Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All FEDOS shpk All 2,227,226.00 8 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Spitali Lezhe (2020) FEDOS shpk Lezhe 31,200 2014-12-01 2014-12-02 48810130212014 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes SPITALI LEZHE LIK FAT.38 DT.27.11.2014
  Spitali Lezhe (2020) FEDOS shpk Lezhe 322,800 2014-11-17 2014-11-18 44510130212014 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes SPITALI LEZHE LIK FAT.308 DT.11.11.2014
  PIU Global Fund (3535) FEDOS shpk Tirane 103,430 2014-09-05 2014-09-05 1410139032014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT 231,PIU GLOBAL FUND HIV/AIDS, TVSH PRODUKTE SHENTESORE uP. 18.06.2014 PV DT.11.07.2014 KONTRATE 21.07.2014 URDHER PER LIKUJDIM 04.09.2014 FAT.225 SERI 15917035 DT. 03.09.2014
  Spitali Lezhe (2020) FEDOS shpk Lezhe 787,200 2014-07-09 2014-07-09 22510130212014 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes SPITALI LEZHE LIK FAT 01 DT 08.07.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) FEDOS shpk Tirane 478,800 2014-07-08 2014-07-09 64010130492014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1013049 QSUT bl EKG pv emergjence dt.03.4.2013 fat 75(07812230) dt.03.04.2013 fh.25 dt.19.06.2014 p.v.m.d dt.03.04.2013
  Materniteti Tirane (3535) FEDOS shpk Tirane 231,600 2014-06-19 2014-06-19 17710130502014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 602,SUOGJ M.GERALDINA, PJESE KEMBIMI APARATURA MJEKSORE Up.26 dt. 11.03.2014
  Sp. Mirdite (2026) FEDOS shpk Mirdite 42,996 2014-05-12 2014-05-13 8810130792014 Ilaçe dhe materiale mjeksore spitali mirdite per ndrim filtrash instrumenta mjeksore
  Spitali Lezhe (2020) FEDOS shpk Lezhe 229,200 2014-03-18 2014-03-20 8010130212014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj SPITALI LEZHE LIK FAT.45 DT.12.03.2014
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >