Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All FLADY PETROLEUM All 32,373,166.00 196 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Nd-ja Komunale Banesa (1111) FLADY PETROLEUM Gjirokaster 270,372 2014-12-29 2014-12-30 17521150082014 Karburant dhe vaj 2115008 ND.KOMUNAE BANESA , KARBURANT, FATURA NR 553 DT 24.12.2014, SERIA 15827229, FH NR 17 DT 24.12.2014
  Qarku Gjirokaster (1111) FLADY PETROLEUM Gjirokaster 128,501 2014-12-29 2014-12-30 42520110012014 Karburant dhe vaj 2011001 KESHILLI I QARKUT GJIROKASTER KARBURANT FAT NR 554 DT 11.12.2014 15827230 KONTR NR REF 001 DT 26.03.2014 FH NR 13 DT 12.12.2014
  Nd-ja Komunale Banesa (1111) FLADY PETROLEUM Gjirokaster 482,412 2014-12-26 2014-12-29 17421150082014 Karburant dhe vaj 2115008 ND.KOMUNAE BANESA , KARBURANT, FATURA NR 475 DT 23.12.2014, SERIA NR 15827151, FH NR 16 DT 23.12.2014
  Dogana Gjirokaster (1111) FLADY PETROLEUM Gjirokaster 30,000 2014-12-26 2014-12-29 15210100862014 Pjese kembimi, goma dhe bateri 1010086 DEGA E DOGANES KAKAVIE , FILTRA VAJI, UP NR 52, FH NR 56 DT 17.12.2014
  Zyra e Punes Gjirokaster (1111) FLADY PETROLEUM Gjirokaster 69,660 2014-12-24 2014-12-26 25610250112014 Karburant dhe vaj Z.R.PUNESIMIT 1025011, KARBURANT PER NGROHJE,UP NR 117/1 DT 19.12.2014, FATURA NR 557 DT 22.12.2014, FH NR 13 DT 22.12.2014
  Zyra e Punes Gjirokaster (1111) FLADY PETROLEUM Gjirokaster 48,900 2014-12-24 2014-12-26 24710250112014 Karburant dhe vaj Z.R.PUNESIMIT 1025011, KARBURANT PER NGROHJE,UP NR 18 DT 16.12.2014, FATURA NR 555 DT 19.12.2014, NR SRIAL 15827231
  Komuna Antigone (1111) FLADY PETROLEUM Gjirokaster 35,928 2014-12-17 2014-12-24 14724480012014 Karburant dhe vaj 2448001 KOM.ANTIGONE GJIROKASTER KARBURANT DHJETOR 2014 FAT NR 527 DT 04.12.2014 NR SER 15827203 FH 27 DT 04.12.2014 UP NR 11 DT 02.05.2014
  Qendra Ekonomike Arsimit (1111) FLADY PETROLEUM Gjirokaster 319,400 2014-12-24 2014-12-24 13121150032014 Karburant dhe vaj Q.EKONOMIKE E ARSIMIT, NAFTE, FATURA N R 558 DT 22.12.2014, FH NR 62 DT 22.12.2014, NR SERIAL 1582723
  Komuna Qender (1111) FLADY PETROLEUM Gjirokaster 35,928 2014-12-19 2014-12-24 17224450012014 Karburant dhe vaj 2445001 KOM QENDER LIBOHOVE KARBURANT DHJETOR 2014 FAT NR 530 DT 09.12.2014 NR SER 15827208 UP NR 11 DT 22.04.2014 FTES OFERT NJOFT FITUES
  Komuna Odrie (1111) FLADY PETROLEUM Gjirokaster 38,228 2014-12-19 2014-12-24 11924460012014 Karburant dhe vaj 2446001 KOMUNA ODRIE , karburantfatura nr 541 dt 04.12.2014, nr serial 15827217
  Bashkia Gjirokaster (1111) FLADY PETROLEUM Gjirokaster 426,239 2014-12-19 2014-12-22 53621150012014 Karburant dhe vaj 2115001 BASHKIA GJIROKASTER , karburant, fatura nr 535 dt 04.12.2014, nr serial 15827211, fatura nr 539 dt 04.12.2014, nr serial 15827215
  Zyra e Punes Gjirokaster (1111) FLADY PETROLEUM Gjirokaster 46,200 2014-12-18 2014-12-19 244250112014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj Z.R.PUNESIMIT 1025011,RIPARIME TE SISTEMIT NGROHES, UP NR 16 DT 08.12.2014, NR SERIAL 15827228
  Qarku Gjirokaster (1111) FLADY PETROLEUM Gjirokaster 80,450 2014-12-18 2014-12-19 39320110012014 Karburant dhe vaj 2011001 KESHILLI I QARKUT GJIROKASTER KARBURANT FAT NR547 DT 04.12.2014 15827223 KONTR NR REF 001 DT 26.03.2014 FH NR 12 DT 04.12.2014
  Komuna Lunxheri (1111) FLADY PETROLEUM Gjirokaster 330,000 2014-12-17 2014-12-18 21924470012014 Sherbim per ngrohje 2447001 Komuna Lunxheri, karburant, kontrate dt 30.04.2014,FATURA NR 520 DT 04.12.2014, SERIA 15827196
  Bashkia Libohove (1111) FLADY PETROLEUM Gjirokaster 13,555 2014-12-16 2014-12-16 30421160012014 Karburant dhe vaj 2116001 BASHKI LIBOHOVE KARBURANT FAT NR 526 DT 04.12.2014 NR SER 1582792 UP NR 98 DT 01.12.2014 FTES OFERT VLERES PERF
  Drejtoria Rajonale e Monumenteve te Kultures Gjirokaster (1111) FLADY PETROLEUM Gjirokaster 63,364 2014-12-15 2014-12-16 23210120042014 Karburant dhe vaj 1012004 D.R.K.K GJIROKASTER KARBURANT DHJETOR 2014 FAT NR 532 DT 04.12..2014 NR SER 15827208 NJOFT FITUES FTES OFERT UP NR 2 DT 10.06..2014
  Komuna Dropull I Siperm (1111) FLADY PETROLEUM Gjirokaster 155,961 2014-12-15 2014-12-16 25124530012014 Karburant dhe vaj 2453001 KOMUNA VRISERA NAFTA FAT NR 545.544 SERIA 15827220.221 FH 49 SERIA 10.12.2014
  Dega Rajonale e Inspektoriatit Shteteror te Mjedisit, Pyjeve dhe Ujerave Gjirokaster FLADY PETROLEUM Gjirokaster 190,800 2014-12-15 2014-12-16 6810260722014 Pjese kembimi, goma dhe bateri 1026072 ISHMPU SERVISE PJESE KEMBIMI FAT NR 518.SERIA 15827194 UP NR 4 DT 24.11.2014. PV 02.12.2014. OFERTA EKONOMIKE
  Komuna Dropull I Poshtem (1111) FLADY PETROLEUM Gjirokaster 865,543 2014-12-16 2014-12-16 22424520012014 Karburant dhe vaj K.DROPULL I POSHTEM 2452001 ,KARBURANT, FATURA NR 538 DT 04.12.2014, NR SERIA 15827214
  Drejtoria Arsimore Gjirokaster (1111) FLADY PETROLEUM Gjirokaster 27,185 2014-12-12 2014-12-15 41310110112014 Karburant dhe vaj 1011011 DAR GJIROKASTER KARBURANT FAT NR 528 DT 04.12.2014 NR SER 15827204 FH NR 46 DT 04.12.2014 UP NR 298 DT 01.12.2014 FTES OFERT AKT MARJE DOREZ FTES OFERTE NJOFT FITUES