Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All GJOKA KONSTRUKSION - ENERGJI All 200,984,652.00 3 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Drejtoria Rajonale Tatimore Tirane (3535) GJOKA KONSTRUKSION - ENERGJI Tirane 12,138,326 2014-07-18 2014-07-21 5610100402014 TVSH mbi mallrat dhe sherbimet brenda vendit Drejtoria Rajonale e Tatimeve .rimbursim tvsh shkresa 31536 dt 21.05.14 shkresa 31536/7 dt 16.07.2014
  Drejtoria Rajonale Tatimore Tirane (3535) GJOKA KONSTRUKSION - ENERGJI Tirane 88,354,000 2014-07-18 2014-07-21 5210100402014 Shpenzime te tjera te jashtzakonshme per pagesen e detyrimeve te prapambetura te rimbursimit te TVSH 1010040 DREJT RAJONALE TAT TIRANE.rimbursim tvsh shkresa 9605/1 dt 16.07.14 shkresa nr 31536/6 dt 16.07.14
  Drejtoria Rajonale Tatimore Tirane (3535) GJOKA KONSTRUKSION - ENERGJI Tirane 100,492,326 2014-07-14 2014-07-15 4810100402014 TVSH mbi mallrat dhe sherbimet brenda vendit Drejtoria Rajonale e Tatimeve . rimbursim TVSH koherente, sipas kerkeses subjektit 31536 dt 21.5.2014
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >