Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All FLORIFARMA All 5,983,892.00 11 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Materniteti Tirane (3535) FLORIFARMA Tirane 1,118,600 2014-12-28 2014-12-29 55310130502014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013050 SUOGJ M.GERALDINA barna vazhdim kontr. 57/4 dt. 30.05.2014 fat.16902(117476419) dt. 15.12.2014 fh. 165 dt. 15.12.2014
  Materniteti Tirane (3535) FLORIFARMA Tirane 153,021 2014-12-28 2014-12-29 55110130502014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013050 SUOGJ M.GERALDINA BARNA UP. 72 DT. 16.12.2014 NJFT. 72/3DT. 19.12.2014 KONTR.72/4 DT. 22.12.2014 FAT.17268(117476900) DT. 22.12.2014 FH. 166 DT. 22.12.2014
  Materniteti Tirane (3535) FLORIFARMA Tirane 151,400 2014-11-20 2014-11-21 48910130502014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 602 SUOGJ M.GERALDINA medikamente,kontrate nr 57/4 dt 30.05.2014 ne vazhdim,fat nr 13718 dt 13.10.2014,seri 117472363,fh nr 146 dt 13.10.2014
  Materniteti Tirane (3535) FLORIFARMA Tirane 2,520 2014-11-20 2014-11-21 49110130502014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 602 SUOGJ M.GERALDINA materiale mjekimi,,kontrate nr 50/4 dt 15.05.2014 ne vazhdim,fat nr 13676 dt 13.10.2014,seri 117462309,fh nr 145 dt 13.10.2014
  Materniteti Tirane (3535) FLORIFARMA Tirane 110,634 2014-11-20 2014-11-21 49010130502014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 602 SUOGJ M.GERALDINA medikamente,kontrate nr 43/3 dt 27.03.2014 ne vazhdim,fat nr 11369 dt 26.08.2014,seri 117463306,fh nr 115 dt 26.08.2014
  Materniteti Tirane (3535) FLORIFARMA Tirane 480,000 2014-07-31 2014-07-31 24310130502014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 602,SUOGJ M.GERALDINA,blerje medikamente up.50 dt.12.05.2014 app14 maj 2014 njof. lidh. kont.50/3 dt.14.05.2014 kont.50/4 dt.15.05.2014 for. njof.nr.50/5 dt.19.05.2014 ft.8573 seria 117465598 dt.24.06.2014 fh.64 dt.23.06.14 ak&pvak24.06.14
  Materniteti Tirane (3535) FLORIFARMA Tirane 2,070,000 2014-07-31 2014-07-31 24210130502014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 602,SUOGJ M.GERALDINA,blerje medikamente up.57 dt.28.05.2014 app14.maj 2014njof.lidh.kont57/3dt.29.05.14 kont.57/4 dt.30.05.14 form njof. kont.57/5 dt.02.06.14 ft.8515 seria 117465518 dt.24.06.14 fh.64 dt.24.06.14 ak&pvak.24.06.2014
  Materniteti Tirane (3535) FLORIFARMA Tirane 9,262 2014-07-23 2014-07-23 22410130502014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 602,SUOGJ M.GERALDINA,blerje medikamente, kont.43/3 dt.27.03.2014 ne vazhdim ft.8574seria 117465599 dt.24.06.2014 fh.nr.65 dt.25.06.2014 pvak dt.25.06.2014
  Materniteti Tirane (3535) FLORIFARMA Tirane 53,565 2014-06-27 2014-06-30 19710130502014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 602,SUOGJ M.GERALDINA,medikamente,konT.43/30DT. 27.03.2014 NE VAZHDIM FAT. 7414 SERI 117464035 DT. 02.06.2014 FH. 41 DT.02.06.2014
  Materniteti Tirane (3535) FLORIFARMA Tirane 36,087 2014-05-27 2014-05-27 14310130502014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 602,SUOGJ M.GERALDINA,medikamente,kon vazh 43/3 d 27/3/14,fat 5573 d 25/4/14 s 117461505,fh 35 d 25/4/14
  Materniteti Tirane (3535) FLORIFARMA Tirane 1,798,803 2014-05-16 2014-05-19 13110130502014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 602,SUOGJ M.GERALDINA,medikamente,up 43 d 27/3/14 njapp 5/5/14,kontr 43/3 d 27/3/14,fat 4394 d 26/3/14 s 117459793,fh 20 d 26/3/14
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >