Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All FOCUS PRESS All 8,138,450.00 38 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Korce (1515) FOCUS PRESS Korçe 13,500 2014-12-26 2014-12-29 79821220012014 Sherbime te printimit dhe publikimit BASHKIA KORCE PUBLIKIM NJOFTIMI NE GAZETE PER VEND VAKANT FAT 542 DATE 15.12.2014
  Bashkia Lushnje (0922) FOCUS PRESS Lushnje 20,000 2014-11-26 2014-11-27 59921290012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Bashkia lushnje shp. botimi ne gazete fat.11238721 dt.22.10.2014
  Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) FOCUS PRESS Tirane 131,250 2014-10-24 2014-10-24 57310120012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 1012001, MIN KLUTURES, njoftim ne gazete skrese per likuidim 3420 dt.31.07.14 ft.372 dt.25.08.14 serial 11238836
  Komiteti i Ndihmes Ligjore (3535) FOCUS PRESS Tirane 28,800 2014-10-01 2014-10-02 8610141032014 Sherbime te printimit dhe publikimit KSHN Juridike publikim ne gazete,kont nr 62/1 dt 01.09.2014,fat nr 397 dt 10.08.2014 sr 11238762
  Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Kukes (1818) FOCUS PRESS Kukes 15,000 2014-09-24 2014-09-25 8010250552014 Shpenzime te tjera qiraje 1025055 shp per buplikim ne shtyp fat Nr 373 dt 25.08.2014 seria 11238837dt25.04.2014 Zyra Rajonale Sherbimit Social Kukes
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) FOCUS PRESS Tirane 75,000 2014-08-25 2014-08-28 77310060542014 Sherbime te printimit dhe publikimit ARRSH Shkresa 5566/3 dt 25.08.14 Shkr Min Nr.4311 dt 12.08.14 Shpronesim Plepa - Kavaje - Rrogozhine Fat Nr. 360 dt 11.08.14 ser 11238824
  Bashkia Elbasan (0808) FOCUS PRESS Elbasan 175,000 2014-08-26 2014-08-27 57821090012014 Sherbime te tjera Bashkia Elbasan shpenzime publikimi
  Qarku Durres (0707) FOCUS PRESS Durres 9,600 2014-08-11 2014-08-12 17720470012014 Libra dhe publikime profesionale 2047001 TDO 0707/ KESH. QARK. KOD. 2047001/PUBL. NJOFT.
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) FOCUS PRESS Tirane 1,344,000 2014-07-24 2014-07-31 66010060542014 Sherbime te printimit dhe publikimit ARRSH Shkresa 4770/9 dt 22.07.14 Shkr Min Nr.3782 dt 14.07.14 Shpronesim Shkoder - Hani i Hotit Fat Nr. 282 dt 19.06.14 ser11238946
  Inspektoriati i Larte i Kontrollit dhe Deklarimit te Pasurive (3535) FOCUS PRESS Tirane 20,400 2014-07-18 2014-07-21 157 10760012014 Libra dhe publikime profesionale ILDKP sherbim mirembajtje U/K dt.17.07.2014.kont.nr 3678/5dt 14.07.2014 fat.316 dt.14.07.2014 seria 11238880
  Bashkia Tirana (3535) FOCUS PRESS Tirane 2,512,000 2014-07-17 2014-07-17 54521010012014 Libra dhe publikime profesionale Bashkia Tirane njoftime per shtyp urdher 13552 dt 26.10.2013 kont 33 dt 18.09.2013 dt fat 5769 dt 18.04.14 kont 33 dt 22.04.14 fat 11262584 dt 23.04.14
  Mbeshtetje per Shoqerine Civile (3535) FOCUS PRESS Tirane 24,000 2014-07-09 2014-07-10 13110880012014 Sherbime te printimit dhe publikimit 602,Agjen per mbesh e shoq civile ,botime,kontr 2014,urdher 30/5/14,fat 11238929 d 10/6/14
  Bashkia Kamez (3535) FOCUS PRESS Tirane 50,000 2014-07-04 2014-07-07 25221660012014 Sherbime te printimit dhe publikimit Kashkia Kamez sherbim njof. pub. gazete , urdher 195 dt.01.07.2014 kont.13 dt.05.06.2014 fat.49 dt.09.06.2014 seria 11238949
  Bashkia Shkoder (3333) FOCUS PRESS Shkoder 52,500 2014-07-02 2014-07-02 33521410012014 Sherbime te printimit dhe publikimit BASHKIA SHKODER FAT 11238936 DT 11.06.2014
  Bashkia Berat (0202) FOCUS PRESS Berat 25,200 2014-06-09 2014-06-09 32621020012014 Sherbime te printimit dhe publikimit bashkia berat 2102001,likujdim fature dt26.05.2014
  Shkolla e Magjistratures (3535) FOCUS PRESS Tirane 9,600 2014-05-23 2014-05-26 13110550012014 Sherbime te printimit dhe publikimit SHKOLLA E MAGJISTRATURES botim njoftimi urdh 41 dt 20.05.2014 kontrate 9.05.2014 fat 229 dt 19.05.2014 seri 11238992
  PIU per projektin ¿Land Admnistration and Management¿ (3535) FOCUS PRESS Tirane 36,000 2014-05-16 2014-05-19 4510149012014 Shpenz. per rritjen e AQ - koncesione, patenta, licenca, marka, te drejta e tjera ZQRPP Botim ne gazete up 5 dt 10.02.2014 pv 10.02.2014 fat 55 dt 17.02.2014
  Mini Bashkia 7 (3535) FOCUS PRESS Tirane 27,000 2014-05-13 2014-05-14 63121011442014 Shpenzime per honorare Mini Bashkia 7 Publikime ne gazete urdher nr.19 dt.19.02.14 kont. nr 102 dt.25.02.14 ft 254 dt.25.02.14 seria 13607170
  Njesia e Zbatimit te Projektit "Strehim me qellim social" Bashkia Durres (0707) FOCUS PRESS Durres 32,400 2014-05-12 2014-05-13 3921070232014 Sherbime te tjera 0707 NJESIA ZBATIMIT PROJEKTIT 2107023 LIK FAT 146 DT 2.4.2014,156 DT 14.4.2014
  Komuna Rashbull (0707) FOCUS PRESS Durres 120,000 2014-05-06 2014-05-07 11923650012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative TDO 0707 KOMUNA RRASHBULL 2365001 LIK PUBLIKIM GAZETE