Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All ERNIKU All 62,576,326.00 4 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) ERNIKU Tirane 18,550,214 2014-10-30 2014-10-31 101810060542014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve ARSH - Shkresa Nr 3486/1 dt 29.10.14 Sit Perfundimtare Fat Nr. 4 dt 06.06.14 ser 70220404 Kontrata ne vazhdim 5960/4 Dt 05.08.2009
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) ERNIKU Tirane 13,169,375 2014-06-24 2014-06-27 45810060542014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala ARSH - Shkresa Nr. 3784/1 dt 24.06.14 C'ngurtesim garancie 5% Kodi I Projektit M062122 Kontrata Nr. 10603*6 Dt 29.12.2008 Proces - Verbal Marrje ne dorezim Date 13.06.14
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) ERNIKU Tirane 13,294,084 2013-12-31 2014-01-06 122810060542013 Unspecified 231-ARRSH Shkresa Nr 5748 dt 30.12.13 Diference Sit Nr. 10 Fat Nr. 276 Dt 08.11.2011 Ser. 70219977 Kontrata ne vazhdim 5960/4 Dt 05.08.2009
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) ERNIKU Tirane 17,562,653 2013-12-31 2014-01-06 122710060542013 Unspecified 231 ARRSH Shkresa Nr 5807 Dt 30.12.13 Kontrata Nr. 10603/6 dt 29.12.2008 ne Vazhdim Sit.Perfundimtar Fat Tatimore Nr.163 Dt. 03.12.12 Nr. Serial 70220263
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >