Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All EUROPETROL DURRES ALBANIA All 215,897,090.00 388 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Gjykata e rrethit Kruje (0716) EUROPETROL DURRES ALBANIA Kruje 10,247 2014-12-30 2014-12-31 21410290242014 Karburant dhe vaj GJYKATA E RRETHIT KRUJE LIK I FATURES ME NR 1211 NR SERIAL 16831931 DT 19.12.2014
  Qendra Kombetare e Trajtimit te Viktimave te Dhunes ne Familje (3535) EUROPETROL DURRES ALBANIA Tirane 57,398 2014-12-29 2014-12-30 13010251132014 Karburant dhe vaj QENDRA KOMB TRAJSNIMIT TE VIKTIMAVE Lik karburant,shtese kontrate nr 55 dt 24.01.14,urdh tit 55/1 dt 24.01.14,Fat 101 seri 11387422 dt 6.2.14,fh 18 dt 6.2.14
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) EUROPETROL DURRES ALBANIA Tirane 1,499,374 2014-12-23 2014-12-29 157110060542014 Karburant dhe vaj ARRSH Shkresa Nr. 8941 dt 11.12.14 Shtese Kontrata Nr.3015/1 dt 07.07.14 Fat Nr.33 dt 04.12.14 ser 18593033 Flete Hyrje Nr.30 dt 04.12.14
  Komuna Aliko (3731) EUROPETROL DURRES ALBANIA Sarande 299,007 2014-12-26 2014-12-29 20727370012014 Karburant dhe vaj lik nga kom aliko sr fat nr 13 dt 02.12.2014
  Qendra Nderuniversitare e Sherbimeve te Rrjetit Telematik (3535) EUROPETROL DURRES ALBANIA Tirane 53,333 2014-12-28 2014-12-29 810111602014 Shpenz. per rritjen e AQT - makina 1011160 QENDRA NDERUNIVERSITARE E SHERBIMEVE DHE RRJETIT TELEMATIK tvsh sh 23.12.2014 fat 24.12.2014
  Mini Bashkia 8 (3535) EUROPETROL DURRES ALBANIA Tirane 39,600 2014-12-28 2014-12-29 21921011372014 Karburant dhe vaj Min Bashk Nr 8 Nafta kont. ne vazhdim 454 dt.05.05.2014 fat.1225 dt.24.12.2014 seria 16831945 fh33 dt.24.12.2014
  Bashkia Lac (2019) EUROPETROL DURRES ALBANIA Laç 119,952 2014-12-18 2014-12-23 98021260012014 Karburant dhe vaj BASHKIA LAC PAGUAR SHPENZIME PER LIKUIDIMFATURE NAFTE KONTRATE NR 746/12 DT 20.06.2014 FT NR 918 DT 01.11.2014
  Bashkia Lac (2019) EUROPETROL DURRES ALBANIA Laç 116,575 2014-12-18 2014-12-23 98121260012014 Karburant dhe vaj BASHKIA LAC PAGUAR SHPENZIME PER LIKUIDIMFATURE NAFTE KONTRATE NR 746/12 DT 20.06.2014 FT NR 1077 DT 01.12.2014
  Bashkia Lac (2019) EUROPETROL DURRES ALBANIA Laç 124,085 2014-12-18 2014-12-23 97921260012014 Karburant dhe vaj BASHKIA LAC PAGUAR SHPENZIME PER LIKUIDIMFATURE NAFTE KONTRATE NR 746/12 DT 20.06.2014 FT NR 706 DT 03.10.2014
  Drejtoria e Pyjeve Korce (1515) EUROPETROL DURRES ALBANIA Korçe 248,477 2014-12-12 2014-12-15 19210260132014 Karburant dhe vaj DREJ SHERBIMIT PYJOR SHTESE KONTRATE 20% LIK FATURE 11387392 DAT 28.01.2014
  Bashkia Peshkopi (0606) EUROPETROL DURRES ALBANIA Diber 846,120 2014-12-15 2014-12-15 43021060012014 Karburant dhe vaj BASHKIA PESHKOPI LIK fat nr 1004dt 19.11.14
  Bashkia Orikum (3737) EUROPETROL DURRES ALBANIA Vlore 2,545,993 2014-12-11 2014-12-12 25821580012014 Karburant dhe vaj BLERJE KARBURANTI BASHKIA ORIKUM 2158001 FATURA NR.964 DT.11.11.2014 SERIA 16831684
  Nd-ja Sherbimeve Komunale (0707) EUROPETROL DURRES ALBANIA Durres 3,503,278 2014-12-11 2014-12-12 31221070132014 Karburant dhe vaj 0707 ND/JA SHERBIMIT KOMUNAL FAT 1131 DT 9.12.2014
  Ndermarrja Rruga (0707) EUROPETROL DURRES ALBANIA Durres 358,327 2014-12-10 2014-12-11 19221070142014 Karburant dhe vaj KARBURANT/ NDERMARRJA RRUGA DURRES/ KOD 2107014/ TDO 0707/
  Komuna Cepo (1111) EUROPETROL DURRES ALBANIA Gjirokaster 290,013 2014-12-10 2014-12-11 12324500012014 Karburant dhe vaj 2450001 KOMUNA CEPO PER karburant. paguhet pjesa e prapambetur nga ush i dates 06.06.2013. nr fat 251 dt 26.04.2013 seria 06580766 fh 4 dt 26.04.2013
  Sp. Tepelene (1134) EUROPETROL DURRES ALBANIA Tepelene 666,133 2014-12-04 2014-12-05 193/10130862014 Karburant dhe vaj karburan i prapambetur spitali tep
  Sp. Tepelene (1134) EUROPETROL DURRES ALBANIA Tepelene 640,356 2014-12-04 2014-12-05 192/10130862014 Karburant dhe vaj karburan i prapambetur spitali tep
  Nd-ja Komunale Plazh (0707) EUROPETROL DURRES ALBANIA Durres 2,630,172 2014-12-04 2014-12-05 15321070152014 Karburant dhe vaj 0707 KOMUNALE PLAZH 2107015 LIK FAT 1047 DT 27.11.2014
  Bashkia Durres (0707) EUROPETROL DURRES ALBANIA Durres 342,720 2014-12-04 2014-12-04 61121070012014 Karburant dhe vaj 2107001 BASHKIA DURRES BLERJE KARBURANT FAT NR 920 DT04.11.2014
  Gjykata e rrethit Kruje (0716) EUROPETROL DURRES ALBANIA Kruje 33,794 2014-11-27 2014-11-27 17610290242014 Karburant dhe vaj GJYKATA E RRETHIT KRUJE LIK I FATURES ME NR1042 NR SERIAL 16831762 DT 25.11.2014