Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All GEZIM SINO All 7,623,386.00 27 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Gjirokaster (1111) GEZIM SINO Gjirokaster 57,137 2014-12-30 2014-12-31 13421150032014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Q.EKONOMIKE E ARSIMIT, QUMESHT, FATURA NR 63 DT 18.12.2014, FH NR 64 DT 18.12.2014, NR SERIAL 1768761
  Qendra Ekonomike Arsimit (1111) GEZIM SINO Gjirokaster 262,183 2014-12-30 2014-12-31 13321150032014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Q.EKONOMIKE E ARSIMIT, USHQIME KOLONIALE, FATURA NR 59 DT 30.11.2014, FH NR 56 DT 30.11.2014, NR SERIAL 17687614
  Qendra Ekonomike Arsimit (1111) GEZIM SINO Gjirokaster 151,180 2014-12-24 2014-12-24 12821150032014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Q.EKONOMIKE E ARSIMIT, FRUTA ZARZAVATE, FATURA NR 51 DT 29.11.2014, NR SERIAL 17687606
  Qendra Ekonomike Arsimit (1111) GEZIM SINO Gjirokaster 215,128 2014-12-24 2014-12-24 12721150032014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Q.EKONOMIKE E ARSIMIT, USHQIME KOLONIALE, FATURA NR 17687613, DT 24.11.2014
  Bashkia Gjirokaster (1111) GEZIM SINO Gjirokaster 96,786 2014-12-17 2014-12-18 12621150032014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Q.EKONOMIKE E ARSIMIT, QUMESHT DHE KOS, KONTRATE 24.04.2014, FATURA NR 17687616 DT 27.11.2014, FH NR 58
  Bashkia Gjirokaster (1111) GEZIM SINO Gjirokaster 105,017 2014-11-25 2014-11-26 12121150032014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Q.EKONOMIKE E ARSIMIT, USHQIME FAT 55/17687610 GH 55 DT 31.10.2014
  Qendra Ekonomike Arsimit (1111) GEZIM SINO Gjirokaster 310,081 2014-11-25 2014-11-26 11921150032014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Q.EKONOMIKE E ARSIMIT, FRUTA PERIME , FATURA NR 53, sereia 17687608 dt 31.10.2014
  Qendra Ekonomike Arsimit (1111) GEZIM SINO Gjirokaster 593,400 2014-11-25 2014-11-26 12021150032014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Q.EKONOMIKE E ARSIMIT, USHQIME BLEKTORALE, UB 5851, FH49dt 31.10.2014,fat nr 52 seria 17687607
  Qendra Ekonomike Arsimit (1111) GEZIM SINO Gjirokaster 244,992 2014-10-24 2014-10-27 10921150032014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Q.EKONOMIKE E ARSIMIT, USHQIME KOLONIALE, FATURA NR 44,46, SERIA 08217844,17687601 DT 301.09.2014, FH NR 40 DT 30.09.2014
  Qendra Ekonomike Arsimit (1111) GEZIM SINO Gjirokaster 350,469 2014-10-24 2014-10-27 10821150032014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Q.EKONOMIKE E ARSIMIT, FRUTA PERIME , FATURA NR 08217842, 17687603 DT 30.09.2014, FH NR 42 DT 30.09.2014
  Bashkia Gjirokaster (1111) GEZIM SINO Gjirokaster 72,208 2014-10-24 2014-10-27 10721150032014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Q.EKONOMIKE E ARSIMIT, QUMESHT DHE KOS, UP NR 5834, FH NR 43 DT 30.09.2014, FATURA NR 49 SERIA 17687604 DT 30.09.2014
  Qendra Ekonomike Arsimit (1111) GEZIM SINO Gjirokaster 251,148 2014-10-24 2014-10-27 11021150032014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Q.EKONOMIKE E ARSIMIT, USHQIME BLEKTORALE, UB 5851, FH NR 34 DT 30.09.2014 FATURA NR SERIAL 0821784 DT 30.09.2014
  Qendra Ekonomike Arsimit (1111) GEZIM SINO Gjirokaster 327,480 2014-09-23 2014-10-01 9321150032014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Q.EKONOMIKE E ARSIMIT, produkte blektorale, kontrate 24.04.2014, fh nr 37 seria082179837
  Qendra Ekonomike Arsimit (1111) GEZIM SINO Gjirokaster 225,342 2014-09-23 2014-10-01 9421150032014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Q.EKONOMIKE E ARSIMIT, fruta zarzavate. kontrate dt 24.04.2014,fatura nr 38, seria 082178830, fh nr 28
  Bashkia Gjirokaster (1111) GEZIM SINO Gjirokaster 76,904 2014-07-24 2014-07-24 7721150032014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Q.EKONOMIKE E ARSIMIT, BLERJE QUMESHT DHE KOS, KONTRATE DT 21.04.2014, FH NR 33 DT 30.06.2014, SERIA 08217840
  Qendra Ekonomike Arsimit (1111) GEZIM SINO Gjirokaster 110,124 2014-07-24 2014-07-24 7921150032014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Q.EKONOMIKE E ARSIMIT, USHQIME KOLONIALE, KONTRATE NR 5832, FH NR 36 DT 30.05.2014, NR SERIAL 08217836
  Qendra Ekonomike Arsimit (1111) GEZIM SINO Gjirokaster 699,972 2014-07-24 2014-07-24 7821150032014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Q.EKONOMIKE E ARSIMIT, FURNIZIM ME USHQIME BLEKTORALE, KONTRATE DT 24.04.2014, FN35 DT 07.05.2014, FH NR 25 DT 07.05.2014, SERIA 08217835
  Qendra Ekonomike Arsimit (1111) GEZIM SINO Gjirokaster 220,933 2014-06-27 2014-06-27 6221150032014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Q.EKONOMIKE E ARSIMIT, USHQIME KOLONIALE , KONTRAATE DT 21.04.2014 UB 5832, L1, FT NR 32 DT 30.04.2014, SERIAQ 08217832, FH NR 21
  Qendra Ekonomike Arsimit (1111) GEZIM SINO Gjirokaster 285,948 2014-06-26 2014-06-27 5821150032014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Q.EKONOMIKE E ARSIMIT, USHQIME BLEGTORALE, KONTRATE SHTESE 10.01.2014, FATURA NR 28 DT 28.02.2014, SERIA 08217828
  Bashkia Gjirokaster (1111) GEZIM SINO Gjirokaster 173,339 2014-06-27 2014-06-27 62 21150032014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Q.EKONOMIKE E ARSIMIT, blerje qumesht dhe kos , komntrate nr 21.04.2014 ub 5834, fatura nr serial 08217832 dt 30.04.2014