Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All FOTI KITAN All 1,659,700.00 12 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Pustec (1515) FOTI KITAN Korçe 145,000 2014-12-23 2014-12-24 25424990012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore KOMUNA PUSTEC SISTEMIM RRUGE & VENDOSJE TUBINO QENDRA SHENDETSORE GORICE E VOGEL FAT.12 DT 15.12.14
  Bashkia Pustec (1515) FOTI KITAN Korçe 70,000 2014-12-19 2014-12-23 23324990012014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje qe sigurojne energji KOMUNA PUSTEC PORE ZJARRI FAT.11 DT 11.12.14
  Bashkia Pustec (1515) FOTI KITAN Korçe 175,000 2014-12-11 2014-12-12 22824990012014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje qe sigurojne energji KOMUNA PUSTEC VENDOSJE NEONE FAT.10 DT 09.12.14
  Bashkia Pustec (1515) FOTI KITAN Korçe 245,000 2014-11-18 2014-11-19 21424990012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertimin e mureve rrethuese KOMUNA PUSTEC NDERTIM MUR MBROJTES FSHATI GORICE E MADHE FAT.9 DT 10.11.14
  Bashkia Pustec (1515) FOTI KITAN Korçe 57,000 2014-11-18 2014-11-19 21524990012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore KOMUNA PUSTEC NDERTIM BANJO SHKOLA DIELLAS & LAJTHIZE FAT.8 DT 04.11.14
  Bashkia Pustec (1515) FOTI KITAN Korçe 139,000 2014-10-22 2014-10-23 20824990012014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit KOMUNA PUSTEC MIREMBAJTJE MJETI FAT.7 DT 08.10.14
  Bashkia Pustec (1515) FOTI KITAN Korçe 87,000 2014-10-02 2014-10-03 19824990012014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore KOMUNA PUSTEC LYERJE E SHKOLLAVE FAT.6 DT 15.09.14
  Bashkia Pustec (1515) FOTI KITAN Korçe 190,000 2014-08-20 2014-08-21 16924990012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore KOMUNA PUSTEC SISTEMIM SHESHI & VENDOSJE STATUJE NE GOLLOMBOC FAT.5 DT 20.08.14
  Bashkia Pustec (1515) FOTI KITAN Korçe 199,900 2014-07-11 2014-07-14 13524990012014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj KOMUNA PUSTEC MIREMBAJTJE UJESJELLES KANALIZIME FSHATI ZAROSHKE FAT.4 DT 29.05.14
  Bashkia Pustec (1515) FOTI KITAN Korçe 140,000 2014-05-13 2014-05-14 9324990012014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje qe sigurojne energji KOMUNA PUSTEC VENDOSJE NEONE FAT.3 DT 14.04.14
  Bashkia Pustec (1515) FOTI KITAN Korçe 93,900 2014-04-14 2014-04-15 6024990012014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj KOMUNA PUSTEC MIREMBAJTJE DHE PASTRIM KANALI FAT.2 DT 02.04.14
  Bashkia Pustec (1515) FOTI KITAN Korçe 117,900 2014-04-14 2014-04-15 5924990012014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj KOMUNA PUSTEC MIREMBAJTJE RRUGE RURALE FAT.1 DT 01.04.14
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >