Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All EURONDERTIMI 2000 All 235,499,829.00 25 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Drejtoria e Pergjithshme e Hekurudhave Durres (0707) EURONDERTIMI 2000 Durres 3,390,074 2014-12-30 2014-12-31 707110060952014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) TDO 0707/DRE E PERGJ. E HEKUR. /KOD.1006095/NDERT REPARTI I I RIPAR TE VAGINAVE
  Bashkia Durres (0707) EURONDERTIMI 2000 Durres 2,812,800 2014-12-30 2014-12-31 69421070012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2107001 BASHKIA DURRES SIT NR RIK RRUGES TASIM KELLICI L 18 ISH KENETA FAT NR 460 DT 24.12.2014
  Bashkia Durres (0707) EURONDERTIMI 2000 Durres 13,098,438 2014-12-29 2014-12-30 69521070012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2107001 BASHKIA DURRES SIT NR 1 RIK RRUGA BAJRM CURRI LIK FAT NR 459 DT 24.12.2014
  Inspektoriati Qendror Teknik (3535) EURONDERTIMI 2000 Tirane 7,721,118 2014-12-30 2014-12-30 25410930112014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore 466-231 IQT rikonstruksion,up nr 6561 dt 10.10.2014,njoftim fit dt 24.11.2014,kontrate nr 6561/7 d t01.12.2014,fat nr 462 d t26.12.2014,seri 18326368 ,situacion perfundimtar dt 26.12.2011,njoftim APP dt 01.12.2014
  Bashkia Durres (0707) EURONDERTIMI 2000 Durres 15,054,723 2014-12-29 2014-12-29 69321070012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2107001 BASHKIA DURRES SIT NR 1 RIK I RRUGES PORTO ROMANE L 18 ISH KENETA FAT NR 458 DT 24.12.2014
  Administrata Qendrore SHKP (3535) EURONDERTIMI 2000 Tirane 1,241,949 2014-12-26 2014-12-29 28010250852014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1025085 SH K. PUNESIMIT Rikonstr ZP Tirane up 2612/3 dt 6.10.2014 njf 4.11.2014 kontr 2612/11 dt 13.11.2014 sit fat 457 dt 1.12.2014 s 18326363 certif 2612/14 dt 19.12.2014
  Bashkia Durres (0707) EURONDERTIMI 2000 Durres 4,631,338 2014-12-24 2014-12-24 6782107002104 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2107001 BASHKIA DURRES SIT PERF RIVALIT I SHESHIT PARA TIR BANKE FAT NR 456 DT 16.12.2014
  Bashkia Mamuras (2019) EURONDERTIMI 2000 Laç 859,800 2014-12-17 2014-12-23 59821620012014 Shpenz. per rritjen e AQT - varrezat BASHKIA MMAURRAS PGAUAR UP NR 21 DT 20.10.2014 KONTRATE NR 2169/12 DT 03.12.2014 FATURE NR 454 DT 17.12.2014 NR SERIE 18326360
  Bashkia Mamuras (2019) EURONDERTIMI 2000 Laç 871,390 2014-12-17 2014-12-23 59721620012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve BASHKIA MAMAURRAS PAGUAR UP NR 22 DT 20.10.2014 KONTRATE NR 2170/2 DT 03.12.2014 FATURE NR 455 DT 16.12.2014 NR SERIE 18326362
  Bashkia Durres (0707) EURONDERTIMI 2000 Durres 30,845,283 2014-12-19 2014-12-19 66521070012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2107001 BASHKIA DURRES SIT NR 4 RIVALIT I KORSIVE TE BICIKLETAVE GJELBERIMIT DHE NDRICIMIT NE RRUGEN PAVARSIA FAT NR 452 DT 16.12.2014
  Bashkia Durres (0707) EURONDERTIMI 2000 Durres 31,691,500 2014-12-09 2014-12-10 63621070012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2107001 BASHKIA DURRES SIT NR 3 REALIZIM I KORSIVE TE BICIKLETAVE NDRICIMIT DHE GJELBERIMIT NE RRUGEN PAVARSIA LIK FAT NR 451 DT 01.12.2014
  Komiteti Shteteror i Kulteve (3535) EURONDERTIMI 2000 Tirane 174,857 2014-11-24 2014-11-24 15010251152014 Garanci te vitit te meparshem per sigurimin e kontrates,Te Dala 1025115 KOMITETI SHTETEROR I KULTEVE 5% garanci sh 13.11.2014
  Bashkia Durres (0707) EURONDERTIMI 2000 Durres 6,853,684 2014-11-11 2014-11-12 55421070012014 Garanci te viteve te meparshme per sipermarje punimesh,Te Dala 2107001 BASHKIA DURRES 5% garanci objekti bulevardi kryesor shkresa nr6950 03.11.2014
  Bashkia Durres (0707) EURONDERTIMI 2000 Durres 31,691,500 2014-11-11 2014-11-11 56021070012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2107001 BASHKIA DURRES sit progresiv nr 2 realizimi ikorsive te bicikletave gjelberimit dhe ndricimit ne rrugen pavarsia fat nr 449 dt 05.11.5014
  Bashkia Durres (0707) EURONDERTIMI 2000 Durres 46,694,535 2014-10-02 2014-10-03 43521070012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2107001 BASHKIA DURRES SIT NR 1 OBJEKTI REALIZIM I KORSIVE TE BICIKLETAVE ,GJELB, NDRICIM,NE RRUGEN PAVARSIA FAT NR 06155048 DT 01.10.2014
  Komuna Katundi I Ri (0707) EURONDERTIMI 2000 Durres 2,330,000 2014-09-09 2014-09-09 14923680012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera per konstruksionin e rrugeve, urave, rrjeteve 0707 KOM KATUNDI RI 2368001 LIK FAT 261 DT 13.10.2014 SISTEMIM ASFALTIM RRUGA HOXHVE
  Inspektoriati Qendror Teknik (3535) EURONDERTIMI 2000 Tirane 1,441,724 2014-09-04 2014-09-05 14810930112014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 231-466-IQT situacion per rikon,kontrtae shtese nr 5282/1 d t15.08.2014,urdher nr 5282 dt 15.08.2014,fat nr 443 dt 29.08.2014
  Inspektoriati Qendror Teknik (3535) EURONDERTIMI 2000 Tirane 2,088,438 2014-09-04 2014-09-05 14710930112014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative 231-466-IQT situacion pjesor per rikon,up nr 2543 dt 15.04.2014,njof fit nr 2543/6 dt 15.05.2014,njof app dt 19.05.2014,kont nr 2543/7 dt 22.05.2014,fat nr 441 dt 04.08.2014,seri 06155043,situacion perfundimtar
  Inspektoriati Qendror Teknik (3535) EURONDERTIMI 2000 Tirane 474,000 2014-09-04 2014-09-05 14610930112014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 602-IQT riparime,up nr 4941/1 dt 23.07.2014,njofti dt 21.08.2014,fat nr 442 dt 27.08.2014,seri 06155044
  Komuna Golem (3513) EURONDERTIMI 2000 Kavaje 4,019,683 2014-06-26 2014-06-27 24024750012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) KOMUNA GOLEM LIKUJDIM FAT 432 DT 04.04.2014 TE KONTRATES 1402 DT 06.06.2013 ME UR.P 795 DT 01.04.2013 SITUACION PJESOR