Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All GENTIAN HORIETI All 13,838,008.00 37 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Garda e Republike Tirane (3535) GENTIAN HORIETI Tirane 107,640 2014-12-24 2014-12-24 75810160042014 Pajisje per perdorim policor 1016004 Garda e Republikes pagese blerje paisje policore, up 3128/2 dt 17.12.14, ftesa 17.12.14 fitues 19.12.14, ft 66 dt 22.12.14 sr 16027746 fh 10 dt 22.12.14
  Teatri Operas dhe Baletit (3535) GENTIAN HORIETI Tirane 12,000 2014-12-24 2014-12-24 47910120242014 Te tjera transferta per institucionet jo-fitim prurese 1012024, Materiale premiere UP 170 dt.16.12.14 ftese oferte17.12.14 ft.65 dt.22.12.2014 seria 16027745 fh 32. dt22.12.14
  Teatri Operas dhe Baletit (3535) GENTIAN HORIETI Tirane 12,720 2014-12-24 2014-12-24 48110120242014 Te tjera transferta per institucionet jo-fitim prurese 1012024, Materiale premiere UP 165 dt.12.12.14 ftese oferte ft.62 dt.19.12.2014 seria 16027742 fh 25.19.12.14
  Teatri Operas dhe Baletit (3535) GENTIAN HORIETI Tirane 16,800 2014-12-24 2014-12-24 48010120242014 Te tjera transferta per institucionet jo-fitim prurese 1012024, Materiale premiere UP 166 dt.16.12.14 ftese oferte17.12.14 ft.63 dt.19.12.2014 seria 16027743 fh 26. dt19.12.14
  Garda e Republike Tirane (3535) GENTIAN HORIETI Tirane 103,172 2014-12-22 2014-12-23 72610160042014 Uniforma dhe veshje te tjera speciale 1016004 Garda e Republikes pagese larje teshash, up 334/2 dt 20.2.14, ftesa 24.2.14, fitues 3.3.14, ft 58 dt 10.12.14 sr 16027738
  Teatri Operas dhe Baletit (3535) GENTIAN HORIETI Tirane 8,040 2014-12-22 2014-12-23 43910120242014 Te tjera transferta per institucionet jo-fitim prurese 1012024, TOB materiale premiere UP 146 dt.24.11.14 pcv 6 dt.24.11.14 ft.53 dt.01.12.14 seri 16027732 fh 15 dt.02.12.14
  Garda e Republike Tirane (3535) GENTIAN HORIETI Tirane 54,840 2014-12-22 2014-12-23 75010160042014 Kancelari 1016004 Garda e Republikes pagese kancelari, up 2503/42 dt 11.12.14, ftesa 11.12.14, fitues 15.12.14, fat 60 dt 17.12.14 sr 16027740 fh 23 dt 17.12.14
  QFM Teknike Tirane (3535) GENTIAN HORIETI Tirane 1,512,000 2014-12-19 2014-12-23 20810160562014 Pajisje per perdorim policor 1016056,Qendra e Furnizimit Materialo Teknik pagese blerje gypa test alkooli,kontr 89/4 dt 13.11.14, ft 59 dt 16.12.14 sr 16027739, fh 1 dt 19.12.14 relac 19.12.14
  Ndermarrja e Pasurive PNdermarrja e Pasurive Publike Lushnje (0922) GENTIAN HORIETI Lushnje 50,860 2014-12-12 2014-12-17 26321290102014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 2129010 Nd. Pasurise Publike matriale ndertimi fat.88083901 dt.18.07.2013 up.prok.64 dt.18.07.2013
  Ndermarrja e Pasurive PNdermarrja e Pasurive Publike Lushnje (0922) GENTIAN HORIETI Lushnje 152,942 2014-12-12 2014-12-16 26421290102014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 2129010 Nd. Pasurise Publike matriale ndertimi fat.88083900 dt.18.07.2013 up.prok.63 dt.15.07.2013
