen nga lumi zeze nga bashkia fkruje