Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All GJEOKONSULT & CO All 37,146,805.00 46 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Qarku Lezhe (2020) GJEOKONSULT & CO Lezhe 11,232,000 2014-12-30 2014-12-31 27020200012014 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime KESHILLI I QARKUT PAG FAT NR 111 DT 30.12.2014
  Bashkia Durres (0707) GJEOKONSULT & CO Durres 212,800 2014-12-30 2014-12-31 70821070012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2107001 BASHKIA DURRES MBIKQYRJE PUNIMESH RIKUALIFIKIM I SHESHIT ILIRIA FAZA E DYTE FAT NR 109 DT 29.12.2014
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) GJEOKONSULT & CO Tirane 667,797 2014-12-29 2014-12-31 178310060542014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve ARSH - Shkresa Nr.9323/1 dt 29.12.14 Sit Nr. 1 fat Nr. 102 dt 22.12.14 ser 17516353 Kontrata Nr. 3542/4 dt 11.09.13
  Komisariati Special "Renea" Tirane (3535) GJEOKONSULT & CO Tirane 315,302 2014-12-29 2014-12-30 366101600920141 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative 1016009 R.E.N.E.A pagese kontrate 8/10dt 11.03.14 supervizor, fature 80 dt 3.12.2014, seri 17516331, situacion 3 date 02.12.14, mbikqyrje punimesh loti II
  Fondi Shqiptar i Zhvillimit ne Ministrine e Transportit dhe Infrastruktures (3535) GJEOKONSULT & CO Tirane 252,000 2014-12-29 2014-12-30 28310061482014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore 1006148 FSHZH Min Transportit superviozion kont SH04 dt 10.11.2014 fat nr 101 dt 22.12.2014 sr 17518352 sup dt 22.12.2014
  Komisariati Special "Renea" Tirane (3535) GJEOKONSULT & CO Tirane 247,800 2014-12-29 2014-12-30 365101600920141 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative 1016009 R.E.N.E.A pagese kontrate 8/9dt 11.03.14 supervizor, fature 79 dt 3.12.2014, seri 17516330, situacion 3 date 02.12.14, mbikqyrje punimesh loti I
  Bashkia Tirana (3535) GJEOKONSULT & CO Tirane 3,380,832 2014-12-26 2014-12-29 128721010012014 Shpenz. per rritjen e AQ - koncesione, patenta, licenca, marka, te drejta e tjera /BASHKIA TIRANE PROJEKT 60% INFARS BLLOKU 2MARUBI SHKRESA 16630 DT 12.11.14 PV 29.08.13 FAT 17516350 DT 19.12.14 FAT 07139276 DT 30.05.14 PV 25.02.14 KON 7263/20 DT 29.08.13
  Komisariati Special "Renea" Tirane (3535) GJEOKONSULT & CO Tirane 246,251 2014-12-29 2014-12-29 36710160092014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative 1016009 R.E.N.E.A pagese kontrate 8/11dt 11.03.14 supervizor, fature 81 dt 3.12.2014, seri 17516332, situacion 2 date 20.10.14, mbikqyrje punimesh loti I,
  Komisariati Special "Renea" Tirane (3535) GJEOKONSULT & CO Tirane 119,549 2014-12-29 2014-12-29 367101600920141 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative 1016009 R.E.N.E.A pagese kontrate 8/11dt 11.03.14 supervizor, fature 81 dt 3.12.2014, seri 17516332, situacion 2 date 20.10.14, mbikqyrje punimesh loti I,
  Komisariati Special "Renea" Tirane (3535) GJEOKONSULT & CO Tirane 92,999 2014-12-23 2014-12-24 36410160092014 Sherbime te tjera 1016009 R.E.N.E.A pagese rivelim komisariati dhe helikopteri, pv emergj 15.12.14, ft 93 dt 15.12.14 sr 17516344, shkresa 1314/1 dt 10.11.14
  Bashkia Tirana (3535) GJEOKONSULT & CO Tirane 4,007,232 2014-12-23 2014-12-24 124721010012014 Shpenz. per rritjen e AQ - koncesione, patenta, licenca, marka, te drejta e tjera Bashkia Tirane projetk rikon rrugesh shkresa 8520/1 dt 10.11.14 pv 29.08.13 fat 17516348 dt 19.12.14 + 07139726 dt 30.05.16 ko 7263/17 dt 29.08.13 pv md 02.02.14
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) GJEOKONSULT & CO Tirane 368,016 2014-12-15 2014-12-22 146410060542014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve ARSH - Shkresa Nr. 8654/1 dt 11.12.14 Sit Nr. 6 Fat Nr. 84 dt 03.12.14 ser 17516335 Kontrata Nr. 5661/5 dt 24.07.2009
  Komisariati i Policise NSH Tirane (3535) GJEOKONSULT & CO Tirane 485,362 2014-12-17 2014-12-18 22610160122014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore 1016012,Kom.Pol.NSH-se pagese, mbikqyrje punimesh, kontra 7/10 dhe shtese kont nr 2819 dt 19.11.14, urdher 2255/12 dt 12.12.14,ft 88 dt 05.12.14 seri 17516339
  Komuna Vaqarr (3535) GJEOKONSULT & CO Tirane 479,952 2014-12-12 2014-12-15 17128010012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve Komuna Vaqarr lik mbikq punimesh urdh prok nr 22 dt 27.09.2014,proc verb dt 27.09.2012,kontr 24.10.2012,fat 34 dt 11.06.2013 seri 07139626
  Komuna Kurjan (0909) GJEOKONSULT & CO Fier 200,000 2014-12-12 2014-12-12 23624200012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera per konstruksionin e rrugeve, urave, rrjeteve K/Kurjan Fier 2420001 likujdim fature per supervizionim punimesh
  Bashkia Durres (0707) GJEOKONSULT & CO Durres 230,400 2014-12-10 2014-12-11 63821070012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2107001 BASHKIA DURRES MBIKQYRJE PUNIMESH RIK SHETITORJA TAULANTIA FAZA E II (LOTI I I) LIK FAT NR 82 DT 03.12.2014
  Bashkia Durres (0707) GJEOKONSULT & CO Durres 907,200 2014-12-10 2014-12-11 63921070012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2107001 BASHKIA DURRES MBIKQYRJE PUNIMESH RIKUALIFIKIM I SHESHIT ILIRIA FAZA E DYTE LIK FAT NR 85 DT 03.12.2014
  Komuna Kurjan (0909) GJEOKONSULT & CO Fier 200,000 2014-12-02 2014-12-03 20424200012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera per konstruksionin e rrugeve, urave, rrjeteve K/Kurjan Fier 2420001 likujdim fature
  Komuna Bubq (0716) GJEOKONSULT & CO Kruje 480,000 2014-12-02 2014-12-03 29325220012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve sa lik fat nr 75 dt 20.11.2014 nga komuna bubq
  Universiteti Aleksander Moisiu (0707) GJEOKONSULT & CO Durres 414,091 2014-11-18 2014-11-26 67210111502014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore SUPERVIZIM/ UNIVERSITETI "A.MOISIU " DURRES/ KOD 1011150 / TDO 0707/