Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All FLORFARMA All 232,378,193.00 606 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Sp. Peqin (0827) FLORFARMA Peqin 917,680 2014-12-29 2014-12-31 160/110130802014 Ilaçe dhe materiale mjeksore MEDIKAMENTE nga Spitali Peqin fat nr 8786 dt 12.09.2013, fat nr 130 dt 28.012008 fat nr45 dt 06.11.2007 fat nr 29 dt 21.09.2007 detyrimet e prapambetura
  Spitali Ushtarak (3535) FLORFARMA Tirane 398,300 2014-12-27 2014-12-30 67110131042014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI UNIVERSITAR I TRAUMES barna Up. 610 dt. 08.11.2014 njft. 07.11.2014 kontr. 113 dt. 12.11.2014 fat.6613(16116613) dt. 12.11.2014 fh. 214 dt. 12.11.2014
  Sp. Laç (2019) FLORFARMA Laç 417,958 2014-12-24 2014-12-30 42210130752014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI LAC PAGAUR UP NR 39 DT 17/12/2014 FATURE NR 222 NR SERIE 18700222 DT 23.12.2014 FH NR 95 DT 23.12.2014 PV KOLAUDIMI DT 23.12.2014
  Spitali Ushtarak (3535) FLORFARMA Tirane 52,000 2014-12-27 2014-12-30 65710131042014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI UNIVERSITAR I TRAUMES barna vazhdim kontr.60 dt.09.06.2014 fat.3491(16103491) dt. 23.10.2014 fh. 197 dt. 23.10.2014
  Spitali Ushtarak (3535) FLORFARMA Tirane 90,388 2014-12-28 2014-12-30 66610131042014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SUT barna VAZHDIM KONTR.19/9 DT.05.03.2014 FAT.6607(16116607) DT. 04.11.2014 FH. 208 DT. 04.11.2014 FAT.6608(16116608) DT. 05.11.2014 FH. 209 DT. 05.11.2014 FAT.6616 (16116616) DT.13.11.2014 FH.216 DT.13.11.2014 FH. 216 DT. 13/11/14
  Sp. Pogradec (1529) FLORFARMA Pogradec 478,200 2014-12-29 2014-12-30 75610130822014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013082 SPITALI POGRADEC LIK FAT=89145850 DT 09.01.2012
  Sp. Pogradec (1529) FLORFARMA Pogradec 477,360 2014-12-29 2014-12-30 75810130822014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013082 SPITALI POGRADEC LIK FAT= 84126250 DT 28.12.2010
  Sp. Pogradec (1529) FLORFARMA Pogradec 478,200 2014-12-29 2014-12-30 75410130822014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013082 SPITALI POGRADEC LIK FAT=88715029 DT 26.10.2011
  Sp. Pogradec (1529) FLORFARMA Pogradec 999,600 2014-12-29 2014-12-30 75710130822014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013082 SPITALI POGRADEC LIK FAT= 00891351 DT 22.05.2012
  Sp. Pogradec (1529) FLORFARMA Pogradec 478,800 2014-12-29 2014-12-30 75510130822014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013082 SPITALI POGRADEC LIK FAT=00891031 DT 09.01.2012
  Spitali Ushtarak (3535) FLORFARMA Tirane 80,249 2014-12-27 2014-12-30 65810131042014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI UNIVERSITAR I TRAUMES barna vazhdim kontr.60 dt.09.06.2014 fat.6634(16116634) dt. 27.11.2014 fh. 234 dt. 27.11.2014
  Sp. Tropoje (1836) FLORFARMA Tropoje 19,320 2014-12-29 2014-12-30 37710130872014 Ilaçe dhe materiale mjeksore Sherbimi SPitalor Tropoje shtese kontrate dt 23.12.14 ft 223 dt 23.12.14 fh 98 dt 26.12.14
  Sp. Librazhd (0821) FLORFARMA Librazhd 243,275 2014-10-16 2014-12-30 610130762015 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI LIBRAZHD,LIKUJDIM DETYRIMI PER BLERJE MEDIKAMENTE FAT 4627 DATE 31.01.2014,FH 13 DATE 31.01.2014,FAT 4627 DATE 04.02.2014.,FH FARMACIE NR 16 DATE 04.02.2014.
  Spitali Ushtarak (3535) FLORFARMA Tirane 90,388 2014-12-28 2014-12-29 66610131042014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SUT barna VAZHDIM KONTR.19/9 DT.05.03.2014 FAT.6607(16116607) DT. 04.11.2014 FH. 208 DT. 04.11.2014 FAT.6608(16116608) DT. 05.11.2014 FH. 209 DT. 05.11.2014 FAT.6616 (16116616) DT.13.11.2014 FH.216 DT.13.11.2014 FH. 216 DT. 13/11/14
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) FLORFARMA Tirane 163,500 2014-12-28 2014-12-29 354010130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore QSUT Barna vazhdim kontr 4913/5 dt 12.11.14 fat 6645 sr 16116645 dt 10.12.2014 fh 4379 dt 10.12.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) FLORFARMA Tirane 163,500 2014-12-28 2014-12-29 353910130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore QSUT Barna vazhdim kontr 4913/5 dt 12.11.14 fat 6620 sr 16116620 dt 14.11.14 fh 4244 dt 14.11.2014
  Spitali Ushtarak (3535) FLORFARMA Tirane 52,000 2014-12-27 2014-12-29 65710131042014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI UNIVERSITAR I TRAUMES barna vazhdim kontr.60 dt.09.06.2014 fat.3491(16103491) dt. 23.10.2014 fh. 197 dt. 23.10.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) FLORFARMA Tirane 1,066,000 2014-12-28 2014-12-29 354210130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore qsut barna kont 4913/5 dt 12.11.14 fat 207 sr 18700207 dt 11.12.20414 fh 4386 dt 11.12.2014
  Spitali Ushtarak (3535) FLORFARMA Tirane 398,300 2014-12-27 2014-12-29 67110131042014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI UNIVERSITAR I TRAUMES barna Up. 610 dt. 08.11.2014 njft. 07.11.2014 kontr. 113 dt. 12.11.2014 fat.6613(16116613) dt. 12.11.2014 fh. 214 dt. 12.11.2014
  Spitali Ushtarak (3535) FLORFARMA Tirane 80,249 2014-12-27 2014-12-29 65810131042014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI UNIVERSITAR I TRAUMES barna vazhdim kontr.60 dt.09.06.2014 fat.6634(16116634) dt. 27.11.2014 fh. 234 dt. 27.11.2014