  Garda e Republike Tirane (3535) GENTIAN HORIETI Tirane 172,800 2014-12-15 2014-12-16 72210160042014 Pajisje per perdorim policor 1016004 Garda e Republikes pagese blerje pinc universale, up 2503/41 dt 2.12.14, ftesa 2503/4 dt 2.12.14, fituesi 10.12.14, ft 57 dt 10.12.14, sr 16027736 fh 7 dt 10.12.14
  Teatri Operas dhe Baletit (3535) GENTIAN HORIETI Tirane 170,520 2014-12-15 2014-12-16 44010120242014 Te tjera transferta per institucionet jo-fitim prurese 1012024, TOB materiale premiere,up nr 144 dt 05.11.2014 pv dt 05.11.2014,fat nr 54,55 dt 01.12.2014 sr 16027733,16027734,fh nr 13,14 dt 02.12.2014
  Teatri Operas dhe Baletit (3535) GENTIAN HORIETI Tirane 30,000 2014-12-05 2014-12-09 41010120242014 Shpenz. per rritjen e AQT - mjete dhe pajisje te tjera teknik 1012024, TOB PAGESE blerje depozite uji up nr 133 dt 18.11.2014 pv nr 6 dt 18.11.2014 fat nr 47 dt 19.11.2014 sr 16027726 fh nr 8 dt 19.11.2014
  Garda e Republike Tirane (3535) GENTIAN HORIETI Tirane 176,400 2014-12-02 2014-12-03 67310160042014 Pajisje per perdorim policor 1016004 Garda e Republikes pagese blerje elektrik dore , up 2503/35 dt 13.11.14, ftesa 2503/35 dt 13.11.14, fituesi 17.11.14, ft 49 dt 25.11.14, sr 16027728, fh 5 dt 25.11.14
  Agjensia Shqiptare e Zhvillimit te Investimeve (AIDA) (3535) GENTIAN HORIETI Tirane 177,500 2014-11-13 2014-11-14 238100413120141 Shpenz. per rritjen e AQT - mjete te tjera 231 agjensia shqiptare e zhvillimit fondi i konkurueshmerise,urdher nr 112/1 dt 11.12.2013,marreveshje dt 07.11.2013,V.K.M nr 419 dt 15.05.2013
  Teatri Operas dhe Baletit (3535) GENTIAN HORIETI Tirane 68,400 2014-11-06 2014-11-07 37310120242014 Te tjera transferta per institucionet jo-fitim prurese 1012024, TOB Materiale premiere UP 117 dt.17.10.14 ftese oferte 20.10.14 ft.44 dt.27.10.14 seri 16027723 fh 119 dt.27.10.14
  Teatri Operas dhe Baletit (3535) GENTIAN HORIETI Tirane 15,282 2014-10-24 2014-10-27 34810120242014 Sherbime te tjera 1012024, TOB PAGESE materiale bojaxhiu,up nr 952 dt 03.09.14,njof fit 09.09.2014,fat nr 40 dt 17.09.14 fh nr 100 dt 17.09.2014
  Ndermarrja punetoreve nr. 3 (3535) GENTIAN HORIETI Tirane 1,000,000 2014-10-14 2014-10-15 11821011562014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Nderm Punet nr 3 lik mat bojaxhiu kont ne vazhd 5/7 dt 12.06.2014 fat 31 dt 22.07.14 sr 16027709 d fh 6 dt 22.07.2014
  Ndermarrja e Pasurive PNdermarrja e Pasurive Publike Lushnje (0922) GENTIAN HORIETI Lushnje 400,000 2014-09-25 2014-09-26 20621290102014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 2129001ND.Pasuris Publike Lushnje blerje matriale ndertimi fat.88083899 dt.18.07.201488083901 DT 18.07.2014,up.61,64 DT 12.07.2014DHE 15.07.2014
  Teatri Operas dhe Baletit (3535) GENTIAN HORIETI Tirane 11,220 2014-09-23 2014-09-24 28410120242014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 602 TOB PAGESE materiale mirembajtje,up nr 87 dt 18.07.2014,ftese per oferte dt 18.07.2014,njoftim fit dt 21.07.2014,fat nr 30 dt 22.07.2014,seri 16027706,fh nr 92 dt 22.07.2014