Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All ERZENI/SH All 15,664,115.00 14 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Lezhe (2020) ERZENI/SH Lezhe 472,302 2014-12-19 2014-12-22 65021270012014 Garanci te viteve te meparshme per sipermarje punimesh,Te Dala BASHKIA LEZHE PAG 5%G.O PER BLERJE PAISJE PER SHKOLLEN E MESME
  Prokuroria e rrethit Kruje (0716) ERZENI/SH Kruje 1,135,440 2014-12-19 2014-12-22 16710280142014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1028014 PROKURORIA E RRETHIT KRUJE LIK I FATURES ME NR 358 NR SERIAL 16847232DT 26.11.2014
  Bashkia Lezhe (2020) ERZENI/SH Lezhe 467,197 2014-12-19 2014-12-22 64921270012014 Garanci te viteve te meparshme per sipermarje punimesh,Te Dala BASHKIA LEZHE PAG 5%G.O PER BLERJE PAISJE PER SHKOLLEN 9 VJECARE BESLIDHJA
  Universiteti i Tiranes (3535) ERZENI/SH Tirane 3,083,244 2014-12-18 2014-12-19 37710110392014 Garanci te tjera, te vitit vazhdim,Te Dala UT Rektorati rikostruksion 5%granci urdh 3770/1 dt 16.12.2014 pv 12.12.2014
  Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) ERZENI/SH Tirane 2,555,210 2014-11-06 2014-11-06 41710940012014 Shpenz. per rritjen e AQT - orendi zyre MZHUT paisje zyre kont va 2636/3 08.08.2014 fat 282,284,294 fh 25 09.10.2014
  Qendra Kombetare e Regjistrimit (3535) ERZENI/SH Tirane 1,365,600 2014-10-30 2014-10-30 16610040932014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre 231 QKR pajisje,up nr 143 dt 21.05.2014,ftese per oferte dt 26.05.2014,njoftim fit dt 27.05.2014,kontrate nr 8183 dt 14.07.2014,fat nr serie 12490685 dt 23.08.2014,fh nr 18 dt 23.08.2014,pv i marrjes ne dorezim dt 23.08.2014
  Komuna Shupenze (0603) ERZENI/SH Bulqize 568,800 2014-10-24 2014-10-24 11723180012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre KOMUNA SHUPENZE (2318001) likujdim furnitorin ERZENI/SH per PO numer 3855.
  Aparati Drejt.Pergj.Doganave (3535) ERZENI/SH Tirane 719,309 2014-10-15 2014-10-16 91510100772014 Garanci bankare te vitit ne vazhdim,Te Dala DREJT PERGJ DOGANAVE. lik kthim garancie, urdher tit dt 8.10.2014
  Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) ERZENI/SH Tirane 828,360 2014-09-29 2014-09-30 34010940012014 Shpenz. per rritjen e AQT - orendi zyre MZHUT paisje zyre kont va 2636/3 08.08.2014 fat 282,284,294 19,22.08.2014 likujdim i pjesshem fh 20 18.09.2014 pv marrje dorzim 18.09.2014
  Aparati Drejt.Pergj.Doganave (3535) ERZENI/SH Tirane 361,785 2014-09-11 2014-09-12 841101007720141 Garanci bankare te vitit ne vazhdim,Te Dala DREJT PERGJ DOGANAVE. lik 5% garancie urdher tit dt 8.9.2014
  Qendra e Formimit Policor Tirane (3535)/Akademia e Sigurise Tirane (3535) ERZENI/SH Tirane 816,000 2014-08-25 2014-08-25 15010160032014 Shpenz. per rritjen e AQT - orendi dhe pajisje mence 231 Qendra e Formimit Policor pajisje,kontrate nr 36/4 dt 25.06.2014,up nr 36 dt 09.05.2014,pv i pranimit dt 30.07.2014,fat nr 252 d t24.07.2014,seri 12490955,fh nr 48 dt 30.07.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) ERZENI/SH Tirane 1,411,800 2014-04-24 2014-04-24 19910130492014 Shpenz. per rritjen e AQT - mjete te tjera QSUT 602 STRATEGJIA ,FURNIZIM MOBILJE,KONTR VAZH 108/10 D 1/10/2007,FAT 95 D 30/10/2007 S 36529435,FH 62 D 11/10/2007
  Bashkia Shkoder (3333) ERZENI/SH Shkoder 1,534,668 2014-03-19 2014-03-20 11521410012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre 2141001 bashkia shkoder ft 06514983 dt 07.11.2013
  Administrata Kopshte Cerdhe (3333) ERZENI/SH Shkoder 344,400 2013-12-12 2014-01-15 22621410102013 Unspecified administrata kopshte cerdhe likuj fat nr 12490601 dt 12.12.2013
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >