Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All GJIKURIA / TIRANE All 1,409,289.00 3 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  PIU Menaxhimi i Pastrimit te Zonave Bregdetare (3535) (0000) GJIKURIA / TIRANE Tirane 398,603 2014-05-09 2014-05-12 7510940202014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT PMI Zona Bregdetare TVSH fat.2 dt.03.03.2014 seria 69862352 kontrate re. B.a/II/CW/R/2 urdher per likujdim 233/1 dt.18.03.2013.
  PIU Menaxhimi i Pastrimit te Zonave Bregdetare (3535) (0000) GJIKURIA / TIRANE Tirane 221,101 2014-05-09 2014-05-12 7610940202014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT PMI Zona Bregdetare TVSH fat.3 dt.16.03.2014 seria 69862352 kontrate re. B.a/II/CW/R/2 urdher per likujdim 233/1 dt.18.03.2013 kontrate B.4.a/II/CW/R
  Bashkia Tirana (3535) GJIKURIA / TIRANE Tirane 789,585 2014-04-22 2014-04-23 246 2101001 21014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore Bashkia Tirane lik rikon rruga blloku Doganes ,urdh prok nr 79 dt 16.5.2013,proc verb dt 17.6.2013,njoft fit 79/4 dt 02.07.2013,kontr 8170/1 dt 26.08.2013,fat 05248285 dt 19.12.2013
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >