Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE All 349,901,229.00 184 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tirane 1,083,528 2014-12-28 2014-12-29 350610130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore qsut oksigjen kone ne vazhd 2616/37 dt 12.06.14 fat 2940 sr 17583940 dt 29.10.14 fh 71 dt 29.10.14
  Spitali Ushtarak (3535) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tirane 137,920 2014-12-24 2014-12-26 59710131042014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SUT oksigjen vazhdim kontr.24/7 dt. 25.03.2014 fat.1904(14541854) dt. 16.07.2014 fh. 4/1 dt. 16.07.2014
  Spitali Ushtarak (3535) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tirane 937,247 2014-12-24 2014-12-26 59610131042014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SUT oksigjen vazhdim kontr.24/7 dt. 25.03.2014 fat.1687(14541637) 25.06.2014 fh. 3/1 dt. 25.06.2014
  Sp. Berati (0202) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Berat 475,200 2014-12-23 2014-12-24 71910130642014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje mjekesore dhe spitalore spitali berat lik fat 18.12.2014 materiale mjeksore
  Universiteti i Tiranës, Instituti i Fizikës Bërthamore të Zbatuar (3535) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tirane 18,408 2014-12-23 2014-12-24 13210112042014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 1011204 Inst.Fizikes Bertham BL. AZOT KONTR. NE VAZHD. 1116/3 DT 19.05.2014 FAT 3349 DT 9.12.2014 SER. 17584349 FH 53 DT 9.12.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tirane 1,171,549 2014-12-22 2014-12-23 325810130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore qsut oskigjen ko 2616/37 dt 12.06.14 fat 3304 sr 17584304 dt 04.12.14 fh 85 dt 04.12.14
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tirane 1,857,087 2014-12-22 2014-12-23 325910130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore QSUT BARNA KO 2616/37 DT 12.06.14 FAT 3248 SR 17584248 DT 28.11.14 FH 84 DT 28.11.14
  Sp. Berati (0202) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Berat 176,160 2014-12-22 2014-12-23 71510130642014 Ilaçe dhe materiale mjeksore spitaliu berat lik fat 19.12.2014 oksigjen mjeksor
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tirane 2,547,321 2014-12-19 2014-12-22 342110130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore qsut oksigjen kont ne vazhd 2616/37 dt 12.06.14 fat 3422 sr 17584422 dt 15.12.14 fh 92 dt 15.12.14
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tirane 515,100 2014-12-17 2014-12-19 333910130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore qsut oksigjen kont ne vazhd 2616/37 dt 12.06.14 fat 3347 dt 09.12.14 fh 86 dt 09.1.14 sr 17584347
  Aparati Drejt.Pergj.Doganave (3535) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tirane 178,860 2014-12-18 2014-12-19 113310100772014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale DREJT PERGJ DOGANAVE. lik ft bl azot oks , up dt 26.11.2014, nj fit dt 1.12.2014, seri 17584278 dt 2.12.2014, fh dt 2.12.2014
  Maternitet Nr.2T. (3535) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tirane 515,000 2014-12-17 2014-12-18 72110130882014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SUOGJ K.GLIOZHENI,oksigjen Up.462 dt. 29.10.2014 autorizim MISH 6117/24 dt. 07.11.2014 kontr.53/4 dt. 14.11.2014 fat.17584362 dt. 10.12.2014 fh. 5 dt. 10.12.2014
  Qendra e Transferimit te Teknologjive Bujqesore Kruje (0716) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Kruje 166,546 2014-12-15 2014-12-15 26910051122014 Materiale per mbrojtjen e tokes, bimeve dhe kafsheve nga semundjet sa lik fat nr 17584299 dt 4.12.2014 nga qttb f kruje
  Inspektoriati Qendror Teknik (3535) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tirane 160,800 2014-12-12 2014-12-15 24210930112014 Materiale dhe pajisje labratorik e te sherbimit publik 602 IQT gazra teknik,kontrate nr 2590/7 ne vazhdim,fat nr 33382 dt 11.12.2014,seri 17584382,fh nr 39 dt 11.12.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tirane 8,708,271 2014-12-11 2014-12-12 324310130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore QSUT DP KONT NE VAZHD 299/7 DT 18.01.13 FAT 712 SR 08224266 DT 29.03.13 FH 91 DT 29.03.13
  Inspektoriati Qendror Teknik (3535) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tirane 139,200 2014-12-11 2014-12-12 21910930112014 Materiale dhe pajisje labratorik e te sherbimit publik 602 IQT gazra teknike,kontrate nr 2590/7 dt 05.05.2014 ne vazhdim,fat nr 3319 dt 05.12.2014,seri 17584319,fh nr 36 dt 05.12.2014
  Spitali Lezhe (2020) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Lezhe 187,023 2014-12-12 2014-12-12 51210130212014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI LEZHE LIK FAT.3379 DT.11.12.2014
  Spitali Lezhe (2020) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Lezhe 142,396 2014-12-11 2014-12-12 50710130212014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI LEZHE LIK FAT.3253,3325 DT.02.12.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tirane 999,900 2014-12-09 2014-12-10 289110130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore QSUT OKSIGJEN KONT NE VAZHD 2616/37 DT 12.06.14 FAT 3059 DT 12.11.14 FH 75 DT 12.11.14
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tirane 791,890 2014-12-10 2014-12-10 289210130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore QSUT BARNA KONT NE VAZHD 2616/37 DT 12.06.14 FAT 3082 DT 13.11.2014 SR 17584082 FH 76 DT 13.11.14