Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All GEN - ALB FARMA All 33,691,800.00 15 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) GEN - ALB FARMA Tirane 2,076,000 2014-12-22 2014-12-23 339810130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore QSUT barna ko 2735/18 dt 27.08.2014 fat 731 sr 17860031 dt 27.10.14 fh 4149 dt 27.10.14
  Spitali Fier (0909) GEN - ALB FARMA Fier 476,400 2014-12-16 2014-12-17 82910130172014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje mjekesore dhe spitalore BIOMETER PER SPITALIN FIER
  Spitali Elbasan (0808) GEN - ALB FARMA Elbasan 476,400 2014-12-02 2014-12-02 63310130162014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje mjekesore dhe spitalore Spitali Civil Elbasan Aparatura per kabinetin e okulistikes
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) GEN - ALB FARMA Tirane 20,080,800 2014-11-26 2014-11-27 277010130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore QSUT BARNA KONT 2735/18 DT 27.08.14 UP 2735 DT 11.06.14 NJOF FIT 2735/15 DT 25.08.14 FAT 673 DT 26.09.14+9683 DT 30.09.14 SR 09922473+09922483 FH 3981+4006 DT 26.09.14 30.09.14
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) GEN - ALB FARMA Tirane 2,268,000 2014-11-26 2014-11-27 276910130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore QSUT BLERJE BARNA AUTO LIDHJ KONT 2735 DT 11.06.14 UP 2735 DT 11.06.14 NJOF FIT 2735/6 DT 01.08.14 KONT 2735/17 DT 27.08.14 FAT 672 SR 09922472 DT 26.09.14 FH 3970 DT 26.09.14
  Sp. Kucove (0217) GEN - ALB FARMA Kuçove 9,000 2014-11-17 2014-11-17 34610130742014 Ilaçe dhe materiale mjeksore shpenzime per medikamente spitali kucove kod.1013074 fat.09922457
  Sp. Kucove (0217) GEN - ALB FARMA Kuçove 414,000 2014-07-15 2014-07-16 21110130742014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje mjekesore dhe spitalore shpenzime per paisje mjeksore spitali kucove kod.1013074 fat.09922342
  Spitali Vlore (3737) GEN - ALB FARMA Vlore 420,000 2014-07-10 2014-07-11 214 1013024 2014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje mjekesore dhe spitalore 1013024 SPITALI PAISJE MJEKSORE FAT 03.07.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) GEN - ALB FARMA Tirane 264,000 2014-05-21 2014-05-22 64810130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 602 barna,kontr vazh 2105/20 d 13/7/12,fat 325 d 7/12/12 s 04964125,fh 1086 d 24/12/12
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) GEN - ALB FARMA Tirane 554,400 2014-05-21 2014-05-22 64910130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 602 barna,kontr vazh 2105/20 d 13/7/12,fat 177 d 29/8/12 s 03305927,fh 673 d 30/8/12
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) GEN - ALB FARMA Tirane 566,400 2014-05-21 2014-05-22 65110130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 602 barna,kontr vazh 898/3 d 11/3/13,fat 34 d 6/5/13 s 07814034,fh 1480 d 6/5/13
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) GEN - ALB FARMA Tirane 1,965,600 2014-05-21 2014-05-22 64610130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 602 barna,kontr vazh 2266/11 dd 22/8/12,fat 312 d 10/12/12 s 04964112,fh 1058 d 10/12/12
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) GEN - ALB FARMA Tirane 34,800 2014-05-21 2014-05-22 64710130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 602 barna,kontr vazh 3637/1 d 27/10/11,fat 216 d 22/2/12 s 01360476,fh 162 d 24/2/12
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) GEN - ALB FARMA Tirane 1,974,000 2014-05-21 2014-05-22 64510130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 602 barna,kontr vazh 1226/3 d 6/3/12,fat 63 d 7/5/12 s 01360413,fh 310 d 15/5/12
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) GEN - ALB FARMA Tirane 2,112,000 2014-05-21 2014-05-22 65010130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 602 barna,kontr vazh 898/3 d 11/3/13,fat 34 d 6/5/13 s 07814018,fh 1440 d 24/4/12
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >