Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All GENIUS SHPK All 52,161,159.00 149 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Spitali Elbasan (0808) GENIUS SHPK Elbasan 302,640 2014-12-31 2014-12-31 74610130162014 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Civil Elbasan kite dhe reagente
  Sp. Kavaje (3513) GENIUS SHPK Kavaje 21,482 2014-12-30 2014-12-31 41810130712014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI LIKUIDIM MATERIALE MJEKSORE FAT 44 DT 26.12.2014 KONTRA 337/8 DT 23.06.2014
  Spitali Shkoder (3333) GENIUS SHPK Shkoder 109,980 2014-12-30 2014-12-31 53210130232014 Ilaçe dhe materiale mjeksore spitali shkoder likjuj fat nr 1766447 dt 29.12.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) GENIUS SHPK Tirane 247,800 2014-12-30 2014-12-31 355810130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore QSUT barna ko3610/9 dt 02.10.14 fat 46 sr 17664396 dt 12.12.14 fh 4422 dt 12.12.2014
  Materniteti Tirane (3535) GENIUS SHPK Tirane 403,560 2014-12-30 2014-12-31 49310130502014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013050 SUOGJ M.GERALDINA KITE VAZHDIM KONTR/66/7 DT. 22.09.2014 FAT.19(17676569) DT. 10.11.2014 FH. 153 DT. 10.11.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) GENIUS SHPK Tirane 138,840 2014-12-30 2014-12-31 355710130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore QSUT barna ko3610/9 dt 02.10.14 fat 20 sr 17664370 dt 10.12.14 fh 4381 dt 10.12.2014
  Materniteti Tirane (3535) GENIUS SHPK Tirane 185,400 2014-12-30 2014-12-31 53510130502014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013050 SUOGJ M.GERALDINA KITE VAZHDIM KONTR/66/7 DT. 22.09.2014 FAT.38(17676588) DT.14.11.2014 FH.162 DT.25.11.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) GENIUS SHPK Tirane 47,880 2014-12-29 2014-12-30 339010130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore QSUT barna, kon vazh 3610 d 2/10/14,fat 24 d 11/11/14 s 17676574,fh 4224 d 11/11/14
  Materniteti Tirane (3535) GENIUS SHPK Tirane 9,895 2014-12-28 2014-12-29 55410130502014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013050 SUOGJ M.GERALDINA KITE VAZHDIM KONTR.60/6 DT. 09.09.214 FAT.19(17674419) DT. 18.12.2014 FH. 165 DT. 18.12.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) GENIUS SHPK Tirane 73,200 2014-12-19 2014-12-23 335410130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore QSUT BARNA KO NE VAZHD 3610/9 DT 02.10.14 FH 4187 DT 31.10.14 FAT 30 SR 17676630 DT 31.10.14
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) GENIUS SHPK Tirane 264,600 2014-12-19 2014-12-23 335310130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore QSUT BARNA KO NE VAZHD 3610/9 DT 02.10.14 FH 4137 DT 24.10.14 FAT 45 SR 17676745 DT 24.10.14
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) GENIUS SHPK Tirane 468,060 2014-12-17 2014-12-19 335210130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore QSUT BARNA KON 3610/9 DT 02.10.14 UP 3610 DT 1308.14 RAP 3610/4 DT 05.09.14 NJOF FIT 361/6 DT 08.09.14 FH 4065 DT 08.10.14 FAT 37 SR 17676987 DT 08.10.14 FH 4065 DT 08.10.14
  Maternitet Nr.2T. (3535) GENIUS SHPK Tirane 102,000 2014-12-17 2014-12-18 71910130882014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SUOGJ K.GLIOZHENI, kite vazhdim kontrate 15 dt. 15.07.2014 fat.17664392 dt. 11.12.2014 fh, 12 dt. 11.12.2014
  Sp. Gramsh (0810) GENIUS SHPK Gramsh 51,588 2014-12-16 2014-12-17 46810130692014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013069 Sa paguar fat.nr.30 dt:10.12.2014 nga Drejtoria e Spitali Gramsh
  Sp. Kavaje (3513) GENIUS SHPK Kavaje 118,800 2014-12-16 2014-12-17 39410130712014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI LIKUIDIM MATERIALE E PAISJE LABORATORI FAT 9 DT 09.12.2014 KONTRATE 337/8 DT 23.06.2014
  Spitali Korce (1515) GENIUS SHPK Korçe 267,106 2014-12-16 2014-12-17 78210130192014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI KORCE KITE- REAGENTE FAT.43 DT 11.12.14
  Sp. Puke (3330) GENIUS SHPK Puke 424,618 2014-12-16 2014-12-17 23810130832014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013083 SPITALI PUKE KODI 1013083 blerje ilace mjeksore fatura 16 dt.19.11.2014
  Maternitet Nr.2T. (3535) GENIUS SHPK Tirane 31,718 2014-12-15 2014-12-16 71810130882014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SUOGJ K.GLIOZHENI, KITE VAZHDIM KONTR.15 DT. 15.07.2014 FAT.17664474 DT.02.12.2014 FH. 8 DT. 02.12..2014
  Spitali Shkoder (3333) GENIUS SHPK Shkoder 327,744 2014-12-12 2014-12-15 47310130232014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI SHKODER LIKUJ FAT NR 17664360 DT 09.12.2014
  Spitali Diber (0606) GENIUS SHPK Diber 204,600 2014-12-11 2014-12-12 28810130152014 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitaliilace materiale fat nr37 date 29.09.14